پلی کربنات رولی

پلی کربنات رولی، رول پلی کربنات

پلی کربنات رولی

پلی کربنات رول شده (رول پلی کربنات)

فروش رول پلی کربنات تخت و دوجداره

(پلی کربنات رولی)

ضخامت ورق پلی کربنات سفید: 4 میل، 6میل، 8میل، 10 میل

پلی کربنات رولی (رول پلی کربنات) شفاف و رنگی

پلی کربنات رولی عمدتا به پلی کربنات دوجداره می گویند که به هنگام فروش برای حمل و نقل راحت تر این ورق پلی کربنات رول می شود.

رول پلی کربنات در ضخامت های 4 میل و 6 میل و 8 میل تولید می شود.

ورق رول پلی کربنات در رنگ های شفاف، یخی، دودی، آبی، سبز و زرد و شیری و… تولید می شود.

لیست قیمت ورق پلی کربنات رولی در ادامه مطلب

پلی کربنات رول شده شفاف

رول پلی کربنات

پلی کربنات رولی رنگ شفاف شیشه ای، جایگزین شایسته‌ای برای پوشش شیشه و بسیاری از مواد پلاستیکی و گاهی حتی فلزات است.

این رول پلیمری دارای همه خواص و ویژگی هایی از ورق پلی کربنات است که در ورق‌های پلی کربنات تخت یا پلی کربنات دوجداره رول شده نیز وجود دارد.

خاصیت گذردهی نور به میزان زیاد، انعطاف بالا، خواص کششی عالی و… تنها چند مورد از مشخصات ورق رول پلی کربنات است. یکی از سوالات پرتکرار در مورد این رول‌های پلاستیکی این است که آیا امکان تولید انواع پلی کربنات به صورت رول وجود دارد؟

با توجه به اهمیت پلی کربنات رولی در حوزه‌های مختلف و سوال‌های زیادی که در ارتباط با آن پرسیده می‌شود تصمیم داریم این متن را به معرفی پلی کربنات رولی اختصاص دهیم. با مطالعه این متن به شناخت کافی از این متریال پلیمری می‎رسید و در مورد ضخامت، ابعاد و قیمت آن اطلاعات دلخواه خود را کسب می‌کنید.

رول پلی کربنات ، لیست قیمت پلی کربنات رولی

قیمت رول پلی کربنات (قیمت ورق پلی کربنات رولی)

از همین ابتدا به طور خلاصه بگوییم: پلی کربنات شفاف در ضخامت های 1 تا 3 میل و پلی کربنات دوجداره در تمامی ضخامت ها را ورق پلی کربنات رولی می گویند.

لیست قیمت پلی کربنات رولی

 نوع ورق پلی کربنات رولی

ضخامت (میلیمتر)

نام برند

وزن (کیلوگرم)

ابعاد (سانتیمتر)

قیمت (تومان)

شفاف (تخت)

2

پلیمر طلایی یزد

15

205*305

2.970.000

شفاف (تخت)

3

پلیمر طلایی یزد

22.5

205*305

4.470.000

دوجداره

4

روناک

8

210*600

1.342.000

دوجداره

6

روناک

11

210*600

1.849.000

دوجداره

6

پلیمر طلایی یزد

14

210*600

2.525.000

دوجداره

6

پلیمر طلایی یزد

16.4

210*600

2.957.000

دوجداره

8

پلیمر طلایی یزد

16

210*600

2.885.000

دوجداره

8

پلیمر طلایی یزد

18

210*600

3.245.000

منظور از پلی کربنات رولی چیست؟

پلی کربنات رولی ورقه‌هایی با ضخامت پایین هستند که به علت انعطاف بالا به راحتی لول شده و به صورت رول عرضه می‌شوند. این رول‌ها همان ورق‌های پلی کربنات تخت (پلی کربنات تک جداره) با ضخامت 1 میل و 2 میل و 3 میلیمتر هستند. البته در ضخامت‌های کمتر نیز توسط بعضی از شرکت‌ها تولید می‌شوند.

پلی کربنات شفاف فقط در ضخامت‌های پایین به صورت رول عرضه می‌شود و در ضخامت‌های بالاتر به شکل ورق و شیت به فروش می‌رسد.

شاید کمی برایتان عجیب باشد اما پلی کربنات رولی برخلاف ضخامت پایین خود، از استحکام و مقاومت فوق العاده بالایی برخوردار است.

کاربردهای متنوع و روز افزون این رول‌های پلاستیکی ناشی از همه خصوصیاتی مفیدی است که در ساخت آن‌ها مورد توجه بوده است. خرید پلی کربنات رولی به منظور استفاده برای مصارف پزشکی، گلخانه‌ای، ساخت و ساز و … صورت می‌گیرد.

پلی کربنات شفاف رول شده

آیا پلی کربنات چند جداره نیز به صورت رول تولید می‌شود؟

در بالا به این موضوع اشاره کردیم که پلی کربنات رولی در واقع همان ورق‌های تخت (تک جداره) با ضخامت 3 میل، 2 میل و پایین‌تر است. پس در مورد پلی کربنات دو جداره و چند جداره به چه صورت است؟ آیا این ورق‌ها نیز به صورت رول عرضه می‌شوند؟

جواب این است که خیر، پلی کربنات رولی چند جداره وجود ندارد. البته این ورق‌ها نیز منعطف هستند و در دمای اتاق امکان خم کردن آن‌ها وجود دارد.

از بین ورق های طلق چندجداره، تنها پلی کربنات دوجداره رول می شود. در اکثر موارد، منظور خریداران از پلی کربنات رولی همان پلی کربنات دوجداره است.

به همین دلیل هنگام جابجایی و ارسال لول می‌شوند. به این ورق‌های چند جداره لول شده، گاهی لفظ  پلی کربنات رولی را نسبت می‌دهند در حالیکه فقط برای اشغال فضای کمتر لول می‌شوند.

پلی کربنات دوجداره در تمام ضخامت ها قابلیت رول شدن را دارد.

پلی کربنات رولی دوجداره رنگی

مشخصات پلی کربنات رولی چیست؟

پلی کربنات رولی، یک نوع متریال پلاستیکی ساخته شده از مواد پلیمری است. این رول پلاستیکی دارای کیفیت بالا، مقاومت عالی و خواص شیمیایی و نوری مناسبی است. اگرچه هنوز بسیاری از افراد دید مثبتی درباره مواد پلاستیکی ندارند اما قطعا شناخت و مشاهده طلق‌هایی مثل پلی کربنات، ذهنیت آن‌ها را به کلی تغییر می‌دهد. در ادامه به معرفی مشخصات و ویژگی‌های پلی کربنات رولی می‌پردازیم تا از این طریق شناخت کاملی از آن به دست آورید.

 • استحکام در حین انعطاف

پلی کربنات تخت 2 میل و 3 میل، انعطاف بالایی در خمش دارد به طوری که نرم و بدون حالت به نظر می‌رسد. این انعطاف با استحکام فوق العاده بالایی همراه است. کمتر ماده‌ای را می‌توان اسم برد که این دو ویژگی را در کنار هم داشته باشد.

به طور کلی پلی کربنات به همین مشخصه یعنی مقاومت ضربه‌ای فوق العاده بالا شناخته می‌شود. هر چه ضخامت ورق بیشتر باشد، استحکام و مقاومت فیزیکی آن نیز بیشتر است. البته در این حالت انعطاف آن نیز کاهش می‌یابد به همین دلیل امکان تولید رول پلی کربنات فقط در ضخامت‌های پایین وجود دارد.

شاید پلی کربنات رولی چندان ضخیم نباشد اما آنقدر مقاوم است که بتواند در برابر ضربه و شرایط جوی نامساعد، استحکام ذاتی خود را حفظ کند و آسیب نبیند. این نوع پلی کربنات علاوه بر توانایی حفظ خواص فیزیکی بالای خود، محافظ خوبی نیز محسوب می‌شود.

 • قابلیت عبوردهی نور

درصد عبور نور از پلی کربنات رولی، بالا است. پلی کربنات تخت رول شده نسبت به ورق‌های چند جداره، نور بیشتری را از خود عبور می‌دهد. هر چه ضخامت پلی کربنات رولی کمتر باشد  نور بیشتری از آن عبور کرده و فضایی روشن‌تر ایجاد می‌شود.

رنگ و طرح رول نیز روی میزان گذر نور تاثیرگذار هستند. بنابراین هنگام خرید پلی کربنات رولی بهتر است این موارد را در نظر داشته باشید و متناسب با نیاز خود دست به انتخاب بزنید. 

 • خواص شیمیایی عالی

شاید قیمت پلی کربنات در مقایسه با سایر انواع طلق، بالا باشد اما نمی‌توان انکار کرد که حتی با این وجود، کاملا ارزش خرید دارند. یکی از دلایل آن را هم می‌توان خواص شیمیایی خوب این طلق عنوان کرد.

پلی کربنات رولی در برابر الکل‌ها، روغن‌ها، هیدوروکربن‌های آلیفاتیک، اسیدهای آلی و معدنی، بسیاری از پاک کننده‌ها و چسب‌های موجود در بازار، مقاوم است. این خصوصیت در گسترش کاربردهای مربوط به پلی کربنات رولی در صنایع مختلف، بسیار تاثیرگذار بوده است.

 • عایق انرژی خوب

پلی کربنات تخت رول شده دارای خواص عایقی بهتری نسبت به شیشه است. البته باید اشاره کرد که ورق‌های چند جداره پلی کربنات، عایق‌های صوتی و حرارتی بهتری هستند.

در ساخت پوشش گلخانه استفاده از پلی کربنات رولی رواج زیادی دارد. این طلق تا حدودی در کاهش هدر رفت انرژی و متعادل ساختن دمای گلخانه، تاثیر گذار است. شفافیت و درصد عبور نور بالا، از دیگر دلایلی است که پلی کربنات رولی را به گزینه‌ای مناسب جهت پوشش دهی اسکلت گلخانه تبدیل می‌کند.

 • سبک در مقایسه با شیشه

پلی کربنات تخت رول شده به عنوان یک جایگزین خوب برای شیشه، اغلب با آن مقایسه می‌شود. پلی کربنات رولی نسبت به شیشه بسیار سبک است. بنابراین در کاربردهایی که استفاده از متریال شفاف و سبک حائز اهمیت است، می‌توان به جای شیشه از پلی کربنات بهره برد.

حمل پلی کربنات رولی حتی به صورت رول‌های بزرگ، راحت‌تر از شیشه، فلز و… است. سبک بودن این طلق‌های رولی، هزینه‌های نصب و جابجایی را نیز کاهش می‌دهد.

 • مقاومت در برابر اشعه فرابنفش

اشعه فرابنفش تاثیرات مخربی روی رنگ و دوام طلق‌های پلیمری دارد. برای کاهش این اثرات و جلوگیری از زرد شدن پلی کربنات رولی، یک یا دو طرف آن را به لایه‌‌ای مجهز می‌کنند که در برابر اشعه فرابنفش مقاوم است.

این لایه، اشعه مضر فرابنفش را فیلتر می‌کند و طول عمر پلی کربنات را در محیط بیرون افزایش می‌دهد. البته بسته به استفاده‌ای که از پلی کربنات تخت رولی شود، این طلق توانایی محافظت از فضای تحت پوشش خود در برابر این اشعه را نیز دارد. مثلا اگر به عنوان پوشش گلخانه یا پوشش استخر از آن استفاده شود، مانع از رسیدن اشعه‌های ماورا بنفش به گیاهان یا محوطه استخر می‎شود.

ضخامت و ابعاد پلی کربنات رولی

پلی کربنات رولی در طول نامحدود به تولید می‌رسد. این طلق به راحتی برش می‌خورد و فروشگاه‌های مربوطه، طول درخواستی مشتریان را در دسترس آن‌ها قرار می‌دهند. ضخامت ورق نیز معمولا 3 میلیمتر، 2 میلیمتر و کمتر از این مقدار است. رول پلی کربنات علاوه بر رنگ شیشه‌ای (شفاف) در رنگ‌های متنوع دیگری مثل آبی، قرمز، زرد و… در بازار موجود است.

مشخصات پلی کربنات رول شده

کاربرد پلی کربنات رولی

کاربرد پلی کربنات رولی را می‌توان در حوزه‌ها و صنایع مختلف به وفور مشاهده کرد. این طلق رولی به دلیل استحکام، شفافیت، فرآیند پذیری بالا، ثبات ابعادی، مقاومت شیمیایی بالا و بسیاری مشخصات دیگر، مورد استقبال قرار گرفته است.

پلی کربنات رولی به شکل‌های مختلف برای مصارف پزشکی، دیزاین و در صنعت ساخت وساز، گلخانه، الکترونیک، اپتیک و… مورد استفاده قرار می‌گیرد. نمونه‌هایی از کاربرد آن در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • پوشش گلخانه
 • پوشش استخر
 • محافظ صورت
 • نورگیر
 • تابلو
 • تجهیزات پزشکی
 • نمایشگر
 • عینک
 • دکوراسیون داخلی

قیمت پلی کربنات رولی

قیمت پلی کربنات رولی مثل سایر ورق‌های پلیمری موجود در بازار تعیین می‌شود. طول و عرض ورق جزو پارامترهای مهم در این تعیین قیمت محسوب می‌شوند. در هنگام خرید رول پلی کربنات توجه داشته باشید که با افزایش ضخامت، قیمت رول خریداری شده نیز افزایش می‌یابد.

با توجه به اینکه اغلب کیفیت رول تولید شده توسط شرکت‌های مختلف در یک سطح نیست، پس برند یکی دیگر از پارامترهای مهم در تعیین قیمت پلی کربنات رولی است. معمولا فروشگاه‌های طلق و ورق پلاستیکی قیمت محصولات خود را روی سایت درج نمی‌کنند.

چرا که قیمت‌ها همراه با نوسانات ارزی تغییر می‌ک‍ند. با تماس با این فروشگاه‌ها می‌توانید از قیمت پلی کربنات رولی به صورت روزانه مطلع شوید.

فروش پلی کربنات رولی و ارسال

فروشگاه معتبر توزیع کننده پلی کربنات رولی

طلق‌ها و ورق‌های پلاستیکی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کنند و تمایل حوزه‌های مختلف به استفاده از این مواد پلیمری رو به افزایش است.

فروشگاه آقای پلکسی به عنوان یکی از توزیع کنندگان بزرگ و معتبر طلق‌های پلاستیکی در تهران، محصولات خود را در اختیار تمام خریداران در سراسر کشور قرار می‌دهد.

برای خرید پلی کربنات رولی در طول دلخواه و عرض‌های متنوع می‌توانید به این فروشگاه مراجعه کنید یا آنکه از طریق تماس به سفارش و خرید بپردازید.

فروشگاه آقای پلکسی، ورق‌های پلیمری را مستقیم از تولید کننده به دست شما می‌رساند. به دلیل حذف واسطه، قیمت‌ها در این فروشگاه مناسب است و خریدی اقتصادی را برای شما رقم می‌زند.

به یاد داشته باشید که مشاوران آقای پلکسی همواره پاسخگوی سوالات شما هستند. می‌توانید راهنمایی و مشاوره کامل را از این افراد خبره دریافت کنید.

نظرات
اطلاع رسانی

نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات