پلی کربنات استخری: سقف پلی کربنات استخر و پوشش دور استخر

برای پوشش استخر معمولا از ورق پلی کربنات دوجداره استفاده می شود.

پرفروش‌ترین ورق پلی کربنات برای سقف پلی کربنات استخر، ورق‌های شفاف یخی و آبی‌رنگ و دودی هستند.

در بین ورق های پلی کربنات دور استخر، ضخامت‌های 4 و 6 و 8 میل ورق های پلی کربنات برای پلی کربنات استخری مناسب هستند.

طبق تجربه ما برای پوشش سقف پلی کربنات استخر از پلی کربنات لانه‌زنبوری یا دوجداره 6 میل باید استفاده کنید.

(برای بهترین انتخاب در خرید پلی کربنات استخر، از مشاوره رایگان همکاران ما با تماس با 02136612145 بهره مند شوید.)

پلی کربنات استخری، پلی کربنات روی استخر

سقف پلی کربنات استخر

پوشش پلی کربنات روی استخر، امکان صرفه‌جویی در هزینه‌های نگهداری از استخر و سقف پلی کربنات استخر شناکردن در 4 فصل سال را میسر می‌سازد. پلی کربنات مهم‌ترین و رایج‌ترین متریال برای پوشاندن دور استخر و یا همان پوشش سقف استخر است.

با پوشاندن سقف استخر با ورق پلی کربنات، استخرهای روباز به استخرهای سرپوشیده با مزایای بهتر تبدیل می‌شوند.

پلی کربنات استخری، ورق پلی کربنات رنگی روی استخر

اما اجرای پلی کربنات دور استخر چه اهمیتی دارد و چطور به کاهش هزینه‌ها کمک می‌کند؟ از چه ترفندها و روش‌هایی برای پوشش سقف استخر با ورق پلی کربنات استفاده می‌شود؟ با ما همراه باشید که در ادامه به این سؤالات پرتکرار پاسخ خواهیم داد.

 

مناسب‌ترین ورق طلق پلاستیکی برای پوشش استخر، پوشش سقف استخر روباز و پوشش اطراف استخر، استفاده از ورق پلی کربنات دوجداره است.

ورق پلی کربنات روی استخر ویلا

مزایای پوشش استخر با پلی کربنات:

 • کاهش هزینه‌های نگهداری از استخر با اجرای پلی کربنات دور استخر
 • شنا در فضایی به‌دوراز دید و سروصدا با سقف پلی کربنات استخر
 • فراهم‌کردن محیطی امن و به‌دوراز آسیب‌های محیطی برای شنا با پلی کربنات استخری
 • شنا در 4 فصل سال با پوشش استخر پلی کربنات

 

1- کاهش هزینه‌های نگهداری از استخر با اجرای پلی کربنات دور استخر

با اجرای پلی کربنات روی استخر، علاوه بر ایمنی و آسایش بیشتر، به میزان زیادی در هزینه‌های نگهداری از استخر صرفه‌جویی می‌شود. پوشش پلی کربنات مانع از کثیف‌شدن آب و کاهش نیاز به تمیزکردن آن خواهد شد.

 باتوجه‌به اینکه استخرهای روباز در معرض همه نوع آلودگی (مثل حشرات، گردوخاک و شاخ‌وبرگ) قرار می‌گیرند، گاهی امکان استفاده از آن‌ها فراهم نیست. در این حالت هزینه‌هایی مثل تعویض آب استخر در هر بار استفاده برای شخص ایجاد می‌شود.

البته تبخیرشدن آب استخر روباز یکی دیگر از مشکلات مربوط به نگهداری از این استخرها است. با اجرای سقف استخر با پلی کربنات، می‌توان این مشکلات را به طور کامل حل نمود یا آنکه به حداقل رساند.

پلی کربنات شفاف روی استخر بهترین نوع پلی کربنات استخری است.

2- شنا در فضایی به‌دوراز دید و سروصدا

یکی دیگر از مشکلات استخرهای روباز که گاهی استفاده از آن‌ها را با محدودیت همراه می‌کند، دید داشتن افراد متفرقه و همسایه‌ها به داخل استخر است. با نصب پلی کربنات دور استخر می‌توان جلوی دید به داخل استخر را به طور کامل گرفت و بدون نگرانی یا محدودیت به شنا و آبتنی پرداخت. درست مثل‌اینکه یک حریم شخصی و یک استخر کاملاً خصوصی برای خود داشته باشید.

فقط دید افراد غریبه نیست که شنا در استخرهای روباز را مشکل می‌سازد. گاهی سروصدای بیرون حتی از این موضوع آزاردهنده‌تر است. خرید و نصب سقف استخر با ورق پلی کربنات، این مشکل را رفع خواهد کرد و محیطی آرام و آسوده برای شنا فراهم می‌سازد.

 

3- فراهم‌کردن محیطی امن و دور از آسیب‌های محیطی برای شنا

اجرای پلی کربنات روی استخر با فراهم نمودن محیطی امن و دور از خطر، شناکردن را با لذت و آرامش همراه می‌کند. پوششی که روی استخر قرار می‌گیرد، به‌عنوان محافظ استخر و محافظ اشخاص داخل استخر عمل می‌کند.

یک جنبه حافظتی دیگری که این پوشش دارد، جلوگیری از سقوط کودکان و حیوانات به داخل استخر است. معمولاً این پوشش‌های پلی کربناتی را می‌توان قفل کرد و از ورود افراد به داخل محوطه استخر جلوگیری نمود.

 

4- شنا در 4 فصل سال با اجرای پلی کربنات روی استخر

استخرهای روباز باعث تجربه لذت شنا در هوای آزاد می‌شوند؛ اما نه هوای سرد زمستان یا گرمای داغ تابستان. برای اینکه شرایط شنا و آب‌تنی در استخرهای روباز ایجاد شود، به نصب سقف استخر با پلی کربنات نیاز است. پلی کربنات با نگه‌داشتن گرمای داخل استخر، امکان شنا در روزهای سرد سال را به‌راحتی مهیا می‌سازد.

پوشش دور استخر پلی کربنات

پوشش دور استخر پلی کربنات به‌صورت ثابت

اجرای پلی کربنات دور استخر به دو صورت ثابت و متحرک انجام می‌گیرد. پوشش استخر ثابت یک سازه دائمی است که امکان حرکت‌دادن آن در هیچ جهتی وجود ندارد و نیازمند هزینه‌های ساخت کمتری است. برای نصب سقف استخر با پلی کربنات، به ورق‌های پلی کربنات تخت یا دوجداره و اسکلت‌بندی محکم و اصولی نیاز است.

این امکان فراهم است که روی این سقف ثابت، نورگیر و پنجره‌هایی جهت ردوبدل‌شدن هوا ساخته شود. سقف ثابت برای استخرهایی که در مناطقی با آب‌وهوای سرد یا گرم واقع شده‌اند، مناسب‌تر است. همچنین استخرهایی که همواره در معرض دید قرار دارند، بهتر است از سقف پلی کربناتی ثابت استفاده کنند.

 

پوشش استخر متحرک

گزینه دیگری که هنگام اجرای پلی کربنات روی استخر وجود دارد، نصب این سازه به‌صورت متحرک است. در این حالت امکان حرکت‌دادن پوشش و جابه‌جاکردن آن وجود دارد. یکی از مزایای پوشش متحرک این است که از ویژگی‌های استخر روباز و استخر سرپوشیده برخوردار خواهیم بود. زمانی که آب‌وهوا مناسب باشد می‌توان پوشش را از روی استخر کنار زد و از شنا در هوای آزاد و زیر نور خورشید لذت برد. پوشش متحرک به 2 روش حرکت داده می‌شود:

 • به‌صورت دستی: ورق‌های پلی کربنات روی ریل قرار می‌گیرند و با دست به سمت چپ و راست حرکت داده می‌شوند. البته برای استخرهای بزرگ حرکت‌دادن این سازه آسان نیست و گاهی غیرممکن است. قیمت پوشش متحرک دستی پایین‌تر از روش‌های دیگر نصب پوشش است.
 • با استفاده از ریموت‌کنترل: این روش نیازمند تجهیزات و هزینه اجرای بالاتری است. از موتور، ریل یا شین برای به حرکت درآوردن پوشش استخر از راه دور استفاده می‌شود.

پلی کربنات شفاف شیشه ای روی استخر

اجرای پوشش شیشه‌ای استخر با پلی کربنات شفاف استخر

با اجرای سقف استخر با پلی کربنات شفاف استخر، می‌توان از زیبایی و مزایای پوشش شیشه‌ای بهره‌مند شد. افرادی که به سقف شیشه‌ای علاقه دارند و شرایط اجرای این نوع پوشش برای آن‌ها فراهم است، می‌توانند از پلی کربنات شفاف استخر استفاده کنند.

پلی کربنات تخت یا پلی کربنات شفاف جایگزین شیشه‌های معمولی، چند جداره و شیشه سکوریت است. این نوع پلی کربنات کاملاً ایمن، محکم، نشکن و ضدآفتاب است و خطرات شیشه را ندارد. از طرفی با داشتن سطح شیشه‌ای و کاملاً شفاف، محیط اطراف استخر را به بهترین شکل به نمایش می‌گذارد.

با نصب این نوع پلی کربنات روی استخر، محیط داخل استخر از تمام آسیب‌های محیطی مثل باد، تگرگ، اشعه مضر خورشید و.. در امان است. با این ورق‌های تخت شفاف می‌توان انواع پوشش ثابت و متحرک را اجرا کرد.

هزینه نگهداری پوشش شفاف با پلی کربنات تخت پایین‌تر از اجرای آن با شیشه‌های ضدضربه و چندلایه است.

 

اجرای سقف استخر با پلی کربنات

با اجرای سقف استخر با پلی کربنات، می‌توان دور از دید مردم و در آرامش شنا کرد. پلی کربنات دوجداره حتی نسبت به پلی کربنات تخت کاربرد و مصرف بیشتری در ساخت پوشش استخر دارد.

این ورق‌های پلی کربنات استخری به دلیل ساختار دوجداره و کمی ماتی که دارند، امکان دید به داخل استخر را از فاصله نزدیک و دور از بین می‌برند.

دوجداره بودن ورق‌های طلق برای دور استخر به این معنی نیست که باعث تاریک شدن فضای داخل استخر می‌شوند. بالعکس ورق‌های پلی کربنات دوجداره حداکثر 85 درصد از نور خورشید را از خود عبور می‌دهند. البته ضمن عبوردادن نور از خود، آن را به‌صورت یکنواخت داخل استخر پخش می‌کنند.

نکته دیگر در مورد این ورق‌های طلق دوجداره، وجود تنوع رنگی بالا است. می‌توان از ورق‌های شفاف، آبی، زرد و… به این منظور استفاده کرد. البته ورق‌های دوجداره شفاف و شفاف یخی به این دلیل که فضای استخر را روشن‌تر می‌کنند، کاربردی‌تر هستند.

پلی کربنات دور استخر دوجداره، بهترین محافظ استخر در برابر آسیب‌های بیرونی و نگاه آزاردهنده غریبه‌ها است.

اگر برای داشتن نور خوب می‌خواهید از پلی کربنات دوجداره شفاف استفاده کنید، پیشنهاد ما استفاده از رنگ شفاف یخی است که هم نور را عبور می‌دهد، هم امکان دید از اطراف را کم می‌کند.

 

سازه سقف استخر

نصب پلی کربنات روی استخر نیازمند سازه و اسکلت‌بندی محکمی است تا ورق‌ها روی آن قرار بگیرند. باتوجه‌به اینکه محیط استخر همواره مرطوب است، باید سازه موردنظر در برابر رطوبت مقاوم باشد و دچار زنگ‌زدگی نشود. آهن، آلومینیوم و گالوانیزه سه متریال مورداستفاده در اجرای اسکلت استخر است. در این میان گالوانیزه در برابر زنگ‌زدگی مقاومت بیشتری دارد. سازه آلومینیومی نیز به‌عنوان چارچوب استخر دارای استحکام و دوام خوبی است.

 

طلق پلاستیکی روی استخر با پلی کربنات دوجداره

مهم‌ترین مزایا استفاده از ورق پلی کربنات برای پوشش استخر

در ادامه به چند مورد از بهترین ویژگی‌های پلی کربنات که باعث می‌شود بهترین گزینه در اجرای سقف استخر باشد، اشاره می‎کنیم.

 • سقف استخر با پلی کربنات کاملاً در برابر ضربه و آسیب‌های محیطی، مقاوم است.
 • پلی کربنات دارای لایه‌ای سطحی جهت فیلترکردن اشعه خطرناک خورشید است.
 • پلی کربنات تخت، بهترین جایگزین شیشه برای اجرای پوشش شیشه‌ای با قیمت پایین‌تری است.
 • امکان اجرای سقف هلالی، شیب‌دار، زاویه‌دار، شیروانی و… با ورق‌های پلی کربنات وجود دارد.
 • امکان آب‌بندی، عایق‌بندی و هوابندی کامل پوشش پلی کربنات روی استخر وجود دارد.
 • پلی کربنات دوجداره امکان بهره‌مندی از نور طبیعی را فراهم می‌کند و درعین‌حال باعث حفظ حریم خصوصی می‌شود.
 • ورق‌های پلی کربنات عایق صدا و انرژی هستند.
 • نصب و اجرای این نوع پوشش به‌مراتب از سایر انواع پوشش استخر، آسان‌تر است.
 • ورق پلی کربنات در صورت آتش‌گرفتن، خودبه‌خود خاموش می‌شود.
 • نسبت به کیفیت و دوام بالا، قیمت مناسبی دارند. اجرای سقف استخر با پلی کربنات کاملاً به‌صرفه خواهد بود.

 

فروش ورق پلی کربنات برای پوشش استخر

فروشگاه آقای پلکسی یکی از بزرگ‌ترین مراکز فروش ورق پلی کربنات برای استخرها در کشور است. در این فروشگاه انواع ورق پلی کربنات شفاف (تک‌جداره) و دوجداره که بهترین گزینه برای سقف استخر و پوشش دو استخر است، به فروش می‌رسد.

درصورتی‌که در مورد استفاده از ورق پلی کربنات روی استخر سؤالاتی در ذهن دارید، کافی است با مشاوران ما تماس بگیرید. مشاوران باتجربه آقای پلکسی در مورد انتخاب بهترین پلی کربنات دور استخر و خصوصیات این ورق‌ها توضیحات کاملی ارائه می‌دهند.

فروشگاه آقای پلکسی دارای خدماتی مثل ارسال سریع، پاسخگویی سریع و فروش محصولات باکیفیت بالا و قیمت مناسب است.

برای بهره‌مندی از این مزایای پلی کربنات استخری می‌توانید از طریق راه‌های ارتباطی برای خرید پلی کربنات پوشش استخر و ورق پلی کربنات سقف استخر اقدام کنید.

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات