طلق رنگی

طلق مشجر

طلق رنگی مشجر

طلق رنگی انواع متریال مختلفی دارد که هر کدام کاربرد خاصی دارند.

رنگ بندی طلق پلاستیکی در تنوع بسیار زیادی موجود است.

طلق رنگی

انواع طلق رنگی ایرانی و تایوانی و طلق رنگی دوجداره با قیمت مناسب موجود است.

طلق پلاستیکی رنگی خارجی تنوع رنگی بالاتری نسبت به طلق رنگی ایرانی دارد.

طلق رنگی

طلق رنگی که یکی از انواع پرفروش طلق پلاستیکی است، برای ساخت دکورهای جذاب و تماشایی در منزل یا محل کار، بسیار پر کاربرد است. حتی تابلوها و استندهای تبلیغاتی را برای آنکه بیشترین تاثیر را روی مخاطب داشته باشد، اغلب از طلق رنگی می‌سازند.

به طلق رنگی، طلق مات نیز گفته می شود.

همچنین به جای شیشه رنگی سنتی از این ورق طلق پلاستیکی رنگی استفاده می شود.

خدمات برش لیزری طلق رنگی با توجه به ابعاد و طرح مورد نیاز شما انجام می شود.

پلکسی، طلق کریستال و مولتی استایل، سه طلق رنگی زیبا، به روز و پر کاربرد هستند. ویژگی‌ها، مشخصات ظاهری و کاربردهای هر کدام نیز خاص و منحصر به فرد است. اگر به اطلاعات و شناخت بیشتری در مورد این سه طلق رنگی نیاز دارید، این متن را تا انتها بخوانید که پر از مطالب جالب و به روز در مورد طلق‌های رنگی است.

در همین متن:

در ارتباط با کاربردها، تفاوت‎ها، قیمت و نحوه خرید طلق رنگی نیز اطلاعات کاملی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

انواع ورق طلق رنگی در ضخامت های متنوع با توجه به نوع کاربرد شما موجود است.

انواع طلق رنگی

طلق‌هایی که به عنوان طلق رنگی در این متن معرفی می‎شوند، نسل جدید و به روز طلق پلاستیکی هستند. ضعف‌هایی که در بسیاری از ورق‌های پلاستیکی به چشم می‌خورد، در طلق‌های رنگی وجود ندارد.

این طلق‌ها به دلیل تنوع رنگی بالا و خیره کننده، به شدت مورد استقبال مصرف کننده قرار گرفته‌اند. پرفروش ترین طلق رنگی، طلق دوغی و پس از آن طلق سفید است.

اما موضوع فقط رنگ و سطح زیبای این ورق‌های پلاستیکی طلق رنگی نیست!

سبک بودن، محکم بودن و ایمنی بیشتری که این ورق‌ها به همراه دارند، کارایی آن‌ها را به شدت افزایش داده است. حالا بماند که از خواص رطوبتی و حرارتی خوبی هم برخورداراند.

طلق کریستال، پلکسی گلاس و مولتی استایل، 3 طلق رنگی مهم و پرکاربرد هستند. کریستال و پلکسی رنگی را به عنوان طلق شیشه‌ای رنگی نیز می‌شناسند.

در ادامه با مشخصات، انواع و کاربردهای هر کدام به طور کامل آشنا می‌شوید.

1. طلق رنگی پلی کربنات

اگر طلق‌های پلاستیکی دوجداره را بشناسید می‌دانید که طلق پلی کربنات رنگی، طلق دوجداره و پلی کربنات دوجداره رنگی همه به یک متریال اشاره دارند. این ورق ها برای پوشش بالکن و سقف معمولا استفاده می شوند.

این ورق رنگی در ابعاد 600 * 210 سانتیمتر در رنگ بندی متنوع تولید می شود.

ضخامت ورق های پلی کربنات رنگی از 4 میل و 6 میل شروع شده و تا 16 میل تولید می شود.

برش این ورق ها با کاتر معمولی و به آسانی انجام می شود. این طلق رنگی عایق حرارتی و عایق صدای خوبی در محیط بیرونی ساختمان ها ایجاد می کند.

طلق رنگی پلکسی

2. طلق رنگی پلکسی گلاس

پلکسی گلاس رنگی علاوه بر اینکه نوعی طلق رنگی است، نوعی طلق شیشه‌ای رنگی نیز محسوب می‌شود. چرا که سطحی شفاف و شیشه‌ای دارد. این نوع پلکسی قادر به عبور نور از خود نیست و این یعنی قادر به دیدن اجسام قرار گرفته در پشت آن، نیستیم.

پرکاربردترین رنگ‌ها قرمز، مشکی، سفید، دوغی، شیری، سبز و آبی است.

البته در رنگ‌های جذاب دیگری نیز به تولید می‌رسد. پلکسی رنگی به دلیل اینکه بیشتر کاربرد تزئینی و تبلیغاتی دارد، در ضخامت‌های زیر 1 سانتیمتر عرضه می‌شود. بیشترین تنوع رنگی مربوط به ضخامت 3 میلیمتری این ورق‌ها است. در ادامه تعدادی از کاربردهای پلکسی رنگی را مشاهده می‌کنید:

 • استند
 • مبلمان
 • کاور قفسه
 • تابلوهای تبلیغاتی
 • باکس گل و هدیه
 • شیشه پنجره
 • لوازم تزئینی و دکوری

طلق رنگی شفاف

3. طلق پلکسی ترانس رنگی (ترانسپارنت)

پلکسی ترانس نوعی دیگر از ورق طلق رنگی است. امکان خرید این ورق‌ پلاستیکی رنگی در رنگ‌های دلخواه و مورد نظر وجود دارد چرا که تنوع رنگی بالایی دارند.

فقط یک تفاوت مهم بین پلکسی رنگی و پلکسی ترانس وجود دارد و آن عبور نور از این ورق‌ها است. ترانسپارنت نور را از خود عبور می‌دهد و آن طرف ورق قابل مشاهده است اما نمی‌توان محیط تحت پوشش پلکسی رنگی را دید.

طلق پلکسی شفاف رنگی یا ترانس به علت سطح جذاب و لوکس خود بیشتر برای دکور محیط‌های داخلی و ساخت وسایل لوکس کاربرد دارد. پلکسی ترانس و رنگی کاربردهای مشابهی دارند اما در شرایطی که نخواهید پشت ورق دیده شود باید از پلکس رنگی استفاده کنید. ترانسپارنت در ضخامت 2.8 میلیمتری (یا همان 3 میل) موجود است.

طلق کریستال رنگی

4. طلق رنگی کریستال

پلی استایرن معمولی و طلق شفاف ایرانی هر دو به طلق کریستال اشاره دارند. کریستال نوعی طلق رنگی و همچنین نوعی طلق شیشه‌ای رنگی است. یعنی سطحی شیشه‌ای، براق و شفاف دارد، درست مثل پلکسی اما قطعا به اندازه پلکسی خیره کننده و شفاف نیست. برش زدن ورق کریستال به روش‌هایی غیر از برش لیزری صورت می‌گیرد و حکاکی روی آن انجام نمی‌شود چون مقاومت حرارتی پایین‌تری دارد.

طلق کریستال، قیمت پایین‌تری نسبت به پلکسی و اکثر طلق‌های پلاستیکی دارد. خواص مکانیکی، حرارتی و رطوبتی خوبی دارد اما امکان استفاده از آن در محیط‌های باز وجود ندارد. دلیل آن نیز مقاومت پایین کریستال در برابر تغییر رنگ و عوامل محیطی است. طلق رنگی کریستال در رنگ‌های زیبایی تولید می‌شود و در طرح‌های متنوعی مثل مشجر، یخی، بامبو و… موجود است. ابعاد استاندارد کریستال 180*120 سانتیمتر است و امکان خرید آن‌ها در ضخامت‌های 2 تا 8 میلیمتر وجود دارد.

اگر قصد خرید طلق رنگی یا خرید طلق شیشه ای رنگی با قیمت مناسب را دارید، کریستال گزینه‌ای مناسب است. می‌توانید به جای شیشه و پلکسی از کریستال برای پیشبرد پروژه خود استفاده کنید اما فقط برای کاربردهای داخلی.

کاربردهای طلق رنگی کریستال:

کاربردهای طلق رنگی کریستال به فضاهای داخلی محدود شده است اما با این وجود جزو پرفروش‌ترین طلق‌ها است. نمونه‌هایی از کاربرد کریستال رنگی را در ادامه مشاهده می‌کنید:

 • در صنعت بسته بندی مواد غذایی و دارویی
 • بسته بندی لوازم خانگی
 • سقف کاذب
 • آسمان مجازی
 • پارتیشن
 • کابین حمام
 • ساخت تجهیزات پزشکی
 • پخش کننده نور

طلق رنگی مولتی استایل

5. طلق رنگی مولتی استایل

مولتی استایل یکی دیگر از طلق‌های لوکس و به روز از خانواده طلق پلاستیکی است. این طلق رنگی را نمی‌توان یک نوع طلق شیشه ای رنگی در نظر گرفت چون سطح آن بیشتر به فلز شباهت دارد تا به شیشه.

طلق رنگی مولتی استایل در ساخت لوازم دکوری، وسایل لوکس، باکس و تابلو مورد استفاده قرار میگیرد.

بیشترین کاربرد آن مربوط به ساخت تابلو مثل تابلوهای اداری است. پرکاربردترین رنگ‌های مولتی استایل رنگ طلایی، نقره‌ای و رزگلد است. سایر رنگ‌های مولتی استایل کاربرد چندانی ندارند و درصد خرید پایینی نسبت به سه رنگ دیگر دارند.

قیمت این نوع طلق رنگی، کمتر از پلکسی گلاس است.

این موضوع باعث شده گاهی برای کاهش هزینه‌ها از مولتی استایل به جای پلکسی استفاده شود. البته با توجه به مشخصات مولتی استایل، فقط در موارد محدودی می‌توان این جایگزینی را انجام داد. توجه کنید که مولتی استایل به صورت ساده و پشت چسب دار به فروش می‌رسد. فروشگاه آقای پلکسی این ورق‌ها را به هر دو شکل و طبق درخواست مشتریان در دسترس آن‌ها قرار می‌دهد.

در ادامه با مولتی استایل نقره‌ای، طلایی و رزگلد بیشتر آشنا می‌شوید.

طلق رنگی مولتی استایل نقره‌ای رنگ

مولتی استایل نقره‌ای در دو نوع ساده و خشدار تولید می‎شود. به نوع ساده این طلق، طلق آینه‌ای نیز گفته می‌شود چون نور را منعکس می‌کند و سطح براق و زیبایی دارد.

مولتی استایل نقره‌ای خشدار به دلیل شیارهای باریکی که روی سطح خود دارد، نور را منعکس نمی‌کند و ظاهری شبیه به استیل دارد. این ورق‌ها نباید در معرض نور آفتاب، رطوبت و گرد و خاک قرار بگیرند. اما قابلیت حکاکی و برش لیزری دارند که همین مشخصات مولتی استایل را به یک پرکاربرد و مهم تبدیل کرده است.

مولتی استایل نقره‌ای از یک لایه زیرین از جنس پلاستیک فشرده و لایه‌ای بالایی (ساده یا خشدار) ساخته شده است. به همین دلیل بعد از حکاکی، لایه زیرین که سیاه رنگ است مشاهده می‌شود. این طلق رنگی در ساخت پلاک، تابلو اداری، باکس، تابلو راهنمای طبقات، پلاک و… کاربرد دارد. ابعاد استاندارد ورق‌ها نیز 60*120 سانتیمتر است و در ضخامت 1.2 میلیمتر به تولید می‌رسد.

طلق رنگی مولتی استایل طلایی رنگ

مولتی استایل طلایی نیز در دو نوع ساده ( براق یا آینه‌ای) و خشدار قابل خرید است. به جای پلکسی آینه‌ای که قیمت بالایی دارد گاهی از مولتی استایل طلایی و نقره‌ای ساده استفاده می‌شود. این ورق‌ها انعطاف فوق العاده خوبی در برابر برش لیزری و حکاکی لیزری دارند.

اما در مقابل نم و رطوبت عملکرد ضعیفی دارند. ضربات پی در پی و نور خورشید می‌تواند به این ورق‌ها آسیب بزند پس فقط برای محیط‌های داخلی از این ورق‌ها استفاده کنید. ابعاد استاندارد مولتی استایل طلایی به صورت 60*1200 سانتیمتر و ضخامت آن 1.2 میلیمتر است.

طلق رنگی مولتی استایل رنگ رزگلد

مولتی استایل رزگلد یا مسی یک طلق رنگی پرفروش و بسیار زیبا است که طرفداران خاص خود را دارد. این طلق به وسیله شرکت‌های تولید کننده ایرانی ساخته نمی‌شود و فقط ورق‌های وارداتی از برندهایی مثل ناوایا، جوینت و مولتی استایل، در ایران به فروش می‌رسد.

سایر اطلاعاتی که در مورد خصوصیات، ابعاد و کاربرد مولتی استایل طلایی و نقره ای ذکر شد در مورد مولتی استایل رزگلد نیز صدق می‌کند.

قیمت طلق رنگی

عوامل زیادی در تعیین قیمت طلق رنگی، تاثیر گذار هستند. مثلا پلکسی، کریستال یا مولتی استایل هر کدام با توجه به رنگ و برندی که انتخاب می‌کنید، قیمت‌های مختلفی دارند.

پلکسی از دو طلق دیگر گران‌تر است.

برای اطلاع از قیمت با فروشگاه آقای پلکسی تماس بگیرید.

قیمت طلق رنگی با افزایش ابعاد و ضخامت ورق‌ها، افزایش می‌یابد.

پس ضخامت را با توجه به نوع پروژه و شرایط محیط انتخاب کنید تا هزینه اضافه پرداخت نکنید یا آنکه دوباره مجبور به خرید ورق نباشید. برای جلوگیری از ایجاد چنین وضعیتی می‌توانید با مشاوران فروشگاه آقای پلکسی تماس بگیرید تا در خرید بهترین و مناسب‌ترین طلق رنگی به شما کمک کنند.

خرید طلق رنگی در رنگ‌های متنوع

فروشگاه آقای پلکسی، امکان انتخاب طلق رنگی و طلق شیشه ای رنگی از میان مجموعه‌ای بسیار متنوع از رنگ‌ها را برای شما فراهم آورده است.

با توجه به نیاز خود می‌توانید پلکسی، کریستال یا مولتی استایل رنگی را در ابعاد سفارشی و ضخامت‌های متنوع، از این فروشگاه خریداری کنید.

مشاوران ما، راهنمای شما در انتخاب مناسب‌ترین طلق هستند. طلق رنگی برندهای ایرانی، چینی و تایوانی برای فروش در دسترس مشتریان محترم قرار می‌گیرد تا بر اساس بودجه و نیاز خود، به انتخاب بپردازند.

ارسال طلق رنگی از فروشگاه آقای پلکسی به شهرستان‌ها در سریعترین زمان ممکن صورت می‌گیرد و سلامت کالا تضمین خواهد شد. برای مشاوره، اطلاع از قیمت و خرید طلق رنگی با ما در ارتباط باشید.

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات