اجرای سقف پلی کربنات در تهران

برای اجرای سقف پلی کربنات:

  • اگر تهران هستید ما به شما نصاب ماهر معرفی می کنیم. پس نگران هیچ چیز نباشید.
  • اگر شهرستان هستید ما هر ورق پلی کربناتی که مدنظر دارید را برای شما ارسال می کنیم.

اطلاعات بیشتر درباره نصب و انتخاب ورق پلی کربنات در ادامه.

نصب و اجرای سقف پلی کربنات در تهران

اجرای سقف پلی کربنات

اجرای سقف پلی کربنات، باید با توجه به اصول و ترفندهای خاصی صورت بگیرد تا طول عمر سازه افزایش یابد. روش‌های غیر اصولی و انتخاب نادرست ورق‌ پلی کربنات، قطعا نتیجه‌ای را می‎خواهید به دنبال نخواهد داشت.

در این متن شما را با نحوه انتخاب بهترین پلی کربنات و نکات مهمی که در نصب آن‌ها وجود دارد، آشنا خواهیم کرد.

 

اگر تهران هستید ما به شما نصاب ماهر معرفی می کنیم. پس نگران هیچ چیز نباشید.

اگر شهرستان هستید ما هر ورق پلی کربناتی که مدنظر دارید را برای شما ارسال می کنیم.

ورق پلی کربنات برای اجرای سقف پلی کربنات

نحوه انتخاب پلی کربنات برای اجرای سقف پلی کربنات

قیمت ورق پلی کربنات، نباید معیاری برای خرید پلی کربنات سقف باشند. استحکام سازه و دوام آن، موارد مهم‌تری هستند که اگر در اولویت قرار نگیرند، احتمال ایجاد خسارت و زیان بالا خواهد بود.  

قبل از هر چیز باید مناسب‌ترین پلی کربنات را شناسایی و انتخاب کنید. در این متن ما به شما کمک می‌کنیم که اولین قدم در اجرای سقف پلی کربنات را با موفقیت بردارید پس با ما همراه باشید.

 

اگر نمی دانید کدام ورق پلی کربنات برای سقف شما مناسب است، یا حتی در انتخاب ضخامت مورد نیاز شک دارید، از کارشناسان ما بپرسید: 36612145 -021

 

شناخت انواع ورق پلی کربنات سقف

قبل از انتخاب پلی کربنات، بهتر است انواع ورق پلی کربنات را کامل بشناسید. این ورق‌ها بسیار متنوع هستند و هر کدام برای مصارف و موقعیت‌های خاصی کاربرد دارند. با مطالعه خصوصیات آن‌ها می‌توان تا حدودی به این نتیجه رسید که کدام یک برای اجرای سقف پلی کربنات مورد نظر شما مناسب است.

طلق پلی کربنات شفاف برای اجرا سقف پلی کربنات

1. پلی کربنات تخت انتخابی بهتر برای علاقه مندان به سقف شیشه‌ای

در اجرای سقف پلی کربنات، می‌توان از ورق‌های تخت که شبیه به شیشه هستند، برای ساخت سقف شیشه‌ای بهره برد. سقف‌های شیشه‌ای طرفداران بسیاری داشته و در هر زمان لوکس و زیبا به نظر می‌رسند. هزینه اجرای این نوع سقف با شیشه ضد ضربه و شیشه سکوریت بالا است، پس از ورق‌های تخت به این منظور استفاده می‌شود. این سازه شیشه‌ای که با پلی کربنات شفاف اجرا می‌شود، از مقاومت کافی در برابر آسیب‌های محیطی برخوردار است و با سطح بسیار شفاف خود، همان حس شیشه را القا می‌کند.

 

2. پلی کربنات دوجداره گزینه‌ای رایج‌تر برای اجرای سقف پلی کربنات

از میان انواع ورق پلی کربنات، ورق‌های دوجداره کاربرد بیشتری در اجرای سقف پلی کربنات دارند. این ورق‌ها برای ساخت انواع سقف مثل سقف پارکینگ، استخر، گلخانه، حیاط، پل و… کاربردی هستند. پلی کربنات دوجداره تنوع رنگی بالایی دارند و در ضخامت‌های مختلف نیز عرضه می‌شوند.

پلی کربنات دوجداره برای اجرا و نصب روی سقف

3. پلی کربنات لانه زنبوری و چند جداره مناسب برای مصارف عایقی و آب و هوای نامساعد

پلی کربنات چند جداره که همان ورق‌های سه و چهار جداره هستند، عایق‌های حرارتی و صوتی فوق العاده‌ای هستند. کاربرد این ورق‌ها نیز همان کاربرد ورق‌های دوجداره است. اگر پروژه شما به صورتی است که باید از هدر رفت انرژی جلوگیری شود یا به یک عایق صوتی نیاز دارید، ورق‌های چند جداره بهترین گزینه‌های ممکن هستند.

در اجرای سقف پلی کربنات در نظر داشته باشید، که استحکام ورق‌های چند جداره، بیشتر از ورق‌های دوجداره است. با توجه به این موضوع اگر سقف مورد نظر به میزان زیادی در معرض آسیب، فشار و آب و هوای نامساعد قرار می‌گیرد، بهتر است به خرید پلی کربنات سه جداره و چهار جداره اقدام کنید.

 

4. پلی کربنات RFX مناسب برای تنظیم میزان ورود نور به داخل سقف

نوعی از پلی کربنات به نام RFX وجود دارد که میزان ورود نور به داخل سقف را در فصل‌های مختلف تنظیم می‌کند. سطح این ورق طوری ساخته شده که وقتی در تابستان نور به آن برخورد می‌کند، بخشی از نور را بازتاب می‌دهد تا از گرم شدن فضای زیر ورق جلوگیری کند.

در فصل‌های سرد سال که شدت تابش نور خورشید پایین‌تر است، این ورق نور بیشتری را از خود عبور می‌دهد و در نتیجه زیر سقف گرم‌تر خواهد بود. بهترین پلی کربنات برای اجرای سقف گلخانه، پلی کربنات آر اف ایکس است که میزان ورود و بازتاب نور را به بهترین شیوه تنظیم می‌کند.

پلی کربنات موجدار برای اجرای سقف پلی کربنات

انتخاب رنگ پلی کربنات برای سقف پلی کربنات

به رنگ ورق‌های پلی کربنات نیز توجه کنید و متناسب با نوع سقف، رنگ مناسب را انتخاب کنید. مثلا اگر برای پوشاندن استخر قصد اجرای سقف پلی کربنات را دارید، از رنگ‌های تاریک و پررنگ استفاده نکنید. برای گلخانه بهترین ورق، ورق پلی کربنات شفاف است. برای اینکه نور کمتری از ورق عبور کند، ورق‌های با رنگ تیره را انتخاب کنید و برعکس.

بهترین راه برای انتخاب ورق پلی کربنات مناسب

اگر فکر می‌کنید اطلاعاتی که دارید برای انتخاب مناسب‌ترین ورق پلی کربنات، کافی نیست حتما این کار را به افراد متخصص بسپارید. فروشگاه‌ها و مراکز عرضه کننده ورق پلی کربنات، افرادی را به عنوان مشاور و راهنما به اینکار اختصاص می‌دهند. این افراد می‌توانند با توجه به نوع سقف، نوع اسکلت بندی، محل نصب، میزان فشار وارده به سقف در سال و… بهترین ورق را به شما معرفی کنند.

ما همواره آماده ارائه راهنمایی به شما عزیزان هستم.

 

نحوه نصب و اجرای سقف پلی کربنات

برای اجرای سقف پلی کربنات، به یک سازه و چارچوب از جنس آهن، فولاد و… نیاز است تا ورق‌ها روی آن قرار بگیرند. برای هر نوع سقفی چه در متراژ بزرگ و چه با متراژ پایین، این اسکلت و سازه باید از قبل نصب گردد. در ادامه با نکات و موارد مهم در نصب پلی کربنات آشنا خواهید شد.

 

برش پلی کربنات برای اجرا روی سقف

از دستگاه‌ها و روش‌های مختلفی می‌توان برای برش پلی کربنات استفاده کرد. در کل برش زدن پلی کربنات، آسان‌تر از برش ورق‌های پلکسی گلاس است. سطح سخت و محکم این ورق‌ها، راه را برای استفاده از دستگاه‌های برش مختلف، باز گذاشته است. از جمله تجهیزاتی که برای برش پلی کربنات تخت استفاده می‌شوند موارد زیر هستند:

  • اره مدور یا دایره‌ای
  • اره عمود بر
  • اره نواری
  • اره دستی

با اره دایره‌ای،‌ برش‌های تمیز و صافی روی ورق پلی کربنات اعمال می‌شود. با این دستگاه، ورق پلی کربنات مورد نظر خرد نمی‌شود و یا اطراف برش، ترک برنمی‌دارد. گرمایی که حین برش ایجاد می‌شود تاثیری روی پلی کربنات ندارد اما برای انجام بهترین برش، سرعت و توان مناسب را اعمال می‌کنند.

برای اعمال برش‌های منحنی و زاویه دار، اره نواری گزینه مناسبی است. اره عمود بر نیز یکی از تجهیزات مورد استفاده برای برش ورق‌های پلی کربنات است که تسلط کافی را برای برش ایجاد می‌کند.

برش لیزری روی ورق‌‌های پلی کربنات چندان کاربردی نیست و اغلب از همان روش‌های بالا استفاده می‌شود. در برش با لیزر معمولا رنگ نقاط برش خورده، تغییر می‌کند که چندان جالب توجه نیست.

برش پلی کربنات شفاف (تخت) سخت است و از روش های گفته شده در بالا استفاده می شود.

بقیه پلی کربنات ها با کاتر معمولی توسط خود شما هم قابل برش است.

 

سوراخ کاری و فرزکاری پلی کربنات برای اجرا روی سقف

سوراخ کاری و فرزکاری دو عملیات قابل اجرای دیگر روی ورق‌های پلی کربنات است که اغلب در اجرای سقف پلی کربنات، کاربرد دارند. برای مته کاری و سوراخ کاری از دستگاه‌هایی که برای فلزات و سایر مصالح کاربردی هستند، استفاده می‌شوند. این اقدامات و به ویژه فرزکاری توسط افراد باتجربه و متخصص انجام می‌‌شود که با توجه به نوع پلاستیک، تنظیمات لازم را روی دستگاه اعمال می‌کنند.

 

جوشکاری آهن سازه برای درست کردن سقف پلی کربنات

جوشکاری فرایند دیگری است که گاهی برای اجرای سقف پلی کربنات، ضروری است. برای اتصال قطعات پلاستیکی به یکدیگر و جوش خوردن آن‌ها از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود مثل:

  • جوشکاری اصطکاکی
  • جوشکاری التراسونیک
  • جوش هوای داغ
  • جوش با تابش مادون قرمز و…

 

لایه محافظتی روی ورق پلی کربنات

پس از اتمام مراحل ساخت ورق پلی کربنات، لایه‌ای محافظ از جنس پلی اتیلن بر روی آن کشیده می‌شود. این ورق‌ها مستعد خراش برداشتن هستند و در هنگام حمل و نقل و جابجایی احتمال ایجاد خش و خش روی آن‌ها وجود دارد. بنابراین لایه‌ای از پلی اتیلن به عنوان ضد خش روی ورق قرار می‌گیرد تا شفافیت و رنگ آن حفظ شود. این لایه نباید پس از نصب همچنان روی ورق باقی بماند چرا نور و گرما، جدا کردن آن را مشکل می‌کند و سطح ورق را بد جلوه می‌دهد.

 

جنس سازه برای اجرای پلی کربنات

جنس سازه و پروفیلی که برای اجرای انواع سقف استفاده می‌شود، برای اجرای سقف پلی کربنات نیز کاربردی است. از تیر آهن، فولاد و ورق‌های گالوانیزه به این منظور استفاده می‌شود که در این میان، اسکلت فولادی پرکاربردتر و ماندگارتر است. البته انتخاب نوع سازه به نوع سقف نیز بستگی دارد.

شرایط آب وهوایی محل سقف، میزان فشار وارده بر آن و روش به کارگیری ورق‌های پلی کربنات روی نصب سازه تاثیرگذار هستند. به طور مثال برای اجرای سقف پلی کربنات استخر، پروفیل گالوانیزه انتخاب بهتری است چرا که در حضور نم و رطوبت استخر، دچار زنگ زدگی نمی‌شود.

نوع اسکلت روی قیمت اجرای سقف پلی کربنات، تاثیر گذار است. اگر ورق‌های پلی کربنات به صورت تایل نصب شوند، به سازه‌ای پیچیده‌تر با ستون‌های بیشتر نیاز است.

 

داشتن مهارت در اجرای سقف پلی کربنات

اجرای سقف پلی کربنات نیازمند تخصص و مهارت است. سازه باید با توجه به نوع سقف و شرایط محل نصب، اجرا شود. ورق‌ها نیز باید به صورت حساب شده و صحیح در جای خود قرار بگیرند. آب بندی، جوشکاری و … اقداماتی است که اگر به وسیله افراد متخصص اجرا شود، سقف بادوام‌تر و محکم‌تری خواهید داشت.  

 

خرید ورق پلی کربنات برای اجرای سقف پلی کربنات

در این مقاله با نحوه اجرای سقف پلی کربنات و نکاتی در مورد نصب آن آشنا شدید. خرید پلی کربنات مرغوب و متناسب با نوع سازه، اولین قدم برای اجرای سقف پلی کربنات است. در فروشگاه آقای پلکسی، امکان خرید انواع ورق پلی کربنات در ضخامت‌ها مختلف، مدل‌های متنوع و بهترین کیفیت فراهم است.

این ورق‌ از بهترین برندهای پلی کربنات کشور هستند و با قیمت مناسب‌تر از نمایندگی در فروشگاه آقای پلکسی به فروش می‌‌رسند. اگر می‌خواهید بهترین ورق را برای سقف مورد نظر انتخاب کنید تا سقفی محکم‌تر با طول عمر بالا داشته باشید، می‌توانید با مشاوران آقای پلکسی تماس بگیرید.

جهت اطلاع از قیمت، مشخصات و خرید پلی کربنات سقف، می‌توانید از طریق چت آنلاین، تماس و واتساپ با ما در ارتباط باشید.

 

 

0 0 امتیاز ها
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات