طلق شیشه ای بالکن (نشکن + گارانتی)

برای پوشاندن تراس با طلق پلاستیکی شفاف، دو ورق طلق شیشه ای شفاف را می‌توان استفاده کرد:

 • طلق پلکسی برای پوشش بالکن
 • طلق پلی کربنات شفاف برای بالکن

مناسب‌ترین گزینه برای طلق شیشه ای جایگزین شیشه بالکن ورق‌های پلکسی گلاس شفاف و پلی کربنات شفاف هستند.

اگر می‌خواهید طلق شیشه ای بالکن شما ورق مات باشد و دید نداشته باشد: از طلق پلی کربنات دوجداره و پلکسی مات هم می‌توانید استفاده کنید.

انواع ورق پلاستیکی شیشه ای بالکن ذکر شده موجود است،

ولی:

پیشنهاد می‌کنیم قبل از خرید طلق شیشه ای بالکن، از راهنمایی کارشناسان ما بهره ببرید.

طلق شیشه ای بالکن

طلق بالکن

طلق شیشه ای بالکن، جلوه زیباتر و مدرن‌تری به نمای ساختمان می‌بخشد. امروزه استفاده از طلق پلاستیکی برای پوشاندن بالکن و تراس، رواج زیادی پیدا کرده است. این طلق‌ شیشه ای امکان استفاده بهینه از فضای تراس و لذت‌بردن از محیط بیرون را فراهم می‌کنند.

با طلق بالکن حتی به‌منظور تبدیل‌کردن بالکن به یک فضای خصوصی می‌توان طلق‌ مات را مورداستفاده قرار داد.

در ادامه متن به بررسی مزایا و دلایل محبوبیت طلق‌های شیشه‌ای تراس و بالکن می‌پردازیم. انواع طلق شیشه ای تراس را نیز معرفی خواهیم کرد و مشخصات هر کدام از طلق‌های بالکن را بررسی می‌کنیم.

طلق بالکن شفاف و شیشه ای

طلق شیشه ای بالکن چیست؟

قبل از اینکه به معرفی انواع طلق شیشه ای بالکن بپردازیم، اندکی در مورد طلق صحبت خواهیم کرد. طلق‌ها موادی پلاستیکی هستند مثل سایر پلاستیک‌هایی که به‌وفور در اطرافمان مشاهده می‌شوند، البته با خواص بهتر و مقاومت بیشتر. 

سبک بودن، محکم‌بودن و شفاف‌بودن ویژگی‌های مشترکی است که در میان طلق‌های شیشه ای بالکن وجود دارد.

سطح این طلق‌ بالکن مثل شیشه، براق و شفاف است و باوجوداینکه پلاستیکی هستند، اما بیشتر با نام طلق شیشه‌ای شناخته می‌شوند.

طلق شیشه ای بالکن در صورت شکستن خطر زیادی ایجاد نمی‌کند چرا که به قطعات بزرگ غیر برنده تبدیل خواهد شد. این طلق‌ها نور کافی را به داخل بالکن هدایت می‌کنند و در نقش محافظ، عملکرد عالی از خود نشان می‌دهند. سبک بودن و نصب آسان، دلیل مهم دیگری برای استفاده و خرید طلق شیشه ای بالکن است.

طلق شیشه ای نشکن بالکن و تراس

انواع طلق شیشه ای بالکن

نمی‌توان از هر نوع طلق پلاستیکی برای پوشش‌دادن بالکن استفاده کرد. مثلاً طلق کریستال با وجود شباهت زیادی که به شیشه دارد، برای استفاده در محیط‌های خارجی مثل بالکن مناسب نیست. در ادامه دو نوع طلق شیشه‌ای ایده‌آل و پرکاربرد برای بالکن و تراس را معرفی می‌کنیم.

 • پلکسی گلاس
 • پلی کربنات تخت (شفاف)

به ابعاد ورق طلق برای بالکن دقت کنید. ابعاد ورق‌های طلق شیشه ای بالکن نشکن 2 متر در 3 متر هستند و اگر ابعاد شما بیشتر از این هست، نمی‌توان به‌صورت یک‌تکه از طلق نشکن بالکن استفاده کرد.

 

پلکسی برای طلق شیشه ای بالکن

پلکسی گلاس از بین همه طلق‌های پلاستیکی، بیشترین شباهت را به شیشه دارد. حتی سطح پلکسی می‌تواند از شیشه براق‌تر و شفاف‌تر باشد (بستگی به میزان کیفیت ورق پلکسی دارد). اما شفافیت تنها دلیلی نیست که پلکسی را برای بالکن مناسب می‌سازد. مقاومت مکانیکی عالی پلکسی، مشخصه مهم دیگری برای استفاده ازآن‌جهت پوشش‌دادن بالکن است.

پلکسی به‌اندازه‌ای محکم است که بتواند از شما در برابر عوامل محیطی و آب‌وهوای نامساعد، محافظت کند. پلکسی در برابر ضربه، تگرگ، باد و طوفان مقاوم است.

در مقایسه با شیشه که در برابر این عوامل، مقاومت پایینی دارد، استفاده از پلکسی ایمنی بیشتری را فراهم می‌کند. سطح جذاب پلکسی گلاس، به بالکن و نمای ساختمان جلوه زیباتر و مدرن‌تری می‌بخشد. پلکسی بیشتر از 90 درصد نور را از خود عبور می‌دهد (پلکسی شفاف) و محیط بالکن را پرنور و روشن می‌سازد.

پلکسی مات و رنگی نور کمتری را از خود عبور می‎دهند.

این نوع پلکسی بیشتر به‌منظور خصوصی کردن فضای بالکن و حفظ حریم شخصی، کاربرد دارند. در مورد تغییر رنگ پلکسی گلاس در مقابل نور خورشید باید گفت که میزان مقاومت پلکسی در برابر نور، بالا است و نیازی به نگرانی از جهت زردشدن آن، نیست. قیمت پلکسی نسبت به سایر طلق‌های پلاستیکی بالا است. اما مقاوم‌بودن این طلق و سطح فوق‌العاده زیبا، ارزش خرید بالایی به آن بخشیده است.

 

پلی کربنات شفاف برای طلق شیشه ای بالکن

پلی کربنات یکی دیگر از انواع طلق شیشه ای بالکن است. بارزترین مشخصه پلی کربنات شفاف، مقاومت مکانیکی فوق‌العاده بالا است. این طلق در برابر عوامل محیطی، طوفان، نور خورشید و باران عملکرد عالی دارد، پس نمی‌شکند و آسیب نمی‌بیند.

اگر قصد دارید طلق برای بالکن را انتخاب کنید که روشنایی محیط بالکن را تأمین کند و از طرفی مقاومتی بالاتر از پلکسی داشته باشد، پلی کربنات تخت بهترین گزینه است.

پلی کربنات تخت درصورتی‌که دارای لایه uv باشد، به مقاومت بالا در برابر نور خورشید رسیده و تغییر رنگ نمی‌دهد.

پلی کربنات شفاف تا 88 درصد نور (بسته به ضخامت) را از خود عبور می‌دهد که کمتر از پلکسی است. اما محیط پر نوری را که می‌خواهید، ایجاد می‌کند.

 

پلکسی یا پلی کربنات تخت؟ کدام طلق شفاف برای بالکن مناسب‌تر است؟

اگر به نمای ساختمان و مدرن جلوه‌دادن آن بیشتر اهمیت می‌دهید، پلکسی را انتخاب کنید. همچنین اگر مایلید نور بیشتری وارد بالکن شود (وقتی می‌خواهید تمام بالکن یا بخش زیادی از آن را با طلق بپوشانید) پلکسی این کار را انجام می‌دهد.

اگر مقاومت طلق در برابر شکستگی و آسیب، برای شما در اولویت است، پلی کربنات تخت را انتخاب کنید. اگر قیمت یکی از اولویت‌های انتخاب شما در میان این دو طلق شیشه‌ای است، باید بدانید که پلکسی قیمت پایین‌تری دارد.

 

چرا از طلق شیشه ای برای پوشاندن بالکن استفاده کنیم؟

مطالب گفته شده تا حدودی به این سؤال جواب دادند اما بیایید به‌صورت موردی نیز این موارد را بیان کنیم:

 • طلق شیشه ای برای پوشاندن بالکن قابلیت استفاده به‌جای شیشه را دارد.
 • می‌توان از طلق‌های شیشه ای مات یا رنگی برای حفظ حریم شخصی و ازبین‌بردن دید مستقیم استفاده کرد و درعین‌حال انتظار ورود نور کافی به داخل بالکن را داشت.
 • طلق‌های شیشه‌ای مثل پلکسی و پلی کربنات در برابر شکستگی و عوامل محیطی کاملاً مقاوم‌اند.
 • این طلق شیشه ای پوشش بالکن در صورت شکستگی یا افتادن، خطرات کمتری ایجاد می‌کنند.
 • طلق‌های شیشه‌ای در برابر نور خورشید و تغییر رنگ مقاوم هستند.
 • روشنایی محیط را تأمین می‌کنند.
 • ماندگاری و طول عمر بالایی دارند.
 • به‌صورت شفاف، رنگی یا مات به فروش می‌رسند.
 • سطح فوق‌العاده زیبایی دارند پس رنگ‌ورو و جلوه‌ای زیباتر به بالکن و همچنین ساختمان، می‌بخشند.

طلق شیشه ای تراس و بالکن از جنس پلکسی شفاف

قیمت طلق شیشه ای بالکن

قیمت طلق شیشه ای بالکن به نوع طلق انتخابی، بستگی دارد. ابعادی که برای پوشش‌دادن بالکن نیاز دارید و حتی رنگ و ضخامت، در تعیین نرخ نهایی تأثیرگذار هستند.

در کل پلی کربنات تخت قیمت بالاتری نسبت به پلکسی گلاس دارد. برای اطلاع از قیمت به‌روز طلق شیشه ای بالکن می‌توانید با فروشگاه آقای پلکسی در ارتباط باشید.

اگر قیمت این دو طلق بالکن برای شما زیاد است، می‌توانید از پلی کربنات دوجداره شفاف استفاده کنید. این طلق دوجداره بالکن فقط نور را عبور می دهد و مانع دید می شود.

خرید طلق شیشه ای بالکن از فروشگاهی بزرگ و معتبر

پلکسی گلاس و پلی کربنات تخت، زیباترین و بهترین طلق شیشه‌ای برای بالکن هستند. این دو طلق پلاستیکی در رنگ‌ها و ضخامت‌های متنوع در فروشگاه آقای پلکسی موجود هستند.

اگر در مورد مشخصات و خرید طلق شیشه ای بالکن به اطلاعات بیشتری نیاز دارید، کافی است با کارشناسان آقای پلکسی تماس بگیرید تا به طور کامل راهنمایی شوید.

دلایلی که مشتریان را به خرید طلق شیشه ای بالکن از فروشگاه آقای پلکسی مشتاق می‌کند، پاسخگویی سریع، قیمت مناسب و ارسال سالم و سریع کالا است. با خرید طلق شیشه ای بالکن از آقای پلکسی شما نیز از این مزایا بهره‌مند می‌شوید.

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات