نورگیر پلی کربنات

سقف نورگیر پلی کربنات معمولاً از ورق‌های پلی کربنات دوجداره یا تخت ساخته می‌شود.

اگر نورگیر شفاف پلی کربنات (شیشه ای) می‌خواهید که کاملاً شبیه به شیشه باشد، از ورق پلی کربنات شفاف استفاده می‌شود.

اگر ورق نورگیر پلی کربنات مات بخواهید که پوشش دید را هم انجام دهد، از ورق پلی کربنات دوجداره باید استفاده شود.

نورگیر پلی کربنات

نورگیر پلی کربنات سقف

نورگیر پلی کربنات سقف، نور طبیعی و فیلتر شده را به داخل سازه‌های مختلف مثل گلخانه، استخر، پارکینگ و… وارد می‌کند. اجرای نورگیر با ورق پلی کربنات از لحاظ اقتصادی نسبت به سایر مواد، به‌صرفه‌تر است.

اما سایر مزایای نصب نورگیر با پلی کربنات چیست؟ از چه نوع پلی کربناتی بهتر است استفاده شود؟ به این سؤالات در ادامه پاسخ خواهیم داد پس با ما همراه باشید تا در مورد نورگیر پلی کربنات اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نورگیر پلی کربنات

نورگیر سقف گلخانه با پلی کربنات

یکی از کاربردهای فراگیر ورق پلی کربنات، استفاده به‌عنوان نورگیر گلخانه است. نورگیر پلی کربنات گلخانه، معمولاً ورق‌های دوجداره شفاف هستند که مقدار زیادی از نور خورشید را وارد گلخانه می‌کنند. این نورگیر، نه‌تنها قادر به عبوردادن درصد زیادی از نور خورشید است؛ بلکه نور را به طور مساوی در گلخانه پخش می‌کند. در نتیجه درصد بیشتری از گیاهان کشت شده، نور خورشید را دریافت و برای فتوسنتز استفاده می‌کنند.

نورگیر سقف حیاط و پارکینگ با طلق پلی کربنات

نورگیر پلی کربنات گلخانه، ضمن محافظت از خودروهای پارک شده، نور کافی را به داخل پارکینگ هدایت می‌کند. این نورگیر، در ضخامت‌ها و رنگ‌های بسیار متنوعی قابل‌اجرا است.

نورگیر پلی کربنات، قابلیت فیلترکردن اشعه مخرب خورشید را دارد. با فیلترشدن این اشعه، آسیب کمتری به خودروهای پارک شده وارد می‌شود. البته از سایر آسیب‌های محیطی نیز محفوظ هستند. ضخامت و ابعاد ورق‌ها روی قیمت پلی کربنات و هزینه اجرای نورگیر، تأثیر می‌گذارند.

نورگیر سقف حیاط و تراس پلی کربنات شفاف

نورگیر پاسیو و بالکن با ورق پلی کربنات (نورگیر ضدآفتاب)

پاسیو که در میانه ساختمان اجرا می‌شود، با واردکردن نور طبیعی به داخل، تأثیر فوق‌العاده‌ای در روشنایی بخش‌های مختلف ساختمان دارد. استفاده از پلی کربنات برای سقف پاسیو، بسیار رایج است.

نورگیر پلی کربنات، بسیار ایمن و محکم است به‌طوری‌که با اطمینان خاطر می‌توان در زیر آن رفت‌وآمد کرد. این نوع نورگیر پاسیو، تقریباً به‌اندازه شیشه نور را به داخل هدایت می‌کند و از وضوح‌بالایی برخوردار است.

نورگیر استخر پلی کربنات

نورگیر استخر، همان سقفی است که به‌منظور پوشش‌دادن استخر، روی آن نصب می‌شود. این نورگیر برای ازبین‌بردن دید به داخل استخر و روشن‌کردن محیط استخر کاربرد دارد.

با نصب نورگیر پلی کربنات استخر، میزان کمتری از آب بخار می‌شود، آب تمیز می‌ماند و شرایط شنا در هر فصلی فراهم است. خرید پلی کربنات دوجداره شفاف و رنگی برای نصب نورگیر روی استخر مناسب است. این نورگیر به‌صورت زاویه‌دار، گنبدی، متحرک و ثابت روی استخر اجرا می‌شود.

نورگیر منازل و حیاط‌خلوت با طلق دوجداره پلی کربنات

بیشتر ساختمان‌ها و منازل به دلیل محدودیت در نصب پنجره، از نورگیر برای تأمین روشنایی داخل ساختمان استفاده می‌کنند. حیاط‌خلوت نیز که در پشت ساختمان قرار می‌گیرد، نقش زیادی در روشنایی بخش‌های انتهایی ساختمان ایفا می‌کند. پلی کربنات با قرارگرفتن روی نورگیر و حیاط‌خلوت، ضمن تأمین روشنایی داخل ساختمان، محیطی امن‌تر نیز به وجود می‌آورد. در این حالت نگرانی از ورود افراد غریبه، سارقان، ورود گردوخاک و آلودگی به داخل ساختمان وجود ندارد.

نورگیر سوله پلی کربنات و کارخانه‌ها

برای نورگیر سوله و کارخانه‌ها اغلب از پلی کربنات بهره می‌برند. این طلق پلاستیکی به دلیل مقاومت بالا در برابر شکنندگی و قابلیت عبور نور از خود، جزو بهترین گزینه‌ها برای نورگیر است.

نورگیر پلی کربنات که برای سوله و سقف کارخانه‌ها استفاده می‌شود، مقاومت بالایی در برابر خورشید، تغییرات آب‌وهوایی، هوای گرم، سرد، بارانی، طوفانی، برفی و… دارد. این نورگیر با تأمین روشنایی محیط، نیاز به منبع نور مصنوعی و مصرف بالای برق را کاهش می‌دهد. در فصل‌های سرد سال نیز از خروج گرما به بیرون جلوگیری می‌کند که در این حالت تجهیزات گرمایشی کمتر و مصرف انرژی پایین‌تری به دنبال دارد.

نورگیر استادیوم، سالن‌های ورزشی

کاربرد دیگری که نورگیر پلی کربنات دارد، تأمین روشنایی محیط‌های بزرگ ورزشی مثل استادیوم‌ها و سالن‌های ورزشی است. ورق‌های رنگی پلی کربنات می‌توانند با هم ترکیب شده و در سقف و دیواره‌ها به زیبایی نصب شوند. تأمین روشنایی چنین محیط‌های بزرگی نیازمند مصرف انرژی زیادی است؛ اما با نورگیر پلی کربنات و ورود نور طبیعی به داخل، می‌توان این مشکل را برطرف نمود.

نورگیر پلی کربنات باید چه ضخامتی داشته باشد؟

ضخامتی که هنگام خرید ورق پلی کربنات، مورد پرسش خریداران قرار می‌گیرد، به عوامل زیادی وابسته است که در ادامه مشاهده می‌کنید:

  • نوع ورق پلی کربنات که برای نورگیر استفاده می‌شود.
  • موقعیت سازه و شرایط محل نصب
  • شرایط آب‌وهوایی
  • میزان بار وارد بر نورگیر

انواع طلق نورگیر پلی کربنات

انواع طلق نورگیر برای ساخت نورگیر پلی کربنات

در ساخت نورگیر پلی کربنات، گزینه‌های متنوعی از انواع ورق پلی کربنات در دسترس است:

  • ورق پلی کربنات تخت
  • ورق پلی کربنات دوجداره
  • ورق پلی کربنات چند جداره

ورق پلی کربنات تخت برای نورگیر نشکن شفاف

ورق پلی کربنات تخت (پلی کربنات شفاف)، بهترین جایگزین برای نورگیر شیشه‌ای است. این ورق‌های پلاستیکی کاملاً شبیه شیشه هستند و وضوح و شفافیت بالایی دارند. در ضخامت 2 تا 12 میلیمتر و ابعاد 305 در 205 سانتیمتر در ایران ساخته می‌شوند. از لحاظ رنگ‌بندی نیز علاوه بر ورق شفاف بی‌رنگ در سایر رنگ‌های اصلی و سفید نیز به تولید می‌رسند. ضخامت نورگیر پلی کربنات تخت، باتوجه‌به نوع سقف انتخاب می‌شود. این نورگیرها مقاومت فیزیکی، شیمیایی، رطوبتی و حرارتی فوق‌العاده‌ای دارند. پلی‌کربنات تخت برای نورگیر پاسیو، حیاط‌خلوت، پارکینگ، استخر و گلخانه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

نورگیر شفاف پلی کربنات ساخته شده از طلق پلی کربنات شیشه ای

پلی کربنات دوجداره برای ساخت نورگیر ارزان‌قیمت

ورق پلی کربنات دوجداره، عایق صوتی و حرارتی فوق‌العاده‌ای است. این ورق‌ها جلوی دید به داخل محوطه را می‌گیرند و نور را به‌صورت یکسان در محیط توزیع می‌کنند. برای نورگیر سوله، گلخانه، استخر، پارکینگ و استادیوم گزینه‌های پرمصرفی هستند. سایر مشخصات ورق‌های دوجداره مشابه ورق‌های تختی است که در بالا معرفی شد.

نورگیر دوجداره پلی کربنات

نورگیر پلی کربنات چند جداره، نورگیر مات سقف

پلی کربنات چند جداره همان کاربرد ورق‌‌‌های دوجداره را دارد. در مواقعی که وزن زیادی روی نورگیر وارد می‌شود و شرایط آب‌وهوایی نامطلوبی در محیط حاکم است، استفاده از ورق‌های چند جداره کاربردی‌تر خواهد بود.

پلی کربنات چند جداره مقاومت بیشتری نسبت به ورق‌های دوجداره دارد. خواص عایقی این ورق‌ها نیز به‌مراتب بالاتر است. این نوع پلی کربنات به‌صورت سه جداره و چهار جداره در رنگ‌بندی و ضخامت‌های مختلف عرضه می‌شود.

خرید پلی کربنات نورگیر سقف

یکی از مراکز معتبر و بزرگ فروش نورگیر پلی کربنات در کشور، فروشگاه آقای پلکسی است. ورق‌های پلی کربنات برای نورگیر که به‌عنوان نورگیر پلی کربنات کاربرد دارند، در مدل‌های مختلف در این فروشگاه موجود هستند.

قابل توجه است که قیمت پلی کربنات نورگیر در فروشگاه آقای پلکسی به دلیل خرید نورگیر پلی کربنات سقف عمده از کارخانه‌ها، حتی نمایندگی‌های رسمی مناسب‌تر است.

مشاوره قبل از خرید ورق پلاستیکی نورگیر پلی کربنات و ارسال سریع از خدماتی است که در دسترس خریداران محترم قرار می‌گیرد. به‌منظور خرید پلی کربنات برای اجرای نورگیر، می‌توانید به‌صورت تلفنی، حضوری و یا آنلاین سفارش خود را ثبت کنید.

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات