قوانین بازگشت کالا و استرداد وجه در آقای پلکسی:

  1. با توجه به نوع فعالیت فروشگاه، در صورتی بازگشت وجه و استرداد وجه و محصول امکان پذیر است که جنس ارائه شده با جنسی که در فاکتور ثبت شده است مطابقت نداشته باشد. (مورد 7 مطالعه شود)
  2. به علت اینکه برخی محصولات تولیدی هستند و خدمات کارگاهی به حساب می آیند، ممکن است در تحویل برخی محصولات زمان تحویل دیرکرد داشته باشد که این مورد شامل بازگشت وجه نمی شود.
  3. برخی محصولات مانند ورق پلی کربنات که توسط کارخانه ها تولید می شود طبق اعلام تولید محصول توسط کارخانه و زمان بندی تولید و ارسال، به مشتری زمان حدودی برای ارسال محصول گفته می شود. در صورت دیرکردهایی که در این موارد رخ می دهد خدمات بازگشت وجه ارائه نمی شود.
  4. در برخی محصولات مغایرت (تلورانس) در وزن و ضخامت و ابعاد و به طور کلی مشخصات محصول وجود دارد. در این موارد تضمینی برای بازگشت وجه از سمت فروشگاه آقای پلکسی وجود ندارد.
  5. در برخی محصولات کارگاهی به علت خطای دست و خطای برش و عدم کیفیت برش (که به علت نامرغوب بودن متریال ایجاد می شود) تا حدی مغایرت در ابعاد و کیفیت و خصوصیات محصول نهایی ممکن است رخ دهد که این موارد شامل بازگشت وجه نمی شود.
  6. در محصولاتی که نیاز به تولید و خدمات کارگاهی دارند اگر موردی (مانند نحوه اتصال قطعات به یکدیگر که به چندین نحو امکان پذیر است) توسط مشتری اطلاع داده نشود، کارشناسان آقای پلکسی تلاش می کنند بهترین گزینه موجود را به کار ببرند. ولی در صورت تفاوت سلیقه مشتری در ظاهر محصول یا مواردی از این قبیل، ایرادی بر فروشگاه آقای پلکسی وارد نیست و وجه پرداخت شده استرداد نمی شود.
  7. در برخی محصولات (مانند ورق طلق و پلکسی) اصطلاحات رایجی در بازار وجود دارد که ممکن است در فاکتور نیز به همین نحو درج شود و کمی با واقعیت متریال متفاوت باشد. (به عنوان مثال ورق طلق 2 میل رایج در بازار عموما 1.8 میل هستند که با عنوان 2 میل فروخته می شوند. یا ورق های پلکسی 30 میل در اصل ضخامت 28 میل دارند.) در مورد این تفاوت ها در اصطلاحات رایج که به مشتری بیان شده و در فاکتور قید می شود با محصول نهایی، ایرادی بر آقای پلکسی وارد نیست و بازگشت وجه صورت نمی گیرد.
  8. فروشگاه آقای پلکسی موظف است محصول نهایی را سالم درب فروشگاه به مشتری ارائه دهد. در صورت خرابی محصول در روند ارسال (توسط پست، تیپاکس، باربری، پیک موتور، پیک وانت، پیک ماشین و…) هیچگونه مسئولیتی برعهده آقای پلکسی نیست و بازگشت وجهی صورت نمی پذیرد. (دقت داشته باشید که در محصولاتی که توسط باربری ها ارسال می شود اجناس در زمان تحویل باربری چک می شوند و درصورت خرابی و شکستگی محصول در رسید تحویل کالا این مورد درج می شود. پس شکستگی و خرابی محصول در ارسال باربری ها برعهده فروشگاه آقای پلکسی نیست)