پلی کربنات گلخانه – طلق دوجداره گلخانه

بهترین پوشش گلخانه ورق پلی کربنات دوجداره RFX است.

با خرید پلی کربنات گلخانه از ما 15 سال گارانتی شرکت روی هر ورق دریافت می‌کنید!

پلی کربنات برای گلخانه در رنگ‌های متعدد تولید می‌شود که طبق تجربه ما بیشترین استفاده را پلی کربنات دوجداره شفاف دارد.

ابعاد ورق پلی کربنات مناسب گلخانه‌ها: 600 * 210 سانتیمتر

ضخامت طلق پلی کربنات گلخانه: 4 میل، 6 میل، 8 میل

برای خرید پلی کربنات گلخانه و قیمت طلق گلخانه و قیمت پلی کربنات گلخانه به‌صورت عمده با ما تماس بگیرید (36612145 – 021)

انواع پلی کربنات دوجداره برای گلخانه در برندهای متعدد همراه با گارانتی موجود است.

پلی کربنات گلخانه

طلق گلخانه

پلی کربنات گلخانه بهترین متریالی است که جهت پوشش‌دهی گلخانه و افزایش سود و بهره‌وری از آن، به‌عنوان طلق گلخانه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

این ورق پلی کربنات قابلیت استفاده در هر نوع شرایط آب‌وهوایی را دارد. بالعکس گذشته که استفاده از شیشه در ساخت گلخانه رایج بود امروزه افراد از طلق گلخانه و ورق‌های متنوع پلی کربنات دوجداره برای پوشاندن گلخانه‌ با طلق پلاستیکی استفاده می‌کنند.

ابعاد طلق پلاستیکی گلخانه دوجداره برای گلخانه 6 متر در 2.1 متر است.

بهترین پوشش گلخانه صنعتی و پوشش سقف گلخانه خانگی

اما چرا پلی کربنات به یک انتخاب و پوشش برتر برای ساخت گلخانه تبدیل شده است؟ پلی کربنات گلخانه دارای چه ضخامتی است؟ آیا امکان استفاده از ورق‌های رنگی برای پوشش و جداره‌های گلخانه وجود دارد؟ در این متن به معرفی کامل پلی کربنات گلخانه می‌پردازیم و به سؤالات پر تکرار بالا پاسخ می‌دهیم.

معمولاً برای ساخت گلخانه از پلی کربنات دوجداره 4 میل و 6 میل استفاده می‌شود.

ضخامت موردنیاز طلق گلخانه شما وابسته به فاصله آهن‌کشی گلخانه شماست. اگر فاصله آهن‌کشی‌ها بیش از 1 متر از یکدیگر است حتما از ورق پلی کربنات گلخانه ضخامت 6 میلیمتر استفاده کنید.

پلی کربنات پوشش گلخانه

پلی کربنات برای پوشش گلخانه

بهتر است قبل از پرداختن به پلی کربنات گلخانه به این بپردازیم که پلی کربنات چیست؟ به طور ساده و خلاصه می‌توان گفت پلی کربنات یک نوع ماده پلاستیکی بسیار محکم و مقاوم است که عمدتاً به‌صورت ورق‌های تک‌جداره و چند جداره به تولید می‌رسد. استحکام و مقاومت این ورق یکی از مهم‌ترین مشخصه‌های آن است.

پلی کربنات مخصوص گلخانه (ورق پلی کربنات rfx) است.

توصیه اکید ما استفاده از ورق پلی کربنات rfx برای پوشش سقف و دیواره‌های گلخانه است.

اگر اطلاعات دقیق‌تری از این قیمت طلق مخصوص گلخانه می‌خواهید از کارشناسان ما این اطلاعات را دریافت نمایید.

دریافت عکس ورق و قیمت طلق گلخانه + مشخصات دقیق + اطلاعات کاتالوگ پلی کربنات مخصوص گلخانه (rfx) با تماس و پیام به شماره (09194608422)

 

لیست قیمت پلی کربنات گلخانه

نوع ورق پلی کربنات گلخانه

ضخامت

برند

وزن

ابعاد (سانتیمتر)

قیمت ورق پلی کربنات گلخانه

دوجداره

4

روناک

8

210*600

1.342.000

دوجداره

6

روناک

11

210*600

1.849.000

دوجداره

6

پلیمر طلایی یزد

14

210*600

2.725.000

دوجداره

6

پلیمر طلایی یزد

16.4

210*600

3.257.000

دوجداره

8

پلیمر طلایی یزد

16

210*600

3.285.000

دوجداره

8

پلیمر طلایی یزد

18

210*600

3.445.000

دوجداره

10

پلیمر طلایی یزد

20

210*600

3.665.000

RFX

6

پلیمر طلایی یزد

16.4

210*600

2.990.000

RFX

8

پلیمر طلایی یزد

16

210*600

2.890.000

RFX

8

پلیمر طلایی یزد

18

210*600

3.250.000

RFX

10

پلیمر طلایی یزد

20

210*600

3.610.000

برندهای دیگر طلق گلخانه و لیست قیمت طلق پلی کربنات گلخانه (آیدا، آسو، بامبو و…) با تماس تلفنی قابل سفارش است.

 

در کنار استحکام موارد دیگری مثل نصب آسان، سبکی، قیمت مناسب و مقاومت در برابر تگرگ و اشعه ماورا بنفش از دیگر ویژگی‌های پوشش گلخانه پلی کربنات است. این طلق‌ها به‌آسانی برش زده می‌شوند همچنین سوراخ‌کاری و نصب آن‌ها آسان است.

به طور معمول با استفاده از پیچ‌ومهره و چسب به نصب پلی کربنات شفاف گلخانه اقدام می‌کنند. باید اشاره کرد که ورق‌های پلی کربنات شیشه‌ای گلخانه به‌آسانی کنار سایر مصالح ساختمانی قرار می‌گیرند و از این نظر بسیار سازگارند.

ورق طلق دوجداره گلخانه، ورق پلی کربنات شفاف گلخانه

چرا از پلی کربنات برای پوشش گلخانه استفاده کنیم؟

 1. قیمت پایین‌تر پلی کربنات گلخانه نسبت به شیشه
 2. وزن سبک
 3. مقاومت خوب در برابر ضربه
 4. ضد اشتعال بودن طلق دوجداره گلخانه
 5. تنوع رنگ و ضخامت برای مصارف گوناگون صنعتی و خانگی
 6. نصب بسیار آسان پلی کربنات گلخانه‌ای
 7. متعادل‌کردن دما در زمستان و تابستان در ورق پلی کربنات RFX (پلی کربنات مخصوص گلخانه)
 8. محافظت از اشعه ماورا بنفش برای گل‌ها + عدم تغییر رنگ و خرابی طلق گلخانه پلی کربنات
 9. عایق انرژی بهتر ورق پلی کربنات گلخانه نسبت به شیشه به دلیل دوجداره بودن
 10. عدم امکان شکستن مانند شیشه و آسیب
 11. تعویض و تغییر آسان طلق پلی کربنات مخصوص گلخانه
 12. 15 سال گارانتی بی قید و شرط ورق پلی کربنات گلخانه

 

از بین انواع پوشش گلخانه، استفاده از طلق گلخانه با متریال ورق پلی کربنات بهترین راه است.

انواع متریال مورداستفاده برای پوشش گلخانه‌ها

گلخانه‌ها امکان پرورش گونه‌های مختلفی گیاهی در همه فصل‌های سال را فراهم می‌کنند. البته باید شرایط دمایی خاصی در این محیط ایجاد شود و نور کافی برای رشد و نمو گیاهان وجود داشته باشد. به‌منظور پوشش‌دهی سقف و دیواره گلخانه‌ها از چندین متریال مثل شیشه، نایلون، پلی کربنات و فایبرگلاس استفاده می‌شود. در ادامه نگاهی داریم به مزایا و معایب شیشه و پلی‌اتیلن که در ساخت گلخانه مورداستفاده قرار می‌گیرند.

 

1. پوشش شیشه‌ای گلخانه

شیشه یکی از رایج‌ترین پوشش‌های انتخابی در ساخت گلخانه است که البته جای خود را به پلی کربنات گلخانه‌ای داده است. درصد بالایی از نور خورشید که برای پرورش گیاهان گلخانه‌ای ضروری است، از شیشه عبور می‌کند. در واقع مهم‌ترین دلیلی که از شیشه در ساختار گلخانه‌ها استفاده می‌شود این است که مقدار زیادی از نور را از خود عبور می‌دهد.

اگر طلق شفاف مانند شیشه برای گلخانه می‌خواهید از پلی کربنات شفاف (پلی کربنات تخت) که دقیقاً شبیه به شیشه است و کاملاً نشکن استفاده کنید.

 در کنار این مزایا، معایبی نیز دارد از جمله اینکه درصد هدررفت انرژی و گرمای داخل گلخانه شیشه‌ای، بالا است. به‌این‌ترتیب باید به‌وسیله سیستم‌های گرمایشی به گرم‌کردن محیط داخل گلخانه بپردازند تا شرایط دمایی مناسب ایجاد شود. از طرفی وجود این سیستم‌های گرمایشی به معنای افزایش مصرف سوخت و افزایش هزینه‌ها است.

 

2. پوشش پلی‌اتیلن گلخانه

علاوه بر پلی کربنات گلخانه که متریالی محبوب برای پوشش‌دادن اسکلت گلخانه است، از پلی‌اتیلن نیز به این منظور استفاده می‌شود. هزینه‌های ساخت گلخانه با پلی‌اتیلن پایین‌تر از سایر موارد است. پلی‌اتیلن مانع از خروج گرمای داخل گلخانه به بیرون می‌شود در نتیجه مصرف انرژی را در فصل زمستان کاهش می‌دهد. پلی‌اتیلن به‌صورت تک‌لایه و دولایه بر روی گلخانه نصب می‌شود.

معایبی نیز به همراه این متریال برای پوشاندن گلخانه وجود دارد. طول عمر پپلی‌اتیلن پایین است و نمی‌توان به‌عنوان یک پوشش چندین ساله روی آن سرمایه‌گذاری کرد. در برابر بادهای شدید و شرایط آب‌وهوایی نامساعد مقاومت پایینی دارد. در فصل تابستان باید به‌وسیله خنک‌کننده به متعادل‌کردن دمای گلخانه پرداخت چرا که مثل یک سد در برابر خروج گرما عمل می‌کند.

پلی کربنات برای گلخانه

3. ورق پلی کربنات گلخانه

تجهیزات جدید و روش‌های کارآمد همواره باعث می‌شوند میزان بهره‌وری گلخانه‌ها روبه‌افزایش باشد. گونه‌های گیاهی مختلف که در گلخانه کشت می‌شوند به نور کافی و دمای مناسب نیاز دارند. اگر دما متعادل نباشد و نور کافی وارد گلخانه نشود، گیاهان رشد و ثمره آن‌چنانی نخواهند داشت. به همین دلیل نوع پوشش و کاوری که بر روی اسکلت گلخانه قرار می‌گیرد، باید به‌دقت انتخاب گردد.

درصورتی‌که وسواس لازم در انتخاب پوشش گلخانه به خرج داده شود، می‌توان در آینده انتظار بهره‌وری بالا را داشت.

بهترین پوششی که در حال حاضر در ساخت گلخانه به کار می‌رود، پلی کربنات گلخانه است.

برای پاسخ به اینکه چرا پلی کربنات یک پوشش برتر است، به معرفی مشخصات و قابلیت‌های آن می‌پردازیم.

 

 • پلی کربنات در گلخانه‌ها یک عایق انرژی خوب است.

پلی کربنات گلخانه به‌عنوان یک عایق انرژی خوب، بهترین انتخاب برای کاور و پوشاندن اسکلت گلخانه است. نایلون و شیشه با وجود برخی مزایا که به همراه دارند، قادر نیستند از اتلاف انرژی گلخانه جلوگیری کنند.

این مسئله در مورد پلی کربنات وجود ندارد چرا که گرما نمی‌تواند از طریق آن خارج شود. قطعاً یکی از مهم‌ترین مزایای استفاده از ورق پلی کربنات در گلخانه مربوط به همین مشخصه آن یعنی عایق انرژی بودن آن است. در فصل زمستان که به گرمای بیشتری داخل گلخانه نیاز است، پلی کربنات میزان نور بیشتری را وارد گلخانه می‌کند و از طرفی مانع از خروج گرما می‌شود.

 

 • طلق پلی کربنات گلخانه بسیار محکم و بادوام است.

گلخانه مثل هر مکان دیگری در معرض آسیب‌های انسانی و محیطی مثل ضربه، باد، طوفان، برف یا تگرگ قرار می‌گیرد. پوشش انتخابی گلخانه باید در برابر ضربه، فشارهای وارده یا شرایط آب‌وهوایی بد، مقاوم باشد.

نه شیشه و نه نایلون از چنین مقاومتی برخوردار نیستند و نمی‌توان آن‌ها را در برابر این عوامل تضمین کرد. البته در مورد پلی کربنات گلخانه چنین نگرانی وجود ندارد. خرید پلی کربنات گلخانه، تضمینی برای محافظت از گلخانه در برابر همه این آسیب‌های احتمالی است.

طلق پلی کربنات همواره به استحکام و ضربه‌پذیری شناخته می‌شود. به همین دلیل به‌شدت مورد استقبال فعالان در صنعت گلخانه قرار گرفته است. باید اشاره کرد که پلی کربنات گلخانه دوام و طول عمر بالایی نیز دارد.

 

 • طلق دوجداره پلی کربنات برای گلخانه بسیار سبک است.

پلی کربنات گلخانه نصف شیشه وزن دارد. سبک بودن این طلق پلاستیکی محبوبیت آن را در بین باغداران و کشاورزان بیشتر کرده است. حمل‌ونقل و جابه‌جایی این ورق‌ها به علت وزن پایینی که دارند، راحت‌تر است و آسیبی نمی‌بینند.

نصب آن‌ها نیز آسان‌تر صورت می‌گیرد و در هنگام نصب خطری جان افراد را تهدید نمی‌کند. اگر ازاین‌جهت نیز شیشه و پلی کربنات را با هم مقایسه کنیم، دوباره برتری پلی کربنات اثبات می‌شود.

 

 • پلی کربنات گلخانه ضد اشعه ماورا بنفش است.

اشعه ماورا بنفش خورشید نه‌تنها برای رشد و نمو گیاهان ضروری نیست؛ بلکه به آن‌ها آسیب می‌رساند. این اشعه برای افرادی که در گلخانه مشغول کارند و حتی برای پوشش گلخانه نیز مضر است. راهکاری که برای حل این مشکل و محافظت از گلخانه در نظر گرفته شده است، مجهز کردن پلی کربنات گلخانه به لایه ضد UV (ماورا بنفش) است.

این روکش بر روی یک سمت یا هر دو سمت پلی کربنات کشیده می‌شود و اشعه مضر خورشید را فیلتر می‌کند. وقتی این اشعه نتوانند از پلی کربنات عبور کنند به گیاهان در حال پرورش گلخانه نیز نمی‌رسند. البته این روکش از ورق پلی کربنات نیز محافظت می‌کند و مانع از تغییر رنگ و زردشدن آن در مدت‌زمان کوتاه می‌شود.

 

 • قیمت پلی کربنات گلخانه به‌صرفه است.

اوایل که ورق پلی کربنات وارد بازار شد، قیمت نسبتاً بالایی داشت و در نتیجه هزینه‌های ساخت گلخانه با این طلق بالا بود. به‌مرور این ورق مورد استقبال مردم قرار گرفت و میزان تولید آن افزایش یافت. هم‌زمان با افزایش میزان تولید، قیمت پلی کربنات گلخانه نیز کاهش یافت.

در حال حاضر قیمت پلی کربنات گلخانه از شیشه بسیار ارزان‌تر است.

باید در نظر داشت که قیمت پلی کربنات به نسبت مزایایی که در کوتاه‌مدت و درازمدت به همراه دارد، کاملاً به‌صرفه و اقتصادی است.

قیمت پلی کربنات گلخانه - قیمت طلق گلخانه

بهترین طلق پلاستیکی برای گلخانه خانگی و صنعتی

به‌غیراز پلی کربنات، طلق‌های پلاستیکی دیگری نیز مثل اکریلیک در ساخت گلخانه مورداستفاده قرار می‌گیرند؛ اما از میان طلق‌ها، پلی کربنات گلخانه انتخاب بهتر و هوشمندانه‌تری است. انواع مختلفی از طلق پلی کربنات تولید و عرضه می‌شود از جمله پلی کربنات تخت، دوجداره، لانه‌زنبوری، RFX، موجدار و چند جداره.

آیا همه این طلق‌ها برای ساخت سقف و جداره‌های گلخانه و پوشش آن مناسب هستند؟ قطعاً نه. بهتر است از طلق مخصوص گلخانه که به آن طلق گلخانه ای می‌گویند استفاده کنید.

 پلی کربنات RFX بهترین طلق پلاستیکی برای ساخت گلخانه است و بعد از آن پلی کربنات دوجداره بهترین انتخاب است.

در ادامه این دو نوع طلق را که در ساخت گلخانه پلی کربنات بسیار مورداستفاده قرار می‌گیرند، بیشتر معرفی می‌کنیم.

 

پلی کربنات RFX بهترین ورق پلاستیکی برای پوشش گلخانه

پلی کربنات آر اف ایکس بهترین و پرفروش‌ترین طلقی است که در صنعت بزرگ گلخانه مورداستفاده قرار می‌گیرد.

طراحی دوجداره و شیارهای موازی روی پلی کربنات RFX باعث ایجاد تعادل دمایی به بهترین شکل می‌شود.

در زمستان که نور خورشید مایل می‌تابد به شیارهای روی ورق RFX برخورد می‎کند و به سمت داخل گلخانه بازتاب پیدا می‌کند. در این حالت مقدار نور و گرمای بیشتری وارد گلخانه می‌شود و گرمای لازم برای رشد گیاهان فراهم می‌شود.

در تابستان که نور خورشید عمود می‌تابد پس از برخورد به سطح پلی کربنات گلخانه RFX، به جهت خلاف گلخانه بازتاب پیدا می‌کند در نتیجه از گرم‌شدن بیش از اندازه محیط داخل گلخانه جلوگیری می‌کند.

مزایا و ساختار طلق مخصوص گلخانه

پلی کربنات گلخانه RFX (طلق مخصوص گلخانه) را بیشتر بشناسیم

ورق آر اف ایکس شبیه به ورق پلی کربنات دوجداره است؛ اما شیارهایی موازی بر روی سطح خود دارد. این شیارها کاربرد پلی کربنات دوجداره در صنعت گلخانه را به‌شدت افزایش داده‌اند. این ورق‌ در دو ضخامت 6 و 8  میلیمتر تولید و به فروش می‌رسد.

فقط در رنگ شفاف موجود است و حداکثر 82 درصد نور را از خود عبور می‌دهد. یک لایه ضد اشعه UV بر روی آن‌ کشیده می‌شود تا این اشعه مضر را فیلتر کند. بسیار محکم، با دوام و انعطاف پذیر است به طوری که می‌توان آن را خم کرد و سقف‌های قوسی شکل ایجاد کرد. سبک بودن، نصب آسان، استحکام، عایق صوتی و حرارتی و… از مشخصات پلی کربنات RFX است.

درصورتی‌که از این ورق در ساخت گلخانه استفاده شود می‌توان تا درصد بالایی در هزینه‌های مربوط به نور و مصرف انرژی صرفه‌جویی کرد. با وجود پلی کربنات گلخانه RFX به سیستم گرمایشی، سیستم خنک‌کننده و نور مصنوعی کمتری نیاز است.

 

پلی کربنات دوجداره برای پنجره و سقف گلخانه

پلی کربنات دوجداره یکی دیگر از انواع طلق‌های پلی کربنات است که جهت ساخت گلخانه به کار می‌رود. با این طلق دور گلخانه می‌توان سقف و دیواره‌های گلخانه را پوشش داد؛ اما بیشتر برای کاور کردن دیواره گلخانه از آن استفاده می‌شود.

 شیارهای موجود بر روی سطح پلی کربنات آر اف ایکس در سطح پلی کربنات دوجداره وجود ندارد. این ورق‌ها در ضخامت 4 الی 10 میلی‌متر و ابعاد 210 در 600 سانتی‌متر در بازار موجود هستند. بیشتر ضخامت 4 و 6 میل ورق‌های پلی کربنات برای گلخانه مناسب هستند.

پلی کربنات دوجداره دارای رنگ‌بندی بسیار متنوعی است. سایر مشخصاتی که در ارتباط با ورق‌های RFX ذکر شد در مورد پلی کربنات گلخانه دوجداره نیز صادق است.

طلق دوجداره گلخانه همان ورق پلی کربنات دوجداره است.

برای ساخت گلخانه با پلی کربنات چه رنگ و ضخامتی از این طلق مناسب است؟

آیا می‌توان از طلق پلی کربنات رنگی برای پوشش‌دهی گلخانه استفاده کرد؟ انتخاب رنگ طلق به محیط و شدت تابش نور خورشید بستگی دارد. اگر نوع گیاهی که کشت شده است به نور کمی نیاز داشته باشد و شدت تابش نور خورشید در آن منطقه زیاد باشد، می‌توان از طلق‌های رنگی استفاده کرد.

طلق رنگی برخلاف طلق شفاف میزان نور کمتری را وارد گلخانه می‌کند. اگر گلخانه به نور زیادی نیاز داشته باشد، باید از طلق شفاف استفاده شود. رنگ آبی و فیروزه‌ای پی کربنات نباید در ساخت گلخانه مورداستفاده قرار بگیرد.

به‌طورکلی:

استفاده از طلق شفاف گلخانه، گزینه‌ای رایج‌تر و بهتر است. معمولاً طلق‌هایی با 4 و 6 میل ضخامت در ساخت گلخانه کاربرد دارد اما می توان سایر ضخامت‌های طلق گلخانه را نیز به کار برد.

در کل باید موارد زیر را در نظر داشت:

 • هر چه پلی کربنات گلخانه ضخیم‌تر باشد، نور کمتری وارد گلخانه می‌شود.
 • ورق‌هایی با ضخامت کمتر، نور بیشتری را وارد گلخانه می‌کنند.
 • ورق‌های ضخیم‌تر عایق انرژی بهتری هستند.
 • اگر نیاز باشد نور کمتری وارد گلخانه شود می‌توان از ورق‌های ضخیم‌تر استفاده کرد.

نصب پس از خرید پلی کربنات گلخانه، این طلق گلخانه را پس از خرید به راحتی می توانید خودتان نصب کنید.

خرید پلی کربنات گلخانه با قیمت عمده

فروشگاه آقای پلکسی عرضه‌کننده انواع طلق پلاستیکی و همچنین پلی کربنات گلخانه‌ای است. ورق‌هایی در ابعاد، ضخامت و رنگ‌بندی متنوع در این فروشگاه به فروش می‌رسد. تیم آقای پلکسی با پاسخگویی و ارسال سریع به‌وقت و زمان مشتریان خود احترام می‌گذارد.

ارایه 15 سال گارانتی روی طلق گلخانه در آقای پلکسی

اگر در انتخاب نوع ورق برای گلخانه پلی کربنات تردید دارید کافی است با فروشگاه آقای پلکسی تماس بگیرید.

جهت خرید پلی کربنات گلخانه از این فروشگاه می‌توانید با مراجعه حضوری، چت آنلاین، تماس تلفنی یا واتس‌اپ به سفارش بپردازید.

قیمت عمده ورق‌های طلق پلی کربنات برای گلخانه با تماس با شماره‌تلفن کارشناسان مطلع شوید.

ورق خریداری شده مشتریان بدون هیچ‌گونه آسیبی و در سریع‌ترین زمان ممکن برای آن‌ها ارسال خواهد شد.

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات