خامه کشی با صفحه پلکسی (پلکسی کیک)

بهترین گزینه برای فرآیند خامه کشی استفاده از صفحه پلکسی گلاس است.

 

این صفحات در انواع ابعاد و رنگ برای شما قابل برش و سفارش است. (سفارش از طریق تماس تلفنی)

 

جایگزین دیگری برای خامه کشی با پلکسی گلاس، ورق های طلق کریستال هستند.

خامه کشی پلکسی گلاس

خامه کشی با صفحه پلکسی یکی دیگر از کاربردهای بسیار خوب پلکسی گلاس می باشد. همانطور که می دانید پلکسی یا همان پلکسی گلاس یک نوع متریال شفاف است که در برابر عوامل جوی از قبیل سرما و گرما مقاومت بالایی از خود نشان می دهد.

دوام و ماندگاری فوق العاده آن در مقابل پرتو نور خورشید باعث شده تا به عنوان با کیفیت ترین محصول در میان مردم شناخته شود.

در ادامه این مقاله ابتدا ورق پلکسی گلاس را معرفی میکنیم سپس در مورد نحوه استفاده از صفحه پلکسی برای خامه کشی مطالب مفیدی را ارائه دهیم.

 

منظور از پلکسی گلاس مورد استفاده در خامه کشی چیست؟

پلکسی اکلریک یا آکریلیک می باشد که در میان عموم بیشتر با نام پلکسی گلاس شناخته شده است. طلق شفاف یکی دیگر از نام های آن است که جنس ترموپلاستیک دارد.

در لغت این معنی را می دهد که در مقابل تغییرات شیمیایی بدون نشان دادن واکنش شیمیایی تنها ذوب خواهد شد.

ورق پلکسی براساس برندهای مختلف آن دارای قیمت های متفاوتی است. همچنین باید بدانید که برند و ضخامت و ابعاد آن قیمت های آن را تا حد قابل توجهی تحت تاثیر قرار می دهد. 

جدا از این می توانید برای جذاب تر شدن کار از پلکسی آینه ای هم استفاده کنید.

خامه کشی با پلکسی گلاس

خامه کشی با صفحه پلکسی را چگونه باید انجام دهیم؟

در حال حاضر کاربرد ورق پلکسی گلاس به عنوان پلکسی قنادی رواج بسیار زیادی پیدا کرده است. به طوری که بیشتر قنادی ها در تمام نقاط جهان این روش را به کار می گیرند.

در واقع استفاده از پلکسی در قنادی جزء یکی از موارد مصرفی بسیار لذت بخش پلکسی به حساب می آید. در ادامه نحوه خامه کشی با استفاده از این محصول را به صورت مختصر و مفید توضیح می دهیم.

یکی از نکات مهمی که باید هنگام خامه کشی با صفحه پلکسی مورد توجه قرار دهید این است که از برابر بودن قطر صفحه پلکسی با قطر کیک خود اطمینان حاصل کنید.

مرحله اول:

به این صورت می باشد که ابتدا مقداری خامه یا باکتریم بر روی گردون ریخته شود. لازم به ذکر است که برای جلوگیری از جا به شدن پلکسی در حین کار باید یک دستمال بر روی آن قرار گیرد.

پس از گذاشتن پلکسی شفاف اول بر روی گردون حالا وقت آن است که برای ریختن مقدار کمی خامه یا باترکریم بر روی صفحه پلکسی اقدام شود. بعد باید کیک روی پلکسی قرار گیرد.

در مرحله دوم:

باید ریختن  خامه یا باترکریم بر روی سطح کیک آغاز شود و سپس کمی آن را صاف و یکنواخت نمود. اکنون باید پلکسی دوم با دقت بالا و به طور دقیق بر روی کیک گذاشته شود.

یکی دیگر از نکاتی که مورد توجه قرار دادن آن هنگام خامه کشی با پلکسی ضروری است یکسان بودن بخش زیرین کیک با پلکسی می باشد.

در صورتی که این کار را به درستی انجام دهید می توانید اطمینان حاصل کنید که کیک به صورت تمیز و یکدست خامه کشی خواهد شد و سپس روند کار را ادامه دهید.

در مرحله آخر:

بعد از به اتمام رساندن خامه کشی دور کیک حالا باید جدا کردن صفحه روی کیک را با دقت به وسیله پالت خامه کشی را انجام دهید. سپس یک بار دیگر شروع به صاف کردن خامه سطح کیک با استفاده از پالت کنید.

برداشتن کیک به وسیله لیفتر کیک و قرار دادن آن بر روی ظرف خود و سپس در درون یخچال آخرین کاری است که باید انجام دهید.  

پلکسی خامه کشی

مهمترین مزایای خامه کشی با صفحه پلکسی چیست؟

یکی از سوالاتی که برای تعداد زیادی از افراد پیش می آید این است که خامه کشی با صفحه پلکسی چه مزیت هایی دارد؟ در پاسخ باید بگوییم که مزایای مورد استفاده قرار دادن این وسیله برای خامه کشی و پخت کیک و قنادی مختلف است. در این بخش به مهمترین این مزایا اشاره خواهیم کرد.

هنگامی که از صفحه پلکسی برای خامه کشی استفاده می کنید به وضوح متوجه می شوید که چگونه کار راحت تر انجام شده و لبه کیک منظم تر در می آید.

ورق پلکسی به گونه ای طراحی و ساخته شده است که بدون وارد شدن ذرات آن در داخل کیک سطح کیک را کاملا صاف و یکدست می کند.

بهداشتی بودن پلکسی گلاس یکی دیگر از مزایای خامه کشی با صفحه پلکسی به حساب می آید. به همین جهت می توان از این موضوع اطمینان حاصل کرد که هیچ گونه اثر شیمیایی روی کیک بر جای نخواهد گذاشت.

با توجه به اینکه ورق پلکسی وزن سنگینی ندارد بنابراین کاربران به سهولت می توانند آن را جا به جا کنند.

به راحتی و آسانی می توان کیک را از ورق پلکسی گلاس جدا کرد.

با استفاده از صفحه پلکسی می توان دور و اطراف کیک درست شده با خامه را صاف کنید. از طرفی دیگر به شما این امکان را می دهد تا کیک را به شکل های مساوی درست کرده و یا آن را کوچک نمایید.

ورق پلکسی گلاس نه تنها از کیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد بلکه قیمت آن نیز بسیار مناسب است. در نتیجه بدون اینکه هزینه زیادی را صرف کنید می توانید با استفاده از آن خامه کشی انواع کیک و قنادی با قطرهای مختلف را انجام دهید.

خامه کشی با پلکسی

ورق پلکسی گلاس چه ویژگی هایی دارد؟

ممکن است قبل از انجام دادن خامه کشی با صفحه پلکسی تمایل داشته باشید با ویژگی های این محصول آشنا شوید. ویژگی های اصلی و مهم پلکسی شامل موارد زیر می شود:

یکی از مهمترین مشخصات ورق پلکسی گلاس این است که دارای انعطاف پذیری بسیار مناسبی می باشد.

به دلیل برخوردار بودن از این ویژگی در بسیاری از مکان ها و لوازمی که به ذهن شما هم نمی رسد مورد استفاده قرار می گیرد. برای مثال می توان گفت که اکثر افراد فکر نمی کردند که پلکسی در قنادی و کیک پزی کاربرد داشته باشد.

این کالا برخلاف تصور برخی از افراد جنس خشکی دارد و در مقابل فشار بیش از حد شکسته خواهد شد.

از آنجایی که دارای قابلیت حک بودن می باشد می توان آن را در لوازم تزئینی خود به کار برد.

طراحی و تولید ورق پلکسی گلاس در رنگ و برندهای مختلف از جمله تایوانی، ریچانگ، چوچن و یرلانگ انجام می گیرد.

پلکسی کیک

صفحه پلکسی کیک دو کاربرد بسیار مهم دارد.

صفحه پلکسی برای کیک دو طبقه

  • صفحه زیر کیک برای نمای زیبا 
  • صاف کردن خامه دور و روی کیک.

ما برای شما در هر ابعاد و اندازه ای ، ورق پلکسی را برش می زنیم تا مناسب برای کیک سازی باشد.

تماس > سفارش ابعاد و تعداد > محصول در دستان شما!

پلکسی کیک

پلکسی یا همان پلکسی گلاس که در ساخت کیک استفاده میشود،  یک نوع متریال شفاف می باشد که در مقابل عوامل جوی مانند گرما و سرما و همچنین پرتو نور خورشید مقاومت بالایی دارد.

تعداد زیادی از کسانی که در صنعت دیزاین کیک مشغول هستند و ظاهر کار برای آنها مهم است از این محصول استفاده می کنند. با استفاده از صفحه پلکسی می توان دور کیک را به طور کامل صاف و یکنواخت درست کرده و آن را به شکل یک استوانه منظم درآورد.

پلکسی کیک سازی

پلکسی گلاس در قنادی چه کاربردی دارد؟

در حال حاضر به دلیل اینکه ویروس کرونا شیوع زیادی پیدا کرده است بسیاری از مردم برای تهیه وسایل مصرفی خود اقدام می کنند.

از آنجایی که پخت کیک و قنادی در همه مناسبت ها و مراسم ها مورد استفاده قرار می گیرد یکی از کسب و کارهای پرطرفدار است.

همانطور که می دانید زمانی کیک خانگی دلپذیر است که به اندازه کیک های بیرون پز زیبا و خوش طعم درست شود. برای انجام این کار لازم است که یک سری ابزار و وسایل را تهیه نمایید.

در ادامه برای مطلع شدن از این ابزار و کابرد پلکسی در قنادی مطالب جامع و مفیدی را ارائه می دهیم.

وسایل مورد نیاز برای تزئین کیک شامل موارد زیر می شود:

قیف :

برخی از افراد دوست ندارند از خامه قنادی آماده استفاده کنند.  با خامه صبحانه و همزن می توانید خامه قنادی را درست کرده و آن را تا زمان سفت شدن در داخل یخچال بگذارید. قیف یکی از وسایلی است که باید خامه مورد نظر خود را در داخل آن ریخته و سپس به وسیله ماسوره آن اشکال گوناگونی بر روی آن اعمال کنید.

ماسوره:

از دیگر ابزار مورد نیاز برای تزئین کیک می توان به ماسوره اشاره کرد. این وسیله همان شی موجود بر روی سر قیف می باشد که گاهی اوقات جنس پلاستیکی و یا آهنی دارد. همچنین دارای اشکال و تنوع مختلفی است و به شکل قلب، گل و غیره موجود بوده و شما قادر به درست کردن شکل ها و طرح های گوناگونی هستید.

صفحه گردان کیک:

از جمله وسایلی می باشد که بسیاری از افراد حرفه ای فعال در شغل کیک پزی و قنادی ها مورد استفاده قرار می دهند. اگر به درست کردن کیک در منزل علاقه دارید به شما پیشنهاد می کنیم که حتما از این وسیله استفاده کنید. صفحه گردان جنس های مختلفی از قبیل چوبی، شیشه ای، آهنی، استیل و غیره دارد.

این وسیله با قرار گرفتن بر روی پایه به شما این امکان را می دهد تا تزئین کیک را بر روی صفحه گرد و گردان آن انجام دهید. سپس متوجه خواهید شد که کارتان برای صاف کردن و خامه کشی کیک تا چه اندازه راحت تر می شود.

کاغذ کیک:

با استفاده از این وسیله می توانید از لیز خوردن کیک خود جلوگیری کرده و هنگام درست کردن آن تسلط بیشتری داشته باشید. فراموش نکنید که پیش از تهیه و تزئین کیک حتما باید از کاغذ کیک و مقوا استفاده شود. در غیراین صورت محصول نهایی مطابق میل شما و اعضای خانواده و یا مشتریان شما نخواهد بود.

برش پلکسی گلاس کیک

ورق پلکسی گلاس:

صاف کردن دور و اطراف کیک درست شده با خامه و منظم و تمیز درآمدن نتیجه کار از کاربردهای اصلی و مهم ورق پلکسی می باشد.

علاوه براین درست کردن کیک به صورت های مساوی با استفاده از این ورق امکان پذیر خواهد بود. برای کوچک نمودن اندازه کیک و غیره نیز می توانید ورق پلکسی را به کار ببرید.

امروزه استفاده از ورق و یا صفحه پلکسی برای کیک و قنادی رواج زیادی پیدا کرده است و بیشتر قنادی ها در سراسر جهان این شیوه را به کار می گیرند.

نحوه استفاده از صفحه پلکسی برای کیک چگونه است؟

قبل از مورد استفاده قرار دادن صفحه پلکسی برای کیک خوب است بدانید که برابر بودن قطر صفحه پلکسی با قطر کیک ضروری است. ورق پلکسی توسط برش لیزری پلکسی به اندازه مدنظر شما تبدیل می شود.

ما هر ابعاد و اندازه ای نیاز داشته باشید ، برای شما برش می زنیم.

اولین کاری که باید انجام دهید:

این است که مقداری خامه یا باترکریم را بر روی گردون  بریزید.

همچنین می توانید یک دستمال بر روی آن قرار دهید تا از جا به جا شدن پلکسی در حین کار جلوگیری شود.

بعد اولین پلکسی را بر روی گردون گذاشته و ریختن مقدار کمی خامه یا باترکریم روی صفحه پلکسی را آغاز کنید.

سپس باید کیک را روی پلکسی بگذارید.

در مرحله دوم:

باید خامه یا باترکریم بر روی سطح کیک ریخته شود و کمی آن را صاف و یکدست کنید. سپس برای قرار دادن دومین پلکسی بر روی کیک با دقت بسیار بالا و به طور دقیق اقدام نمایید. 

توجه داشته باشید که حتما با پلکسی قسمت زیر کیک به طور کامل یکسان باشد. اکنون قادر هستید با آسودگی خاطر بابت خامه کشی شدن کیک شما به شکل منظم و یکنواخت به ادامه کارتان بپردازید.

در آخرین مرحله:

پس از اینکه خامه کشی دور کیک به اتمام رسید باید صفحه روی کیک با دقت با استفاده از پالت خامه کشی جدا شود.

بعد خامه سطح کیک را بار دیگر به وسیله پالت صاف کرده و در آخر با استفاده از لیفتر کیک، کیک را بردارید و روی سطح مورد نظر بگذارید.

پلکسی آینه ای برای کیک سازی

استفاده از صفحه پلکسی برای کیک چه مزیت هایی دارد؟

ممکن است برای شما این سوال پیش آید که چرا باید از صفحه پلکسی برای کیک استفاده کنیم؟ مناسب بودن این محصول برای تهیه کیک و قنادی دلایل مختلفی دارد که عبارتند از:

ساختار ورق پلکسی به گونه ای می باشد که خرد نشده و هرگز شاهد وارد شدن ذرات آن در درون کیک نخواهید بود.

از آنجایی که پلکسی یک محصول کاملا بهداشتی مباشد به همین جهت هیچ گونه تاثیر شیمیایی بر روی کیک نمی گذارد.

پلکسی وزن بسیار سبکی دارد و به راحتی و آسانی می توان با آن کار کرد.

هنگامی که می خواهید کیک را از پلکسی جدا کنید با مشکل مواجه نمی شوید.

پلکسی یک محصول با کیفیت و مرغوب می باشد که با قیمت مناسب به فروش می رسد. از این رو می توان آن را برای درست کردن کیک های گوناگون با قطرهای متنوع بدون صرف هزینه های زیاد به کار برد. علاوه بر این، قیمت صفحه پلکسی برای کیک و خامه کشی با پلکسی بسیار مناسب است.

4.5 2 امتیاز ها
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

1 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات
سپهر علیزاده

با خوش آمد گویی از این پست در شبکه های اجتماعی و وب سایت ما، من به کمک به فروش و ارتقاء این پست خوشحال می شوم.