پلکسی سفید

ورق پلکسی سفید

پلکسی سفید

ورق پلکسی مات سفید

ابعاد 122 در 183 سانتیمتر

در انواع برندهای ایرانی و چینی و تایوانی

پلکسی مات سفید

ورق ‌های پلکسی گلاس رنگی به خصوص پلکسی سفید، دارای کاربردهای بسیاری زیادی هستند و هر روز به جنبه‌های کاربردی پلکسی مات سفید افزوده می‌شود. طراحان نیز بر اساس ویژگی‌های فوق العاده ای که این ورق ‌ها دارند، کاربردهای جدیدی از استفاده از آنها را پیشنهاد می‌کنند.

رنگ‌های متنوعی که در این ورق ‌پلکسی مات سفید وجود دارد ظرفیت بالایی را در استفاده از آنها میسر کرده است.

در این بین رنگ سفید پلکسی گلاس می‌تواند زیبایی و جلوه خاصی به مکانی که به کار گرفته می‌شود بدهد.

کاربرد ورق پلکسی گلس سفید

انواع پلکسی گلاس سفید

اما به طور کلی ورق ‌های پلکسی گلاس سفید را از نظر رنگ به دو نوع مختلف تقسیم می‌کنند ورق پلکسی سفید مات و ورق ‌پلکسی سفید براق.

از لحاظ رنگ  هم ورق ‌های پلکسی سفید به سه نوع پلکسی سفید شیری و پلکسی سفید استخوانی و پلکسی سفید دوغی تقسیم می‌شوند.

رنگ سفید استخوانی ، مظهر پاکیزگی سطح و لوکس بودن است.

جنس این ورق ‌ها سخت و نسبتا خشک است و صرفا بر اثر فشار بسیار زیاد دچار شکستگی می‌شوند. برتری ورق پلکسی گلاس سفید و در کل ورق طلق سفید در مقایسه با شیشه آن است که در صورتی که دچار شکستگی شوند تکه‌های تیز و برنده نخواهند داشت و بنابراین از این نظر در مکان‌هایی که از آنها استفاده می‌شود مزیت بسیار ارزنده ای محسوب می‌شود.

در کنار تفاوت رنگ کمی که دارند، مهمترین تفاوتی که بین این سه نوع وجود دارد، به امکان عبور از آنها بر می گردد:

پلکسی ‌های شیری و دوغی نور را از خود عبور می دهند اما پلکسی ‌های استخوانی نور را از خود عبور نمی دهند.

ویژگی‌های ورق پلکسی گلاس سفید

ورق ‌های پلکسی سفید همانند سایر انواع ورق ‌های پلکسی دارای ویژگی‌های زیر می‌باشد:

 • در برابر مواد پاک کننده و چسب‌ها مقاومت شیمیایی دارد
 • در برابر ضربه و خراش مقاوم هستند
 • انعطاف پذیری بالایی دارند
 • عایق حرارتی هستند و امکان صرفه جویی بالایی را در زمینه انرژی فراهم می‌کنند
 • اشتعال زا نیستند
 • در برابر اشعه ماورا بنفش مقاوم هستند

کاربرد انواع ورق ‌های پلکسی گلاس سفید

به صورت عمومی این ورق ‌ها در حوزه‌های زیر قابل استفاده است:

 • مصارف صنعتی
 • مصارف تزئینی و زیبایی
 • مصارف تبلیغاتی
 • هدایای تبلیغاتی و انواع گیفت
 • پوشاک و لباس
 • امور سلامت و بهداشتی و بیمارستانی

اما بر اساس اینکه امکان عبور نور در پلکسی ‌های سفید وجود داشته باشد یا این امکان وجود نداشته باشد، می‌توان کاربرد این ورق پلکسی را می‌توان مورد بررسی قرار داد.

در صورتیکه تمایل داشته باشیم ورق پلکسی سفید مورد نظر نور را از خود عبور دهد، در این صورت باید از پلکسی دوغی و یا پلکسی شیری استفاده کرد و پلکسی استخوانی که نوع دیگری از پلکسی سفید است نمی‌تواند برای این منظور استفاده شود. به همین دلیل است که معمولا برای کاربردهای تبلیغاتی و دکوراسیون داخلی از ورق ‌های دوغی و یا پلکسی شیری استفاده می نمایند.

اما از بین انواع پلکسی ‌های سفیدی که نور را از خود عبور می دهند یعنی دوغی و شیری که مورد مصرف تبلیغات و دکوراسیون داخلی دارد هر کدام از آنها با چه منطقی استفاده می‌شود؟

از آنجاییکه ورق ‌های شیری منبع نور را نمایش نمی دهند در این صورت در مواردی که لامپ یا هر منبع نور دیگری که در پشت ورق قرار دارد به ورق نزدیک است و یا شدت نوری بالایی دارد، توصیه می‌شود که در دکوراسیون داخلی و یا در امور تبلیغاتی از این ورق استفاده شود. اما چنانچه لامپ یا منبع نوری فاصله بیشتری از ورق دارد و یا نور شدیدی ندارد، معمولا از ورق دوغی استفاده می‌شود چون در این صورت امکان عبور نور بیشتری فراهم می‌شود.

بنابراین در حروف برجسته به دلیل اینکه لامپ‌های مورد استفاده در آن به جداره‌ها نزدیک هستند و رد لامپ‌ها معلوم می‌شود، از پلکسی شیری استفاده می‌شود اما در لایت باکس‌ها که منبع نوری پرنوری ندارند و نور آنها یکنواخت هستند از ورق ‌های پلکسی دوغی استفاده می‌شود.

اما در موارد دیگری که موضوع عبور نور مطرح نیست از پلکسی استخوانی استفاده می‌شود. به همین دلیل از پلکسی استخوانی در مصارف صنعتی و عمومی استفاده می‌شود. اما پلکسی استخوانی نیز به دو نوع مات و براق تقسیم می‌شود که پلکسی مات معمولا به منظور تولید استندهای آرایشی استفاده می‌شود.

ورق سفید دوغی پلکسی

راهنمایی برای خرید پلکسی گلاس سفید

به عنوان یک راهنمایی برای خریداران پلکسی سفید باید موضوع را به این صورت جمع بندی کنیم که انواع پلکسی ‌های سفید از نظر میزان عبور را می‌توان اینگونه رتبه بندی کرد که پلکسی دوغی بیشترین میزان عبور نور را دارد و بعد از آن پلکسی شیری قرار دارد و در پلکسی استخوانی امکان عبور نور وجود ندارد. اما از نظر میزان سفید بودن، پلکسی استخوانی از سایر انواع پلکسی که بررسی کردیم سفیدی بیشتری دارد.

از نظر ابعاد و ضخامت هر یک از انواع پلکسی ‌های سفید در اندازه‌های دلخواه قابل ارایه خواهد بود و از نظر قیمت هم تفاوت قیمتی با هم ندارند.

به طور کلی مهمترین در ارتباط با کاربردهای ورق پلکسی سفید را می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • پس زمینه برای عکاسی
 • تندیس
 • تابلو
 • باکس های تزیینی گل

 

ورق پلکسی سفید استخوانی

خرید ورق پلکسی گلاس سفید

خریداران ورق ‌های پلکسی رنگ‌های متداول که خرید و فروش زیادی روی آنها انجام می‌شود را بر اساس کد رنگ آنها سفارش می دهند.

به عنوان مثال کد رنگ پلکسی سفید 402 می‌باشد.

البته شرکت‌های تولید کننده این ورق ‌ها معمولا سیستم کدینگ مربوط به خود را دارند، اما با این حال رنگ‌های تولید شده در شرکت‌های مختلف تا حدود زیادی با یکدیگر تشابه دارد. شما می‌توانید پلکسی مات سفید مورد نیاز خود را از طریق مراجعه حضوری به فروشگاه آقای پلکسی و یا از طریق مراجعه به سایت این فروشگاه تهیه نمایید.

به همین منظور لطفا برای اطلاع از آخرین قیمت‌ها و وضعیت موجود بودن هر یک از انواع پلکسی ‌های سفید مورد نیاز خود با شماره تلفن 36612145 -021 تماس حاصل فرمایید.

این فروشگاه به عنوان مرکز توزیع پلکسی مات سفید در کشور، محصول مورد نظر را با حداکثر سرعت و دقت و به صورت کاملا سالم به شما مشتریان گرامی در هر شهری که حضور داشته باشید، تحویل خواهد داد.

نظرات
اطلاع رسانی

نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات