پلی کربنات سقف حیاط

مناسب‌ترین طلق برای سقف حیاط ورق پلی کربنات است.

پلی کربنات دوجداره در رنگ‌های متعددی تولید می‌شود که معمولاً از رنگ شفاف یخی، دودی و سفید مات آن برای سایبان حیاط روی سقف استفاده می‌شود.

ضخامت پلی کربنات سقف حیاط برای خرید، بستگی به سایز آهن‌کشی تراس و حیاط شما دارد که پیشنهاد می‌کنیم از راهنمایی کارشناسان ما حتماً استفاده کنید.

پلی کربنات سقف حیاط

سقف پلی کربنات حیاط‌خلوت

پلی کربنات سقف حیاط خلوت، امکان استفاده حداکثری و مفید از فضای حیاط‌خلوت را فراهم می‌سازد. این پوشش سقف حیاط که از ورق پلی کربنات است، کارایی بهتر و دوام بیشتری نسبت به سازه فلزی و شیشه‌ای دارد.

با نصب پوشش روی حیاط یا بخشی از آن، می‌توان از این محوطه بهره بیشتری برد. مثلاً با سقف پلی کربنات حیاط‌خلوت می‌توان به‌عنوان پارکینگ از آن بهره برد، در زیر سایه آن استراحت کرد و یا حیاط را به مکانی تبدیل کنیم که در همه فصول سال قابل‌استفاده باشد.

اما چه نوع پلی کربناتی برای سقف حیاط مناسب است و چرا پلی کربنات بهترین متریال برای پوشش حیاط است؟ به این سؤالات در ادامه با جزئیات پاسخ خواهیم داد پس با ما همراه باشید.

پوشش سقف شفاف حیاط با پلی کربنات

پوشش سقف حیاط پلی کربنات چه مزایایی دارد؟

حیاط به‌عنوان بخش غیرمسقف خانه شناخته می‌شود که می‌تواند به‌عنوان پارکینگ، انباری، نورگیر و مکانی برای استراحت و باغبانی مورداستفاده قرار بگیرد. این محوطه بدون سقف، با استفاده از ورق‌های پلی کربنات به محیطی با مزایای بیشتر، تبدیل می‌گردد.

پلی کربنات سقف پارکینگ باتوجه‌به نیاز و درخواست مشتریان به دو صورت نصب می‌شود:

 • پلی کربنات روی قسمتی از سقف حیاط اجرا می‌شود.
 • پلی کربنات روی کل سقف حیاط نصب شده و حیاط به محیطی سربسته تبدیل می‌شود.

در ادامه مزایای اجرای پلی کربنات روی سقف حیاط را بررسی می‌کنیم.

امکان استفاده از حیاط به‌عنوان پارکینگ با پلی کربنات سقفی حیاط خلوت

اگر زیر ساختمان، پارکینگ وجود نداشته باشد، می‌توان با نصب پلی کربنات سقف حیاط، فضایی مناسب برای پارک ماشین به وجود آورد. ماشین زیر سایه سقف، از آسیب‌های گرما و نور خورشید مثل ازبین‌رفتن برق ماشین، خراب‌شدن پوشش چرم صندلی‌ها و… در امان خواهد بود.

همچنین پلی کربنات سقف پارکینگ اثرات سرما مثل خراب‌شدن باتری، قفل‌شدن ترمز، غلیظ شدن روغن… روی خودرو کاهش می‌یابد. قیمت ورق‌های پلی کربنات باتوجه‌به اینکه حداقل تا ده سال ضمانت به فروش می‌رسند، کاملاً به‌صرفه است. می‌توان سقف حیاط یا بخشی از آن را به‌وسیله این ورق‌ها پوشش‌دهی کرد و فضایی امن‌تر برای پارک ماشین ایجاد کرد.

ایجاد محیطی بهتر برای استراحت با پوشش سقف حیاط پلی کربنات

با نصب پلی کربنات سقف حیاط، فضایی سرپوشیده برای استراحت، میل‌کردن عصرانه و  دورهمی خواهیم داشت. درصورتی‌که سقف حیاط دارای پوشش باشد، استفاده از آن در روزهای گرم، سرد، بارانی، برفی و خنک سال، میسر است. سایه این پوشش، مکانی برای استراحت و محفوظ ماندن از نور خورشید یا سایر عوامل محیطی مزاحم است.

امکان استفاده از حیاط در فصل‌های مختلف سال با پلی کربنات سقفی

نبود سقف روی حیاط، مهم‌ترین دلیلی است که باعث می‌شود در روزهای محدودتری بتوان از این فضا استفاده کرد. گرمای شدید، سرمای شدید، برف، باران، وزش باد و… هر کدام به‌نوعی در این محدودیت نقش دارند. اما با خرید پلی کربنات و اجرای آن روی سقف حیاط، می‌توان حداکثر استفاده مفید را از این محوطه داشت. از طرفی رفت‌وآمد در روزهای برفی داخل حیاط آسان‌تر می‌شود و نیاز به تمیزکردن آن کاهش می‌یابد.

ایجاد فضایی بهتر برای پرورش گل‌وگیاه  با پلی کربنات سقف گلخانه خانگی

شاید تصور شود که با اجرای پلی کربنات سقف حیاط، نمی‌توان گل و گیاهان مختلف را پرورش داد؛ چون نوری به آن‌ها نمی‌رسد. باید گفت که گیاهان زیر ورق‌های پلی کربنات، رشد بهتری را تجربه خواهند کرد چرا که نور مناسب را دریافت می‌کنند. پلی کربنات قادر است نور خورشید را از خود عبور دهد و به‌صورت یکنواخت در محوطه توزیع کند. پس شرایط باغبانی و پرورش گل‌وگیاه زیر سقف پلی کربناتی، فراهم است.

استفاده از حیاط به‌عنوان انباری با پوشش سقف حیاط با ورق پلی کربنات

منظور از انباری این نیست که حیاط را با وسایل اضافی کاملاً اشغال کنیم. می‌توان وسایل اضافی را که داخل خانه جایی برای نگهداری از آن‌ها نیست در گوشه‌ای از حیاط قرار داد. این وسایل به دلیل قرارگیری زیر ورق‌های پلی کربنات، از رطوبت، نور و گردوخاک در امان هستند. پلی کربنات سقف حیاط، فضایی سرپوشیده ایجاد می‌کند که برای قراردادن اجناس مغازه‌ها، ایده‌آل و محافظ خوبی برای آن‌ها است.

پلی کربنات سقف حیاط خلوت در رنگ های متنوع بکار می رود.

پلی کربنات برای سقف حیاط خلوت و مشخصات آن

احتمالاً پس از تحقیقاتی که انجام داده‌اید به این نتیجه رسیده‌اید که پلی کربنات، پرکاربردترین گزینه برای سقف حیاط است. این ورق‌های پلاستیکی برخلاف ورق‌های فلزی، محوطه تحت پوشش خود را تاریک نمی‌کنند.

پلی کربنات یک نوع ورق و طلق پلاستیکی است که از مواد پلیمری ساخته می‌شود. این متریال پلاستیکی مشابه پلاستیک‌های کم‌دوام و بی کیفیتی نیست که می‌شناسیم و مشاهده می‌کنیم. پلی کربنات جزو بهترین و پیشرفته‌ترین ورق‌های پلاستیکی است که در حال حاضر تولید می‌شود.

با خرید پلی کربنات سقف حیاط و نصب آن، این شرایط فراهم می‌شود که برای پارک ماشین، استراحت، قراردادن وسایل و یا پرورش گل‌وگیاه از محوطه موجود بهترین استفاده را داشته باشیم. در ادامه با مشخصات این ورق‌های پلیمری بیشتر آشنا می‌شوید.

 • مقاوم در برابر نور خورشید و پرتوهای ساطع شده از آن

بیایید معرفی ویژگی‌های پلی کربنات را با مهم‌ترین مشخصه آن یعنی قابلیت ضدآفتاب این ورق شروع کنیم. پلی کربنات سقف حیاط در برابر تابش شدید نور آفتاب، گرما و پرتوهای مضر آن کاملاً مقاوم است.

همان‌طور که می‌دانید بعضی از پرتوهای خورشید روی سلامتی انسان، حیوانات و کیفیت اشیای بی‌جان تأثیر منفی دارند. اما خوشبختانه ورق پلی کربنات دارای یک‌لایه محافظ و ضدآفتاب است. این لایه و روکش روی سطح خارجی و گاهی بر روی سطح داخلی آن نیز کشیده می‌شود.

یکی از مزیت‌های این روکش این است که مقاومت پلی کربنات را در برابر خورشید افزایش می‌دهد که در نتیجه طول عمر سقف افزایش می‌یابد و کیفیت آن با شدت کمتری، افت پیدا می‌کند. مزیت مهم دیگر، فیلترشدن اشعه خطرناک توسط پلی کربنات سقف حیاط و نرسیدن آن‌ها به فضای زیر سقف است. به‌این‌ترتیب تأثیر مخرب خورشید روی ماشین و سایر وسایلی که زیر سقف قرار دارد، به‌شدت کاهش می‌یابد.

 • مقاومت عالی در برابر ضربه و شکستگی

باوجوداینکه پلی کربنات از قابلیت‌های مهم دیگری نیز بهره‌مند است؛ اما در میان مردم، اغلب به محکم‌بودن شناخته می‌شود. این ورق‌ها بسیار محکم، ضربه‌پذیر و مقاوم هستند. به‌راحتی شکسته نمی‌شوند و ماندگاری بالایی دارند.

هر چه‌قدر تعداد جداره‌های ورق بیشتر باشد، مقاومت آن نیز افزایش می‌یابد. پلی کربنات سقف حیاط، آزمایش‌های مقاومتی خود را در برابر برف سنگین، تگرگ، بادهای شدید و… با موفقیت پشت سر گذاشته است. پس بهترین گزینه برای پوشش سقف حیاط و محافظت از هر آنچه زیر آن قرار دارد، ورق‌ پلی کربنات است.

 • پروسه نصب و جابه‌جایی آسان

ورق پلی کربنات علاوه بر مقاومت در برابر ضربه و نور خورشید، به سبک بودن نیز شناخته می‌شود. این ورق‌های پلاستیکی نسبت به ابعاد بزرگ و مقاومت عالی، بسیار سبک هستند. سبک بودن مزایای بسیاری به دنبال داشته است. از جمله اینکه آسان‌تر از کارخانه و فروشگاه موردنظر، به مقصد جابه‌جا می‌شوند و هزینه حمل پایین‌تری دارند.

همچنین هنگام نصب به‌اندازه شیشه و ورق‌های فلزی که سنگین هستند، دردسر ندارند؛ بنابراین هزینه نصب و اجرای پلی کربنات سقف حیاط به‌مراتب کاهش می‌یابد. باید اشاره کرد که برای نصب این ورق‌ها نیازی به اسکلت‌بندی پیچیده نیست چرا که سبک و مقاوم هستند.

 • قابلیت عبور نور و برخورداری از نور طبیعی

بسیاری از افراد به این دلیل که سقف باعث تاریک شدن حیاط می‌شود، از نصب آن خودداری می‌کنند. اما پلی کربنات نه‌تنها یک پوشش سقف مقاوم است؛ بلکه نور طبیعی را به میزان زیادی از خود عبور داده و در حیاط پراکنده می‌کند. به‌این‌ترتیب فضای زیر سقف، تاریک و دلگیر نخواهد بود. می‌توان در چنین محیطی و در حضور نور طبیعی به پرورش گل‌وگیاه پرداخت و یا ساعاتی را در روز استراحت کرد.

طلق برای سقف حیاط خلوت از ورق پلی کربنات مات استفاده شده است.

مزایا و معایب پلی کربنات سقف حیاط

پلی کربنات سقف حیاط علاوه بر موارد بالا، دارای مشخصات مهم دیگری از جمله موارد زیر است:

 • بعد از آتش‌گرفتن، خودبه‌خود و سریع خاموش می‌شود.
 • رطوبت را به خود جذب نمی‌کند.
 • تنوع رنگی بالایی دارد. رنگ‌های روشن نور بیشتری را از خود عبور می‌دهند.
 • در برابر نور خورشید، تغییر رنگ نمی‌دهد.
 • با پیچ، مهره معمولی، چسب و… به‌راحتی نصب می‌شود.
 • در ضخامت‌های مختلفی به فروش می‌رسد که باتوجه‌به شرایط محل نصب، بهترین ضخامت انتخاب می‌شود.

بهترین پلی کربنات سقف حیاط

تنوع بالایی را در میان ورق‌های پلی کربنات دوجداره از نظر ضخامت، رنگ و طرح مشاهده می‌کنیم. برای سقف حیاط از هر رنگی می‌توان استفاده کرد و این به سلیقه خریدار و نیاز او بستگی دارد.

از نظر نوع ورق باید گفت که ورق‌های دوجداره، بهترین و کاربردی‌ترین نوع پلی کربنات برای سقف حیاط هستند. پلی کربنات دوجداره از دوام بالا، رنگ‌بندی متنوع، خاصیت ضدآفتاب قوی و خواص رطوبتی خوبی برخوردار است.

قیمت پلی کربنات دوجداره نسبت به دوام بالا، کاملاً به‌صرفه و اقتصادی است.

خرید پلی کربنات سقف حیاط (خرید پلی کربنات سقفی حیاط خلوت)

خرید پلی کربنات سقف حیاط

فروشگاه آقای پلکسی، مرکز فروش و عرضه پلی کربنات سقف حیاط در رنگ‌ها و طرح‌های متنوع است. این ورق‌ها را می‌توان در این فروشگاه باکیفیت بالا و قیمت بسیار مناسب خریداری کرد.

قیمت پوشش پلی کربنات سقف حیاط به تعداد ورق پلی کربنات روی سقف پارکینگ حیاط و برند پلی کربنات نصب شده روی سقف حیاط بستگی دارد.

اگر پس از مطالعه مقاله بالا هنوز سؤالاتی برای شما مطرح است، کافی است با مشاوران ما تماس بگیرید. این افراد می‌توانند در مورد قیمت پلی کربنات سقف حیاط، بهترین نوع پلی کربنات و مناسب‌ترین ضخامت باتوجه‌به شرایط محل نصب، شما را راهنمایی کنند. جهت خرید پلی کربنات سقف حیاط از فروشگاه آقای پلکسی می‌ت

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات