ابعاد ورق پلی کربنات ، سایز تمام ورق های طلق پلی کربنات

ابعاد ورق های پلی کربنات اکثرا در

سایز استاندارد 210 در 600 سانتیمتر

هستند، مثل ورق های دوجداره و لانه زنبوری

 

ورق های تخت و موجدار و ذوزنقه ای هرکدام سایز استاندارد مشخصی دارند که در ادامه در جدول زیر شرح داده شده است:

سایز ورق پلی کربنات و ابعاد طول و عرض طلق پلی کربنات

ابعاد ورق پلی کربنات (سایز طلق پلی کربنات)

ابعاد ورق پلی کربنات و ضخامت‌هایی که از آن موجود است، همواره مورد سوال خریداران قرار می‌گیرد. به همین جهت تصمیم داریم در این مقاله به صورت مختصر و مفید سایز انواع طلق پلی کربنات که در بازار به فروش می‌رسد را معرفی کنیم. برای اطلاع از سایز استاندارد ورق پلی کربنات با ما همراه باشید.

ابعاد و اندازه ورق پلی کربنات

ابعاد ورق پلی کربنات تخت

205 * 305 سانتیمتر

در ضخامت زیر 3 میل قابل رول شدن

ابعاد ورق پلی کربنات دوجداره

210 * 600 سانتیمتر

به راحتی رولی می شود

ابعاد ورق پلی کربنات RFX

210 * 600 سانتیمتر

به راحتی رولی می شود

ابعاد ورق پلی کربنات لانه زنبوری

210 * 600 سانتیمتر

به صورت هلال (نعل اسبی) در می آید و رول نمی شود.

ابعاد ورق پلی کربنات موجدار

 120*620 سانتیمتر (1*6 متر مفید)

رول نمی شود

ابعاد ورق پلی کربنات چندجداره

210 * 600 سانتیمتر

رول نمی شود

ابعاد استاندارد انواع طلق پلی کربنات

ورق پلی کربنات به صورت تک جداره، دوجداره، سه جداره ( لانه زنبوری ) و چندجداره و موجدار به تولید می‌رسد. ابعاد این ورق‌ها با هم متفاوت است و با افزایش تعداد جداره، ضخامت و وزن ورق نیز افزایش می‌یابد.

ابعادی که در ادامه معرفی می‌شود در واقع ابعاد استاندارد ورق‌های پلی کربنات است. بعضی از نمایندگی‌ها و فروشگاه‌ها، این ورق‌ها را با توجه به نیاز مشتری و در ابعاد کوچک‌تر نیز برش می‌زنند. البته برش فقط در راستای طول قابل انجام است.

سایز پلی کربنات شفاف تخت

ابعاد پلی کربنات تخت

پلی کربنات تخت در رنگ‌های شفاف (بیرنگ) و دودی تولید می‌شود. ابعاد طلق پلی کربنات تخت که در واقع سایز استاندارد این ورق محسوب می‌شود، 205 در 305 سانتیمتر است. در ضخامت 2 میلیمتر تا 12 میلیمتر نیز به تولید می‌رسد. 

ابعاد ورق پلی کربنات دوجداره

پلی کربنات دوجداره در رنگ‌های متنوع و زیبایی همچون یخی، دودی، مشکی، شفاف، آبی، قرمز، سبز و… برای خرید در دسترس است. این ورق‌ها در ابعاد استاندارد 210 در 600 سانتیمتر تولید می‌شوند. در ضخامت 4 تا 10 میلیمتر نیز یافت می‌شوند.

ابعاد طلق پلی کربنات دوجداره به سانتیمتر

درنظر داشته باشید ورق های دوجداره 4میل و 6میل را در اندازه های نصف ورق یا ابعادی کمتر هم در فروشگاه ما می توانید خریداری کنید.

ابعاد پلی کربنات RFX

عرض و طول ورق پلی کربنات RFX برابر با 210 در 600 سانتیمتر است. این ورق منحصر به فرد و کاربردی در ضخامت‌های 6، 8، 10 میلیمتر که متعلق به شرکت پلیمر طلایی یزد است، در بازار به فروش می‌رسد. پلی کربنات آر اف ایکس به صورت شفاف و رنگی (سفید شیری و دودی) تولید می‌شود. قیمت پلی کربنات RFX به دلیل تکنولوژی ساخت پیچیده این نوع ورق، بیشتر از پلی کربنات دوجداره معمولی است.

ابعاد پلی کربنات موجدار سینوسی و ذوزنقه ای

ابعاد طلق پلی کربنات موجدار معادل با 125 در 620 سانتیمتر است. این ورق‌ها معمولا در ضخامت 4 میل، 6 میل و 8 میل تولید می‌شوند. پلی کربنات موجدار با توجه به شکل موج ورق، در دو نوع سینوسی و ذوزنقه‌ای جهت خرید در دسترس است.

اندازه ورق پلی کربنات موج دار سینوسی و سایز پلی کربنات ذوزنقه ای

البته با توجه به چین خوردگی ورق و روی هم قرار گرفتن انتهای ورق ها، ابعاد مفید این ورق ها را حدودا 100 در 600 سانتیمتر باید درنظر گرفت.

ابعاد پلی کربنات لانه زنبوری یا سه جداره

پلی کربنات لانه زنبوری یا پلی کربنات سه جداره، ورق‌هایی ضخیم‌تر و محکم‌تر هستند. این طلق‌ها در عرض 210 سانتیمتر و طول 6 متر ساخته می‌شوند. پلی کربنات لانه زنبوری را می‌توان در رنگ‌های متنوعی مثل آبی، دودی ، شفاف و شیری ، در بازار پیدا کرد.

ابعاد پلی کربنات چهار جداره (چندجداره)

ابعاد طلق پلی کربنات چهار جداره برابر با 210 در 600 سانتیمتر است. این ورق‌ها در رنگبندی سفید و شفاف و دودی و ضخامت 12، 14 و 16 میلیمتر به تولید می‎رسند. پلی کربنات 4 جداره، بهترین عایق و محکم‌ترین ورق از میان انواع ورق پلی کربنات است.

خرید ورق پلی کربنات در ابعاد مختلف

فروشگاه آقای پلکسی به عنوان نمایندگی برتر پلی کربنات در کشور مشغول به فعالیت است. این فروشگاه، انواع ورق پلی کربنات در ابعاد و ضخامت‌های متنوع را به فروش می‌رساند.

محصولات کارخانه های معتبر پلی کربنات در ایران، یعنی پلیمر طلایی یزد و آیدا پلاستیک، در آقای پلکسی در دسترس است. از جمله خدماتی که این فروشگاه بزرگ ارائه می‌دهد می‌توان به ارسال سریع، پاسخگویی سریع و مشاوره رایگان اشاره کرد. جهت خرید پلی کربنات یا اطلاع از قیمت پلی کربنات می‌توانید با ما تماس بگیرید.

4 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات