حروف برجسته پلکسی گلاس

استفاده از حروف برجسته پلکسی نام برند شما یا شرکت شما، تاثیر زیادی در برندسازی شما دارد.

توصیه می‌کنیم یکبار برای همیشه:

از حروف برجسته ساخته شده با پلکسی گلاس که زیباترین متریال موجود برای این کار است، حتماً نام برند خود را روی دیوار دفتر کار یا شرکت خود به‌صورت برجسته درج کنید.

برای سفارش ساخت لوگو پلکسی و اطلاع از قیمت لوگو پلکسی، فایل لوگو و اطلاعات موردنیاز را در پیامرسان ها به شماره 09194608422 برای ما ارسال کنید.

حروف برجسته پلکسی گلاس

ساخت حروف برجسته پلکسی

مراحل ساخت حروف برجسته پلکسی به چه صورتی است؟ از چه روش‌هایی برای برش، خم‌کردن و چسباندن ورق پلکسی استفاده می‌شود؟ حروف برجسته پلکسی در صنعت تابلوسازی، برای ساخت تابلوهای تبلیغاتی و معرفی کسب‌وکار یا برندسازی مورداستفاده قرار می‌گیرد.

استفاده از حروف برجسته با جلب‌توجه و تأثیرگذاری روی افراد، باعث برندسازی و رونق‌گرفتن مشاغل مختلف می‎شوند. با ما همراه باشید که در ادامه به معرفی و نحوه ساخت حروف برجسته پلکسی می‌پردازیم و به سؤالات بالا پاسخ خواهیم داد.

حروف برجسته پلکسی معمولاً با رنگ برند شما ساخته می‌شود. ابعاد، طرح، نوشته به انتخاب شما ساخته می‌شود.

ساخت حروف برجسته پلکسی

تابلو حروف برجسته پلکسی چیست؟

تابلو حروف برجسته پلکسی، به طور کامل از ورق‌های پلکسی گلاس ساخته می‌شوند. این حروف شامل دو بخش مجزا یعنی رویه و لبه هستند که به‌وسیله چسب به هم متصل می‌شوند.

رویه تابلو حروف برجسته پلکسی همان بخشی است که وقتی از روبه‌رو به تابلو نگاه کنید، قابل‌مشاهده است. لبه تابلو حروف پلکسی برای برجسته‌کردن حروف استفاده می‌شود و دورتادور رویه، قرار می‌گیرد.

پیشنهاد ما به شما:

تابلو حروف برجسته برندتان را روی بک‌گراند با تم مشکی یا سفید، و حروف را با رنگ برندتان بسازید. همچنین لوگو پلکسی با این روش جلوه زیبایی دارد.

قیمت ساخت تابلو حروف برجسته پلکسی گلاس با این روش هم کمتر است، و هم زیبایی بیشتری دارد.

تابلو حروف برجسته پلکسی گلاس

رویه حروف برجسته پلکسی چسبدار

در ساخت حروف برجسته پلکسی، انتخاب نوع و رنگ رویه اهمیت بسیاری دارد. رویه کار اولین بخشی است که نگاه هر مخاطبی در لحظه اول روی آن متمرکز می‌شود. پس انتخاب رنگ و طرح مناسب می‌تواند تأثیرگذاری بیشتری روی مخاطب داشته باشد.

خوشبختانه یکی از مزیت‌های پلکسی، تنوع رنگی بالا است. پس این امکان برای مشتری فراهم است که باتوجه‌به دکوراسیون یا نمای محیط کار، از میان رنگ‌های متنوع به انتخاب بپردازد.

به جز پلکسی آینه‌ای و پلکسی مشکی، بقیه اکثر ورق‌ها قابلیت عبور نور از سطح یا رویه حروف را دارند. در ادامه با انواع ورق پلکسی گلاس که برای ساخت حروف برجسته پلکسی، مناسب هستند آشنا می‌شود.

پلکسی آینه‌ای برای نوشته برجسته آینه‌ای

قطعاً پلکسی آینه‌ای یکی از بهترین انتخاب‌ها برای ساخت رویه کار حروف برجسته است. این نوع پلکسی در رنگ‌های طلایی و نقره‌ای در بازار به فروش می‌رسد. پشت این ورق‌ها جیوه‌اندود شده و مثل آینه تصاویر را انعکاس می‌دهند. با ورق‌های آینه‌ای، زیباترین و جذاب‌ترین حروف برجسته ساخته می‌شود.

پلکسی رنگی برای حروف برجسته طلقی

پلکسی رنگی، پرمصرف‌ترین ورق در ساخت حروف برجسته پلکسی است. این ورق‌ها در رنگ‌های متنوع و زیبایی عرضه می‌شوند و سطحی شفاف و لوکس دارند. با اینکه پشت این ورق‌ها دیده نمی‌شود؛ اما درصدی از نور را از خود عبور می‌دهند. نوری که از این ورق‌ها عبور می‌کند به رنگ ورق دیده می‌شود. از پلکسی مشکی، سفید، قرمز، سبز، آبی و… برای ساخت رویه حروف برجسته بهره می‌برند.

حروف برجسته پلکسی با زمینه طلق سفید

پلکسی مات برای بک‌گراند حروف برجسته

پلکسی مات گزینه دیگری در ساخت حروف برجسته پلکسی است. تفاوت پلکسی مات با پلکسی رنگی، در سطح این ورق‌ها است. سطح پلکسی مات مثل پلکسی رنگی، شفاف و براق نیست؛ اما مقداری از نور را از خود عبور می‌دهد و به زیبایی در محیط پخش می‌کند.

لبه حروف برجسته پلکسی گلاس برچسبی

برای برجسته‌کردن حروف پلکسی برچسبی و توزیع نور لامپ داخل حروف، از لبه استفاده می‌شود. لبه از جنس همان ورق پلکسی گلاس است. البته جنس لبه در تابلوهای مختلف متفاوت است؛ مثلاً در تابلو چلنیوم از آلومینیوم برای ساخت لبه استفاده می‌شود.

ارتفاع لبه برای ساخت تابلو برجسته پلکسی معمولاً 8 میلیمتر تا 11 میلیمتر است. در ساخت حروف برجسته پلکسی این مقدار می‌تواند، کمتر یا بیشتر باشد. اما از چه نوع پلکسی به عنوان لبه کار استفاده می‌شود؟ اغلب از پلکسی سفید به این منظور استفاده می‌شود چرا که نور بیشتری را از خود عبور می‌دهد. امکان استفاده از سایر رنگ‌ها نیز وجود دارد اما پلکسی مشکی قادر به پخش نور نیست.

تابلوهای برجسته که در محیط داخلی نصب می‌شوند اغلب به‌صورت ساده و بدون نورپردازی طراحی می‌شوند. در ساخت این تابلوها از هر نوع لبه‌ای با هر ارتفاعی می‌توان استفاده کرد. ارتفاع لبه این حروف معمولاً کمتر از تابلوهای نوری است که در بیرون نصب می‌شوند.

ضخامت پلکسی برای تابلو پلکسی گلاس برجسته

ورق پلکسی گلاس با ضخامت 3 میلیمتر بهترین ورق برای ساخت حروف برجسته پلکسی است. ورق 3 میل دارای ضخامت خوبی نسبت به ورق‌های 2 میل برای ساخت حروف برجسته است. از طرفی ضخامت مناسب این ورق باعث می‎شود تا تابلو پلکسی گلاس برجسته قابلیت نوردهی بسیار مناسبی داشته باشد.

در تابلو پلکسی گلاس برجسته نور به بهترین و زیباترین شکل از سطح این ورق‌ها عبور می‌کند. درحالی‌که ورق 5 میل یا ورق 2 میل چنین قابلیتی ندارند. پلکسی 3 میل برای ساخت لبه و رویه کار مناسب است و نیازی به استفاده از ورق ضخیم‌تر نیست.

طراحی و تولید حروف پلکسی برجسته چسبدار برچسبی

طراحی حروف برجسته پلکسی و فونت آن

انتخاب ورق‌های لوکس، فانتزی و گران‌قیمت پلکسی گلاس، تنها بخشی از فرایند ساخت حروف برجسته پلکسی است. قسمت مهم کار که روی میزان تأثیرگذاری و ظاهر تابلو تأثیر می‌گذارد، طراحی فونت حروف است.

فونت و طراحی حروف برجسته، نیازمند خلاقیت بیشتری است. علاوه بر تمرکز روی انتخاب رنگ و جنس ورق‌ها، باید توجه ویژه‌ای به فونت حروف شود. فونت خلاقانه و جذاب می‌تواند مخاطب را مشتاق کند که با کنجکاوی و توجه بیشتری، نظاره‌گر حروف برجسته باشد.

البته طراحی حروف نیازمند رعایت اصول مهمی است و باید متناسب با محیط صورت بگیرد. مثلاً طراحی و فونت حروف برجسته برای محیط‌های آموزشی، تفریحی، فروشگاه‌ها، شرکت‌ها و سازمان‌ها بهتر است متناسب با فضای این محیط‌ها صورت بگیرد تا تأثیرگذاری خود را داشته باشد.

در ساخت تابلو برجسته پلکسی مواردی مثل خوانایی، سادگی و تأثیرگذاری باید در اولویت قرار بگیرند. حروف ناخوانا و عجیب‌وغریب به‌جای اینکه مفید و تأثیرگذار واقع شود، فقط مخاطب را سردرگم می‌کند.

مراحل ساخت حروف پلکسی برجسته

ساخت حروف برجسته پلکسی شاید به‌ظاهر روند ساده و سریعی داشته باشد، اما به تجربه و تخصص بالایی نیاز دارد. البته باید اشاره کرد که به لطف ورق‌های پلکسی گلاس، صنعت تابلوسازی با تحولات بزرگی روبرو شده است.

این ورق‌ها فرایند ساخت حروف پلکسی برجسته و تابلوسازی را سریع‌تر و آسان‌تر کرده‌اند. در ادامه در طی چند مرحله، با مراحل ساخت حروف برجسته پلکسی آشنا خواهید شد.

مرحله اول تولید حروف برچسبی پلکسی

مرحله اول ساخت حروف برجسته پلکسی، برش‌زدن ورق پلکسی و ساخت رویه حروف است. پلکسی با استفاده از دستگاه برش لیزری، به شکل طرح، نوشته و یا حروف موردنظر برش زده می‌شود.

برش لیزری ورق‌های پلکسی گلاس چند مزیت مهم به همراه دارد از جمله:

  • طرح‌ها و اشکالی پیچیده و زاویه‌دار به‌راحتی با دستگاه برش زده می‌شود.
  • برش لیزری باعث شکستن، ترک و ایجاد خط‌وخش روی ورق‌ها نمی‌شود. لبه پلکسی برش خورده، کاملاً صاف و یکدست است.
  • برش لیزری به روند ساخت حروف برجسته پلکسی، سرعت فوق‌العاده بالایی می‌بخشد.

مرحله دوم حروف برجسته طلق پشت چسبدار

در این مرحله برای برجسته‌کردن حروف، از ورق‌های نواری پلکسی برای ساخت لبه کار استفاده می‌شود. این ورق می‌تواند هم‌رنگ با رویه باشد یا آنکه از بین رنگ‌های دیگر انتخاب شود.

ارتفاع آن نیز برای تابلوهای نوری که در بیرون نصب می‌شوند معمولاً 9 میل به بالا است. برای تابلوهای غیر نوری که بیشتر کاربرد داخلی دارند، اندازه لبه، معمولا کوچک‌تر است چرا که نیازی نیست حروف به اندازه زیادی برجسته شوند.

برای اتصال لبه به رویه حروف از نوعی حلال صنعتی به نام کلروفرم استفاده می‌کنند. برای قسمت‌های زاویه‌دار و قوسی شکل حروف، ورق پلکسی نواری (که برای لبه استفاده شده) را حرارت می‌دهند. حرارت باعث نرم‌شدن ورق می‌شود. سپس این ورق نرم در قسمت موردنظر قرار گرفته و به آن حالت می‌دهند.

پس از زمان کوتاهی و گاهی نیز با سشوار، ورق از این حالت نرم بودن خارج می‌شود درحالی‌که مثل اول، مسطح نیست. در نهایت استفاده از لبه، چسب و حرارت در مرحله دوم منجر به ساخت حروف برجسته پلکسی خواهد شد.

تابلو برجسته پلکسی نوری

تابلو برجسته پلکسی نوری، نوعی تابلو از جنس پلکسی گلاس است که در داخل حروف برجسته، لامپ SMD یا LED قرار می‌گیرد. این تابلوها اغلب کاربرد خارجی دارند چرا که حروف برجسته و نور پخش شده از آن، در فاصله‌های دورتر نیز به‌راحتی قابل‌مشاهده است و در کل بیشتر جلب‌توجه می‌کند.

تابلو برجسته پلکسی برای کاربردهای داخلی

گاهی سفارش و خرید حروف برجسته پلکسی به‌منظور ساخت تابلوهایی برای محیط‌های داخلی صورت می‌گیرد. این تابلوها به دو صورت نوری و غیر نوری طراحی می‌شوند. حروف برجسته می‌توانند روی زمینه‌ای از جنس پلکسی، چوب، کامپوزیت یا سنگ اجرا شوند. امکان چسباندن این حروف به‌صورت مستقیم روی دیوار یا سطح نیز وجود دارد.

تابلوهایی که در محیط‌های داخلی استفاده می‌شوند برای معرفی، راهنمایی و به طور عمده برای تبلیغات کاربرد دارند. این تابلوها در ابعاد بزرگ و برجسته یا در ابعاد کوچک طراحی می‌شوند. مثلاً تابلوهایی که اسم شرکت و لوگو را معرفی می‌کنند، اغلب در ابعاد بزرگ و تابلوهایی که به‌منظور اطلاع‌رسانی، معرفی پرسنل و بخش‌های کاری استفاده می‌شوند، اغلب در ابعاد کوچک‌تر طراحی می‌شوند.

حروف برجسته پلکسی گلاس

قیمت حروف برجسته پلکسی

قیمت حروف برجسته پلکسی باتوجه‌به مراحل ساخت متنوع این حروف، به پارامترهای مختلفی بستگی دارد، مواردی از جمله:

  • ارتفاع لبه
  • ابعاد حروف
  • نوع پلکسی
  • فونت و طراحی حروف

قیمت تابلو برجسته پلکسی نیز به پارامترهای اضافه‌تری مثل لامپ، نحوه نورپردازی، زمینه کار، ابعاد تابلو و… بستگی دارد.

سفارش و ساخت حروف برجسته پلکسی در کارگاه ما

فروشگاه آقای پلکسی به‌عنوان نمایندگی برتر ورق‌های پلکسی گلاس در تهران فعالیت می‌کند. انواع ورق پلکسی که در ساخت حروف برجسته پلکسی استفاده می‌شود در این فروشگاه، موجود است. می‌توانید ورق‌های رنگی و متنوع پلکسی را با قیمت مناسبی از آقای پلکسی خریداری کنید.

امکان ارسال سفارش حروف برجسته پلکسی به سراسر کشور وجود دارد و امکان دریافت مشاوره رایگان قبل از خرید نیز برای شما فراهم است. جهت سفارش ساخت حروف برجسته برند شما، دریافت مشاوره و یا اطلاع از قیمت تابلو حروف برجسته کافی است با ما تماس بگیرید.

برای ساخت حروف برجسته پلکسی، ابعاد و فونت و لوگو خود را برای ما ارسال کنید.

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات