شیروانی پلی کربنات، ورق سقف پلی کربنات شیروانی

در شیروانی پلی کربنات معمولا ورق دوجداره پلی کربنات استفاده می شود.

این ورق شیروانی پلی کربنات در ضخامت‌های 4 تا 10 میل تولید می‌شود.

طلق پلاستیکی شیروانی در رنگ‌های شفاف، دودی، آبی، مشکی و… تولید می‌شود.

شیروانی پلی کربنات

سقف پلی کربنات شیروانی

سقف شیروانی پلی کربنات به دلیل محکم‌بودن، سبک بودن و قابلیت گذردهی نور، به یکی از محبوب‌ترین سقف‌های شیروانی پلاستیکی تبدیل شده است. این نوع ورق پلی کربنات برای سقف شیروانی در چهارفصل سال و در هر منطقه‌ای کاربرد دارد.

برای سقف شیروانی می‌توانید از دو نوع ورق پلی کربنات استفاده کنید:

 • پلی کربنات دوجداره
 • پلی کربنات موجدار

شیروانی پلی کربنات

شیروانی پلی کربنات برای گلخانه، استخر، سوله و یا پارکینگ منزل قابل‌استفاده است. این شیروانی به دلیل ماندگاری و استحکام بالا، هزینه‌های تعمیر و تعویض را به حداقل می‌رساند. اما سایر ویژگی‌های شیروانی پلاستیکی چیست و بهترین نوع طلق پلاستیکی شیروانی کدام است؟

 در ادامه این مقاله به سؤالات مطرح شده و سؤال‌های دیگری که برای شیروانی پلاستیکی در ذهن شما است پاسخ خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

شیروانی پلی کربنات

ساخت شیروانی پل کربنات

همان‌طور که می‌دانید برای ساخت شیروانی، گزینه‌های متنوعی مثل بتن، چوب، سفال و ورق‌های فلزی در دسترس است. این مصالح دارای مزایا و معایب مختص به خود هستند. 3 مورد از معایب کلی که در مورد همه آن‌ها صدق می‌کند، موارد زیر هستند:

 • سنگین بودن
 • اجرا و نصب زمان بر
 • هزینه‌های خرید و اجرای بالا

ورق‌های پلی کربنات با واردشدن به صنعت ساخت‌وساز، تغییرات و تحولات مثبتی در این حوزه ایجاد کرده‌اند. یکی از این موارد، ساخت شیروانی ورق پلی کربنات است. پلی کربنات یک نوع ورق پلاستیکی ایمن و فوق‌العاده محکم است و جزو بهترین گزینه‌ها در ساخت انواع سقف به شمار می‌رود.

پلی کربنات قادر است از سازه در برابر انواع آسیب خارجی، محافظت کند. فرایند نصب این ورق پلاستیکی نسبت به سایر مصالح موجود، سریع‎تر صورت می‌گیرد. مقاومت در برابر گرما و سرمای شدید، مقاومت در برابر رطوبت و مواد شیمیایی از دیگر قابلیت‌های پلی کربنات است.

بهترین پلی کربنات شیروانی

بهترین ورق پلی کربنات برای ساخت شیروانی

بهترین ورق که در ساخت شیروانی پلی کربنات استفاده می‌شود، ورق‌های پلی کربنات دوجداره هستند. این ورق‌ها ساختاری دولایه و شبکه‌بندی شده دارند. برای مصارف خارجی و استفاده در برابر شرایط آب‌وهوایی مختلف، طراحی شده‌اند.

انواع ورق پلی کربنات دوجداره برای شیروانی پلی کربنات

پلی کربنات دوجداره باتوجه‌به ساختار و شکل ورق انواع مختلفی دارد، از جمله:

 • پلی کربنات دوجداره
 • پلی کربنات RFX
 • پلی کربنات موجدار

شیروانی پلی کربنات دوجداره یووی دار

پلی کربنات دوجداره برای ساخت شیروانی

پلی کربنات دوجداره، سطحی مسطح و محکم دارد. در حد لول شدن، انعطاف دارد و در هنگام جابه‌جایی فضای کمی را اشغال می‌کند. همچنین نسبت به سایر مصالح مورداستفاده در ساخت شیروانی، سبک‎تر است. این نوع پلی کربنات برای ساخت انواع شیروانی مثل شیروانی پارکینگ، گلخانه، استخر و… مناسب است و در هر محیطی کاربرد دارد.

 

پلی کربنات دوجداره RFX برای سقف شیب‌دار

پلی کربنات دوجداره RFX نوعی خاص از پلی کربنات دوجداره است که می‌توان در نصب شیروانی پلی کربنات از آن بهره برد. این نوع پلی کربنات که به پلی کربنات گلخانه هم شناخته می شود، دارای شیارهایی موازی است که عبور و بازتاب نور را در فصل‌های مختلف سال تنظیم می‌کنند. به همین جهت به طور ویژه برای ساخت سقف گلخانه طراحی شده‌اند.

ورق شیروانی پلی کربنات موجدار

پلی کربنات موجدار برای سقف سوله و حیاط

پلی کربنات موجدار نوعی ورق دوجداره است و موج‌هایی بافاصله مشخص در طول ورق قرار گرفته است. این ورق‌ها مثل سایر ورق‌های دوجداره، عایق‌های صوتی و حرارتی خوبی هستند. ورق های پلی کربنات سقف حیاط سبک و انعطاف پذیراند. برای نصب و اجرا در هر محیطی و هر شرایطی مناسب هستند. یکی از گزینه‌های مناسب برای ساخت شیروانی پلی کربنات، ورق‌های موجدار هستند که در دو مدل پلی ویو و پلی سان به فروش می‌رسند.

 

مزایای استفاده از پلی کربنات برای ساخت شیروانی

در لابه‌لای متن به تعدادی از مهم‌ترین خصوصیات ورق‌های پلی کربنات دوجداره اشاره کردیم. در ادامه با جزئیات بیشتری به مهم‌ترین مزایای استفاده از پلی کربنات در ساخت شیروانی می‌پردازیم.

 

 • کاهش هزینه‌های ساخت، تعمیر و باربری

شیروانی پلی کربنات نسبت به سایر انواع شیروانی، هزینه ساخت و تعمیر پایین‌تری دارد. مقاومت عالی ورق‌های پلی کربنات در برابر ضربه، رطوبت، گرما، سرما و برف باعث می‌شود نیاز به تعمیر و نگهداری از شیروانی کاهش یابد.

از طرفی وزن پایین این ورق‌های دوجداره، دلیل موجه دیگری برای کاربرد روزافزون آن‌ها در ساخت شیروانی است. دلیل آن نیز مربوط به کاهش هزینه‌های نصب و باربری ورق‌ها است. البته قابلیت لول شدن ورق‌ها نیز در کاهش هزینه‌های باربری و جابه‌جایی، بسیار تأثیرگذار است.

 

 • افزایش مقاومت ساختمان در برابر عوامل محیطی و زلزله

شیروانی پلی کربنات در برابر عوامل محیطی و هر عامل تهدیدآمیز، مقاوم است. البته ورق‌های پلی کربنات در دماهای بالاتر از 120 درجه، ذوب می‌شوند؛ اما شعله‌ور نمی‌شوند. شیروانی پلی کربنات این قابلیت را دارد که مقاومت ساختمان را در برابر زلزله نیز افزایش دهد چرا که وزن زیادی به سازه وارد نمی‌کند.

شیروانی پلی کربنات شفاف

 • ورود نور طبیعی به داخل

شیروانی پلی کربنات این قابلیت مهم را دارد که نور طبیعی را از خود عبور داده و به داخل هدایت کند؛ بنابراین برای محیط‌هایی که روشنایی و وجود نور یک ضرورت به شمار می‌رود و استفاده از نورگیر ممکن نیست، بهترین کار اجرای شیروانی پلی کربنات است.

پلی کربنات دوجداره از تنوع رنگی بالایی برخوردار است. امکان انتخاب از میان این طیف رنگی متنوع باتوجه‌به شرایط جغرافیایی، نمای ساختمان و مقدار نور ورودی، وجود دارد. مقدار نور عبوری از هر رنگ نیز متفاوت است.

 

قیمت شیروانی پلی کربنات

ابعاد ورق موردنیاز در تعیین قیمت شیروانی پلی کربنات تأثیرگذار است. موارد دیگری نیز مثل برند ورق و نوع ورق روی قیمت تأثیرگذار هستند. در کل پلی کربنات به دلیل کیفیت و دوام عالی، قیمت بالاتری نسبت به سایر ورق‌های پلاستیکی دارد؛ اما همچنان نسبت به سایر مصالح مورداستفاده در ساخت شیروانی، ارزان‌تر و مقرون‌به‌صرفه‌تر است.

 

خرید شیروانی پلی کربنات

اگر قبل از خرید شیروانی پلی کربنات در مورد مزایای این نوع شیروانی به راهنمایی بیشتری نیاز دارید می‌توانید با فروشگاه آقای پلکسی تماس بگیرید. مشاوران ما باتکیه‌بر تجربه چندین ساله، قادر هستند به بهترین شکل شما را راهنمایی کنند.

فروشگاه آقای پلکسی یکی از بزرگ‌ترین مراکز فروش طلق و ورق پلاستیکی در تهران است. محصولات و ورق‌های موجود در این فروشگاه به سراسر کشور ارسال می‌شود و خریداران از خدمات قبل، حین و بعد از فروش ما بهره‌مند می‌شوند.

برای خرید شیروانی پلی کربنات از این فروشگاه معتبر کافی است با ما تماس بگیرید.

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات