طلق uv، قیمت طلق یو وی دار با ابعاد دلخواه

انواع طلق یو وی دار:

  • طلق یو وی پلکسی گلاس
  • طلق یو وی پلی کربنات تخت
  • طلق یو وی پلی کربنات دو یا چند جداره

فروش طلق یووی دار پلکسی گلاس و طلق دارای uv پلی کربنات دوجداره در ابعاد دلخواه شما

قیمت طلق یو وی بستگی به نوع ورق انتخابی شما با توجه به کاربرد مدنظرتان دارد.

طلق یو وی

طلق یو وی

طلق UV یک طلق شفاف بسیار سخت می باشد که به عنوان مناسب ترین جایگزین برای شیشه به شمار می آید.

این طلق که با نام ورق های پلی کربنات شناخته شده و در نوع دوجداره آن از تنوع رنگی بسیار بالایی برخوردار است. همچنین یک لایه ضد UV به منظور محافظت کردن در مقابل نور خورشید دارد. همانطور که می دانید عوامل جوی از جمله طوفان و حوادث طبیعی مانند زلزله در انتخاب و همچنین تعیین بهترین مصالح ساختمانی نقش بسیار مهمی را ایفا می کنند.

طلق یووی شفاف دارای شفافیت فوق العاده بوده و در برابر ضربات مختلف مقاومت خوبی از خود نشان می دهد. همین ویژگی های منحصر به فرد محصول باعث شده است تا در لیست مصالح ساختمانی جایگاه ویژه ای را به آن اختصاص دهند.

طلق یو وی دار پلکسی گلاس

انواع طلق های UV

 تولید و عرضه طلق  UV دار در دو نوع تخت و دوجداره انجام می گیرد. به طور کلی ورق پلاستیکی یو وی در دو گروه ورق تخت و دو جداره یا چند جداره قرار می گیرد. طلق پلاستیکی یو وی چند جداره نیز خود انواع مختلفی دارند که شامل پلی کربنات لانه زنبوری و نوع دوجداره یا 4 جداره می شوند.

  • ورق طلق یو وی پلکسی

طلق پلاستیکی پلکسی یو وی دار در رنگ های شفاف و رنگ بندی متنوع تولید می شود. ضخامت این طلق مقاوم در برابر اشعه فرابنفش خورشید، از یک میلی متر تا 60 میلی متر است. ابعاد طلق یو وی نیز 183 در 122 سانتی متر می باشد.

طلق یو وی دار پلی کربنات تخت

  • ورق طلق یو وی دار پلی کربنات تخت

این ورق طلق ضد نور خورشید به عنوان یکی از ورق های بسیار سخت و شفاف ترموپلاستیک می باشد. این ورق یکی از انواع طلق های ضد یو وی می باشد که از مقاومت بالایی برخوردار است. ورق تخت پلی کربنات یک کالا منحصر به فرد بوده که توانسته در صنعت ساختمان به جای شیشه مورد استفاده قرار گیرد. به ورق پلی کربنات تخت، آهن شفاف نیز گفته می شود. به دلیل اینکه شفافیت آن به شیشه شباهت دارد و همچنین در برابر ضربات فیزیکی مقاوم است. این ورق با ضخامت 2 الی 12 میلی متر و در رنگ های متنوع تولید می گردد.

مزایای ورق یو وی پلی کربنات تخت:

این محول یک محافظ  UV اکسترود شده در هر دو طرف خود داشته و توانایی از بین بردن 98 درصد از اشعه ماوراء بنفش مضر را دارد. یکی دیگر از مزایای پلی کربنات تخت این است که از قابلیت اره کاری، فرز کاری، سوراخ کاری و جوشکاری برخوردار می باشد. نصب آسان، مقاومت در برابر گرما و گرما، شکل پذیری به وسیله وکیوم فرمینگ از دیگر مزیت های این نوع پلی کربنات می باشند.

کاربردهای ورق پلاستیکی یو وی پلی کربنات تخت:

از این نوع ورق ها برای نورگیر سقف استفاده می شود. به کار بردن ورق پلی کربنات تخت در راهروها، سقف پله های هوایی، برج ها، عابر بانک ها و گلخانه از دیگر موارد مصرفی مهم آن به حساب می آیند. لازم به ذکر است که در شیشه های قطار و هواپیما به جای شیشه مورد استفاده قرار می گیرد. در ورودی های مترو، در صنعت چراغ های خودرو، در کنفرانس ها به منظور عایق صوتی و در دکوراسیون معماری ساختمان هم به کار گرفته می شود. در کابین آسانسور و ساخت کلاه ایمنی ورق پلی کربنات تخت کاربرد بسیار زیادی دارد. در طلا فروش ها، موزه ها و اجلاس سیاسی این ورق کاربرد دارد.

طلق ضد یو وی دوجداره

  • ورق طلق پلی کربنات یو وی دوجداره

طلق UV دوجداره درست همانند کارتن دارای یک ساختار شبکه بندی شده می باشد و از خاصیت ضد آفتاب برخوردار است. این ورق ها با فیلم محافظت کننده سطحی پوشیده شده است.  بر روی قسمتی از سطح آن که لایه مقاوم در مقابل اشعه UV دارد توضیحاتی در مورد نحوه مراقبت و کار با محصول درج شده است. تولید ورق های پلی کربنات دوجداره در رنگ های متنوع از جمله شفاف بیرنگ، سفید شیری، آبی و قرمز شفاف و غیره انجام می گیرد. ورق پلی کربنات دوجداره با ضخامت 4 الی 10 میلی متر و در شکل های گوناگون شفاف و یخی  طراحی و ساخته خواهد شد.

مزایای ورق های طلق یو وی پلی کربنات دوجداره:

یکی از مهمترین مزایای ورق پلی کربنات دوجداره این است که دارای خواص نوری و پرداخت سطحی عالی هستند. این ورق ها خواص مکانیکی، گرمایی و الکتریکی بسیار خوبی نیز دارند. برخوردار بودن از قابلیت شکل دهی و بازیافت راحت و آسان مزیت های دیگر این محصول می باشند. در مقابل ضربه مقاومت بالایی از خود نشان می دهند و وزن سبک و مناسبی دارند. به وضوح می توان مشاهده کرد که این محصول تا چه اندازه در مقابل شرایط بد جوی مقاومت می کند. قابلیت انتقال نور و عایق صوت و حرارت نیز مزیت های مهم پلی کربنات دوجداره به شمار می روند.

کاربردهای طلق یووی پلی کربنات دوجداره:

در نورگیرها و گلخانه ها و ایستگاه های اتوبوس این نوع ورق ها به طور فراوان به کار گرفته می شوند. سقف های شفاف استادیوم ها را هم با استفاده از ورق های پلی کربنات دوجداره می سازند. همچنین در ساخت سقف های پل های هوایی، حفاظها، پارتیشن در منازل، سقف استخر و سقف های کاذب کاربرد دارند. در فضاهای داخلی و خارجی ساختمان از این نوع ورق ها استفاده می گردد. استفاده از ورق پلی کربنات دوجداره در کیوسک تلفن، انبار و سوله و سقف پاساژ  دیگر کاربردهای آن می باشند.

طلق یو وی گلخانه

طلق های UV چه ویژگی هایی دارند؟

یکی از مهمترین ویژگی های طلق UV اشتعال ناپذیر بودن و خود خاموشی آن است. این نوع طلق هرگز آتش نگرفته و شعله ور نخواهد شد. در صورتی که در دمای بالای حریق قرار گیرد آرام آرام ذوب می گردد و از گسترش آتش جلوگیری می کند، به طوری که شاهد خود به خود خاموش شدن آن خواهید بود.

یکی دیگر از ویژگی های ورق طلق پلاستیکی مقاومت بالای آن در برابر اشعه ماوراء بنفش UV می باشد. علاوه براین، هنگامی که در معرض نور آفتاب قرار می گیرد هیچ گونه تغییری در رنگ آن ایجاد نمی شود. این طلق قادر به حفظ کردن شفافیت خود در مدت زمان طولانی می باشد.

خوب است بدانید که ورق های پلاستیکی uv دار به دلیل جذب نور خورشید هزینه تهویه مطبوع را در گرما پایین می آورند. این ویژگی حتی در فصول سرد سال نیز صرفه جویی در مصرف سوخت را به دنبال دارد. با توجه به اینکه خاصیت عایقی آن در مقایسه با شیشه بهتر است هر ساله با استفاده از آن می توان از هدر رفتن چندین لیتر سوخت مایع به ازای هر متر مربع جلوگیری کرد.

مقاومت ورق های طلقی در مقابل ضربه و شیشه یکی دیگر از ویژگی های مهم آن محسوب می شود. لازم به ذکر است که مقاومت این طلق نسبت به شیشه هم ضخامت آن  چیزی حدود 250 برابر بیشتر است.

انواع ورق های پلی کربنات در درجه حرارت فضای اتاق و در برابر اسیدهای آلی و معدنی، مواد شیمیایی و حلال ها از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

این طلق ها انعطاف پذیری عالی و طول عمر بسیار بالایی دارند و در در رنگ های بسیار متنوع تولید و ساخته می شوند.

همچنین باید گفته شود که طلق های با کیفیت UV دارای وزن مناسب و سبک می باشد. به همین دلیل کاربران هنگام حمل و نقل یا جا به جایی آنها با مشکل خاصی روبرو نمی شوند. ممکن است اصلی ترین دلیل انتخاب ورق های پلی کربنات در اکثر صنایع همین ویژگی باشد.

 

هنگام نصب ورق های پلی کربنات به چه نکاتی باید توجه کرد؟

برای نصب کردن طلق UV رعایت برخی نکات اهمیت بسیار زیادی دارد. در این بخش قصد داریم نکاتی که باید هنگام نصب محصول مورد توجه قرار دهید را ذکر کنیم

ورق پلی کربنات را از هر گونه مواد و ذرات که در حین جا به جایی به درون شیارهای آن وارد شده اند را  پاک و تمیز نمایید.

هنگامی که در حال نصب پلی کربنات هستید از محکم بسته شدن پیچ اطمینان حاصل کنید. زیرا، اگر پیچ را محکم ببندید در شکل و ظاهر طراحی شما هیچ گونه تغییری به وجود نمی آید.

نحوه نصب و اجرا ورق های پلی کربنات به این شکل می باشد که باید شیارهای ورق پایین به بالا قرار داده شوند. همچنین به منظور نصب کردن ورق پلی کربنات انجام شدن سطح UV در سمت بیرون ضروری است.

توجه داشته باشید که پس از نصب ورق پلی کربنات چسب UV حتما باید از پلی کربنات برداشته شود.

در ورق باید سوراخ هایی به اندازه 3 میلی متر بزرگ تر از قطر پیچ به وجود آید. در آخر، زمانی که پیچ ورق را سفت می کنید حواستان باشد ابزار از روی پیچ لغزش پیدا نکنند.

طلق یو وی رنگی

قیمت طلق UV چقدر است؟

خبر خوب این است که قیمت انواع طلق UV زیاد تحت تاثیر نرخ ارز قرار نمی گیرد و از این نظر کمتر دچار نوسان می شود. با وجود این مسئله باز هم توصیه می شود که قبل از خرید محصول حتما در مورد میان قیمت برند آن تحقیق کنید.

ورق های یو وی دار طلقی درست همانند هر کالای دیگری در برندهای مختلف تولید و ساخته می شوند. در مجموعه آقای پلکسی می توانید بهترین و با کیفیت برندهای ورق پلی کربنات را پیدا کنید. این مجموعه کلیه محصولات تولیدی خود را  با قیمت مناسب و ارزان تر از سایر فروشگاه ها به فروش می رساند.

نکته دیگری که باید ذکر کنیم این است که قیمت ورق های طلق یو وی با توجه به نوع ورق طلق یو وی و ضخامت آنها تعیین میگردد. هر چه ضخامت ورق انتخابی بیشتر باشد به همان نسبت قیمت طلق یو وی افزایش پیدا میکند.

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات