ورق پلی کربنات شانار

پلی کربنات شانار متعلق به کدام برند ورق پلی کربنات در کشور است؟ مشخصات بارز و مهم ورق‌های شانار چیست؟

اگر اسم پلی کربنات شانار به گوشتان خورده است اما اطلاعات چندانی در مورد مشخصات و شرکت سازنده این ورق‌ها ندارید، پس با ما همراه باشید.

در ادامه این مقاله به معرفی ورق‌های پلی کربنات شانار می‌پردازیم و به سوالات شما پاسخ خواهیم داد.

ورق پلی کربنات شانار

پلی کربنات شانار متعلق به چه برندی است؟

پلی کربنات شانار، محصولی از شرکت شانار پلاستیک آذر است که در تبریز فعالیت می‌کند. این شرکت انواع ورق پلی کربنات دوجداره را به تولید می‌رساند. قیمت پلی کربنات شانار به ضخامت ورق پلی کربنات تولید این شرکت بستگی دارد. در ادامه با مشخصات پلی کربنات شانار آشنا خواهید شد.

ورق پلی کربنات دوجداره شانار

استحکام و مقاومت بالا پلی کربنات شانار

ورق‌های دوجداره محصول شرکت شانار پلاستیک، دارای استحکام و مقاومت بالایی هستند. این ورق‌ها به دلیل ساختار دوجداره‌ای که دارند، در برابر ضربه و فشار بسیار مقاوم هستند به همین جهت برای مصارف خارجی ایده آل هستند.

پلی کربنات شانار، قابلیت استفاده در محیط‌هایی با آب و هوای معتدل، مرطوب، بارانی، برفی و… را داراست. در صورتی که سازه‌ای متناسب با شرایط آب و هوایی محیط برای این ورق‌ها نصب شود، می‌تواند فشارهای وارده را به خوبی تحمل کند.

 

مقاومت حرارتی خوب پلی کربنات شانار

پلی کربنات شانار، همانگونه که از ورق‌های پلی کربنات انتظار می‌رود، مقاومت حرارتی بالایی دارد. به این صورت که در دماهای بالا تغییر حالت نمی‌دهد و در دماهای زیر صفر نیز آثار ترک و شکستگی روی آن مشاهده نمی‌شود. به این ترتیب پلی کربنات دوجداره شانار تحت شرایط آب و هوایی گرم و سرد، مقاومت خوبی از خود نشان می‌دهد.

باید اشاره کرد که این ورق‌‌ها به دلیل تغییرات آب و هوایی دچار انبساط و انقباض می‌شوند. به همین جهت در هنگام نصب، مقداری فضای اضافه برای انبساط ورق‌ها در نظر گرفته می‌شود.

 

عایق صوت و انرژی پلی کربنات شانار

پلی کربنات شانار، عایق صوتی و حرارتی خوبی است. این ورق‌های دوجداره با نگه داشتن هوا در فضای خالی بین جداره‌ها، خروج انرژی را کاهش می‌دهند. این انرژی شامل انرژی صوتی و حرارتی است.

از این خصوصیت برای ساخت دیوار صوتی، پارتیشن، گلخانه و… با این ورق‌ها استفاده می‌کنند. مثلا در صورتی که از پلی کربنات شانار برای ساخت سقف گلخانه استفاده شود، از هدر رفتن انرژی گرمایی گلخانه جلوگیری می‌شود.

 

وزن پایین پلی کربنات شانار

مثل سایر انواع پلی کربنات، ورق‌های دوجداره شانار نیز نسبت به استحکام و ابعادی که دارند، بسیار سبک هستند. نصب آسان و سریع این ورق‌ها، ناشی از وزن پایینی است که دارند. هزینه‌های نصب و جابجایی ورق‌ها نیز به طبع پایین‌تر از سایر مصالح ساختمانی است.

موضوع مهمی که در مورد سبک بودن پلی کربنات شانار وجود دارد، بار کمی است که به سازه و ساختمان وارد می‌کند. به این ترتیب در زمان وقوع بلایای طبیعی مثل زلزله، آسیب کمتری به سازه وارد می‌شود.

 

مقاومت در برابر اشعه‌های خورشید پلی کربنات شانار

در هنگام خرید پلی کربنات شانار، به شما گفته می‌شود که این ورق‌ها مقاومت بالایی در برابر خورشید دارند. این گفته صحت دارد و این ورق‌های دوجداره کاملا در برابر نور خورشید مقاوم هستند.

پلی کربنات شانار در اثر این مقاومت، دیرتر دچار فرسودگی و تغییر رنگ می‌شود. اثرات پرتوهای مضر خورشید روی این ورق‌ها کمتر است در نتیجه طول عمر بیشتری دارند.

 

کاربرد پلی کربنات شانار

پلی کربنات دوجداره شانار در صنعت ساخت و ساز کاربردهای زیادی دارد. در ادامه به تعدادی از مهمترین کاربردهای این ورق‌های دوجداره اشاره می‌کنیم.

 

  • ساخت سایبان و آلاچیق با پلی کربنات شانار

برای ساخت سایبان و آلاچیق، ورق‌های پلی کربنات جزو پرکاربردترین مواد محسوب می‌شوند. پلی کربنات شانار با داشتن شرایط لازم جهت استفاده در محیط‌های خارجی، برای این منظور کاملا مناسب است. نصب این ورق‌ها چندان پیچیده و طاقت فرسا نیست. عملیات برش کاری و سوراخ کاری نیز به راحتی روی آن‌ها انجام می‌شود.

 

  • پوشش بالکن، نورگیر و حیاط خلوت با پلی کربنات شانار

کاربرد دیگر پلی کربنات شانار، پوشش دادن بالکن، نورگیر و حیاط خلوت است. با این ورق‌ها می‌توان بالکن را به صورت کامل یا تا ارتفاع مشخصی پوشش داد و فضای امن و خصوصی برای استراحت به وجود آورد.

نورگیر و حیاط خلوت ساختمان‌ها در حال حاضر بیشتر با ورق‌های پلی کربنات پوشش داده می‌شود. این ورق‌های دوجداره می‌توانند با عبور دادن نور از خود، روشنایی محیط را تامین کنند. همچنین به دلیل سطح ماتی که دارند، امکان مشاهده محیط زیر ورق برای غریبه‌ها و افراد مزاحم وجود ندارد که مزیت بسیار مهمی است.

 

  • پوشش استخر روباز با پلی کربنات شانار

کاربرد مهم پلی کربنات شانار، ساخت سقف و پوشش استخر با این ورق‌های دوجداره است. استخرهای روباز به دلایلی مثل دید همسایه‌ها، آب و هوا، کثیف بودن آب استخر و… در بسیاری از مواقع بدون استفاده هستند.

با نصب پلی کربنات روی استخرهای روباز، آن‌ها را به استخرهای سرپوشیده تبدیل می‌کنند. این سقف پلی کربناتی که روی استخر قرار دارد، به دو صورت ثابت و متحرک اجرا می‌شود. سقف متحرک، قابلیت جابجایی دارد و می‌توان در مواقع دلخواه آن را کنار زد تا در هوای آزاد شنا کرد.

 

  • پوشش گلخانه پلی کربناتی با پلی کربنات شانار

نصب پلی کربنات شانار روی گلخانه، یکی دیگر از کاربردهای این ورق‌های دوجداره است. پلی کربنات پرکاربردترین متریال برای پوشش دهی گلخانه است چرا که روی رشد بهتر و سریع‌تر گیاهان تاثیرگذار است.

پلی کربنات گلخانه، درصد بالایی از نور خورشید را از خود عبور داده و به محیط گلخانه وارد می‌کند. این نور به طور یکنواخت در گلخانه توزیع می‌شود و به همه گیاهان کشت شده برخورد می‌کند. در حالی که چنین حالتی در گلخانه شیشه‌ای وجود ندارد. پلی کربنات شانار همچنین با جلوگیری از خروج گرمای داخل گلخانه، مصرف انرژی را کاهش می‌دهد.

 

  • پوشش سوله، کارخانجات و انبار با طلق پلی کربنات شانار

پلی کربنات شانار، پوشش رایج سوله، کارخانجات و انبارهای بزرگ محسوب می‌شود. پلی کربنات با استحکام بالا و مقاومت خوب در برابر همه عوامل محیطی، بهترین پوشش برای سوله‌ها، انبارها و… است. پوششی که قادر است در برابر اثرات مخرب خورشید، مقاومت کرده و نور کافی را به داخل هدایت کند. برای ساخت انبار در حیاط و باغ نیز بهترین گزینه، همین ورق‌های پلی کربنات است.

 

  • سقف ورزشگاه، سالنهای ورزشی و… با پلی کربنات شانار

ساخت سقف و دیوار سالن‌های ورزشی با پلی کربنات، بهینه‌تر و اقتصادی‌تر از سایر مصالح است. اجرای سقف‌های بلند ورزشگاه‌ها و سالن‌ها با پلی کربنات، سریع‌تر بوده و هزینه‌های اجرایی کمتری به دنبال دارد.

پلی کربنات شانار به وسیله جوش خوردن، سوراخ کاری، پیچ و … به راحتی در کنار سایر مصالح ساختمانی قرار می‌گیرد. طول عمر بالایی دارد و نصب آن راحت‌تر از سایر انواع سقف است. ورق‌های پلی کربنات، نور طبیعی را وارد سالن می‌کنند و نیاز به نور مصنوعی را کاهش می‌دهند و این یعنی کاهش مصرف انرژی.

 

  • پارتیشن و دیوار صوتی با پلی کربنات شانار

نمونه‌ای دیگر از کاربردهای پلی کربنات  دوجداره، ساخت دیوار صوتی و پارتیشن در محیط‌های کاری، منازل مسکونی و بزرگراه‌ها است. این ورق‌ها عایق انرژی هستند بنابراین جهت نصب در بزرگراه‌ها و کاهش آلودگی صوتی، موثر هستند. به عنوان پارتیشن نیز می‌توانند عایق صدا باشند و با سطح مات، فضایی خصوصی ایجاد کنند.

 

  • پوشش درب حیاط و پارکینگ، سقف پل هوایی، ایستگاه مترو، دوچرخه و اتوبوس، فروشگاه و…

پلی کربنات شانار به عنوان پوشش درب فلزی حیاط و پارکینگ، مورد استفاده قرار می‌گیرد. همچنین در ساخت ایستگاه اتوبوس، ورودی مترو و سایر سازه‌های شهری بسیار پرکاربرد است. البته اجرای سقف پل هوایی با این ورق‌های دوجداره، نمونه‌ای دیگر از کاربردهای مهمی است که دارند.

 

 

آدرس شرکت شانار پلاستیک آذر

آدرس شرکت شانار پلاستیک آذر به شرح زیر است:

  • تبریز، ولیعصر، خیابان اوحدی، پلاک 14، ساختمان رهبری، طبقه سوم، واحد A
  • شماره تماس جهت خرید پلی کربنات شانار: 36612145 – 021

 

خرید پلی کربنات شانار

مرکز فروش انواع ورق پلی کربنات شانار و دیگر برندها در کشور

فروشگاه آقای پلکسی، مرکز فروش انواع ورق پلی کربنات تخت و چند جداره در کشور است. در این فروشگاه، ورق‌هایی از برندهای معتبر پلی کربنات به فروش می‌رسد.

برای انتخاب بهترین ورق، کافی است با مشاوران آقای پلکسی گفتگویی داشته باشید و پس از آن با آگاهی کامل، خرید خود را انجام دهید.

اگر برند بهتری از شانار می خواهید، ورق پلی کربنات پلیمر طلایی یزد پیشنهاد ما به شماست.

پس از پلیمر طلایی یزد، پلی کربنات آیدا برند خوبی است که ما به شما پیشنهاد می دهیم.

از جمله خدمات خوب این فروشگاه می‌توان به ارسال سریع، پاسخگویی سریع، کیفیت بالای محصول و قیمت مناسب محصولات اشاره کرد. جهت سفارش و خرید پلی کربنات شانار می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی پایین صفحه اقدام کنید.

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات