پلی کربنات سقف پارکینگ

فروش ورق پلی کربنات برای سقف پارکینگ

برای سایبان و سقف پارکینگ ها معمولا از ورق دوجداره استفاده می شود.

رنگ‌های پلی کربنات دوجداره سقف پارکینگ: شفاف یخی، دودی، آبی، سفید مات

ضخامت مناسب برای پلی کربنات سقف: 6 میل

پلی کربنات سقف پارکینگ

پوشش سقف پارکینگ

پلی کربنات سقف پارکینگ، پوششی رایج و پرکاربرد برای ایجاد سقف و پوشش روی خودروهای پارک شده است. این پوشش پلاستیکی ورق پلی کربنات قادر است خطرات نور خورشید برای خودرو را به حداقل برساند و رنگ براق ماشین را حفظ کند.

نصب آسان و سریع از دیگر مزایای پلی کربنات سقف پارکینگ است. با ما همراه باشید که در ادامه در مورد این نوع پوشش سقف پارکینگ، مزایا، خصوصیات و خرید پلی کربنات سقفی پارکینگ، مطالب جامع و به روزی را در اختیار شما قرار می‌دهیم.

پلی کربنات دودی و پلی کربنات آبی به عنوان پوشش پلی کربنات سقفی استفاده شده است.

قیمت پوشش سقف پلی کربنات

برای محاسبه قیمت پوشش سقف پلی کربنات روی پارکینگ و حیاط باید تعداد ورق پلی کربنات را ابتدا محاسبه کنید. قیمت هر ورق پوشش سقف پارکینگ پلی کربنات در ضخامت 6 میلیمتر از 2 میلیون تومان شروع می‌شود. برای یک ورق طلق مناسب و گارانتی دار، قیمت پوشش سقف پلی کربنات را 2.800.000 تومان در نظر بگیرید.

پلی کربنات روی سقف پارکینگ خودرو و حیاط

پوشش پلی کربنات شفاف سقف پارکینگ چیست؟

ورق پلی کربنات شفاف، یک نوع ورق پلاستیکی است که به‌صورت صفحات و شیت‌هایی در ابعاد استاندارد به تولید می‌رسد. پلی کربنات شیشه‌ای در دسته پلیمرهای ترمو پلاست قرار دارد و بعد از ذوب‌شدن تغییری در ساختار شیمیایی آن ایجاد نمی‌شود؛ بنابراین امکان حالت دادن دوباره به آن وجود دارد.

در ساخت این ورق‌ها از نوعی خاص از پلیمر استفاده می‌شود. پلیمری که با روش‌ها و تجهیزات پیشرفته، به ورق‌هایی فوق‌العاده محکم، ایمن و سبک تبدیل می‌شود. قیمت پلی کربنات به دلیل خواص منحصربه‌فردی که دارد، نسبتاً بالا است؛ اما این قیمت باتوجه‌به دوام چند ساله ورق، کاملاً به‌صرفه است.

 

اجرای سقف پارکینگ با پلی کربنات

پارکینگ‌هایی که زیر ساختمان‌های اداری، مراکز تجاری، هتل‌ها و… بنا می‌شوند اغلب پاسخگوی تعداد خودروهای خواهان پارک نیستند. به‌این‌ترتیب استفاده بهینه از محوطه باز و حیاط، بهترین راهکاری است که برای رفع این مشکل وجود دارد.

در مورد منازل مسکونی نیز به همین صورت است و تعداد خانه‌های فاقد پارکینگ بسیار بیشتر از منازلی است که دارای پارکینگ زیر ساختمان هستند. اما درصورتی‌که این منازل دارای حیاط و فضای باز کافی باشند می‌توانند به‌راحتی پارکینگ اختصاصی خود را با پلی کربنات بنا کنند.

برای اجرای پلی کربنات سقف پارکینگ به ورق‌های پلی کربنات تخت یا دوجداره نیاز است که روی اسکلت یا سازه قرار بگیرند. به دلیل سبک بودن پلی کربنات دوجداره، نیازی به نصب سازه‌های پیچیده و بسیار محکم نیست و این یعنی کاهش‌یافتن هزینه‌های نصب و اجرای پلی کربنات پارکینگ.

اجرای سقف پلی کربنات روی سقف پارکینگ و پلی کربنات سقف حیاط خلوت

ضرورت نصب پلی کربنات روی سقف پارکینگ

واضح است که پارک‌کردن خودرو تحت شرایط محیطی مختلف مثل سرما، گرما، نور، طوفان و… عواقب ناخوشایندی را به همراه دارد. به طبع هزینه‌های تعمیر و نگهداری نیز افزایش می‌یابد؛ بنابراین نصب پوشش و سقف مناسب می‌تواند روی طول عمر و رنگ ماشین تأثیرات مثبتی داشته باشد. در ادامه اهمیت سقف پارکینگ و دلیل انتخاب پلی کربنات به‌عنوان پوشش سقف برتر را بررسی می‌کنیم.

 

تأثیرات مخرب گرما و آفتاب روی خودرو

گرما اثرات مخربی روی عملکرد خودرو دارد. یکی از اثرات گرما این است که باعث تبخیر مایع باتری، اختلال در عملکرد رگولاتور ولتاژ، خوردگی و… می‌شود و عمر باتری را کاهش می‌دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که میزان خرابی باتری در اثر گرما به‌مراتب بیشتر از سرما است.

همچنین گرما، فشار هوای داخل تایرها را افزایش داده و در نهایت احتمال ترکیدن آن‌ها بیشتر می‌شود. گرمای شدید می‌تواند روی عملکرد ترمز نیز تأثیر گذاشته و یا اینکه باعث تشدید گازهای سمی خارج شده از قطعات داخلی خودرو شود.

 

پلی کربنات سقف پارکینگ؛ راهکاری آسان برای کاهش اثرات گرما

برای پیشگیری از عواقب و اثرات ناخوشایند گرما روی عملکرد ماشین، باید ماشین را زیر سایه پارک کرد. پلی کربنات سقف پارکینگ با تشکیل سایه می‌تواند مکانی خنک و ایده‌آل برای پارک خودرو باشد. در این حالت اثرات گرما به حداقل رسیده و با مشکلاتی مثل خراب‌شدن باتری، ترکیدن تایرها و… روبرو نخواهیم شد.

 

تأثیرات نور خورشید روی عملکرد و ظاهر خودرو

تابش شدید نور خورشید در تابستان، زمینه‌ساز مشکلات زیادی در ظاهر و کارایی خودرو است. نور خورشید دارای اشعه مضری (اشعه فرابنفش) است که برق و درخشش رنگ ماشین را تحت‌تأثیر قرار می‌دهند. نور آفتاب اگر به‌صورت شدید و مداوم به ماشین بتابد باعث خرابی قطعات آن خواهد شد.

همچنین یکی از مشکلات رایج قرارگرفتن مداوم ماشین در زیر نور، خراب‌شدن رنگ و بافت چرم استفاده شده در داخل ماشین است. داشبورد نیز به دلیل بازتاب نور از شیشه‌ها، متحمل بیشترین خسارت و رنگ‌پریدگی خواهد شد.

پلی کربنات سقفی

پلی کربنات سقفی راهکاری مؤثر برای کاهش اثرات خورشید

خرید پلی کربنات سقفی و نصب آن روی سازه، یک راهکار آسان و مفید برای کاهش اثرات آفتاب است.

ورق‌های پلی کربنات کاملاً در برابر نور خورشید مقاوم هستند. مقاوم به این معنی که دچار تغییر رنگ، فرسودگی و شکستگی نمی‌شوند. این مقاومت ناشی از دو ویژگی مهم است: محکم‌بودن و مجهز بودن پلی کربنات به روکش ضد اشعه فرابنفش.

این روکش باعث فیلترشدن اشعه فرابنفش خورشید شده و ورق را از تأثیرات مخرب آن حفظ می‌کند. موضوع اینجاست که ورق‌های پلی کربنات نه‌تنها با ایجاد سایه، مقدار نور رسیده به  خودرو را کاهش می‌دهند؛ بلکه از رسیدن پرتوهای فرابنفش به آن نیز جلوگیری می‌کنند.

منبع: https://pubs.acs.org/doi/abs/10.1021/ma00167a014

 

 

تأثیرات سرما و یخ‌بندان روی عملکرد ماشین

سرما نیز به نوبه خود روی کارایی خودرو و قطعات مختلف آن، تاثیر منفی دارد. مثلا باتری ماشین ممکن است دچار ترک برداشتن شود. یا آنکه ترمزها به دلیل مرطوب بودن قطعات داخلی سیستم ترمز، قفل شوند. مشکلات دیگری نیز مثل غلیظ شدن روغن و زنگ زدگی لنت و دیسک ها می‌تواند در اثر سرما و یخبندان، در ماشین مشاهده شود.

 

پلی کربنات سقف پارکینگ؛ پوششی موثر برای حفاظت از خودرو در سرما

پلی کربنات سقف پارکینگ می‌تواند پوششی موثر برای حفاظت از خودرو در برابر سرما، برف و یخبندان زمستان باشد. اگر این پوشش به صورت کامل سقف حیاط و محوطه مورد نظر را پوشش دهد، تاثیرگذاری آن نیز بیشتر خواهد شد. چرا که در این حالت از هدر رفت انرژی و خروج گرما جلوگیری کرده و سرمای کمتری را به داخل پارکینگ هدایت می‌کند.

 

پلی کربنات سقف حیاط؛ یک محافظ خوب در برابر ضربه و آسیب‌های خارجی

از دیگر تاثیرات پلی کربنات سقف پارکینگ، می‌توان به نقش حفاظتی این پوشش در برابر ضربه اشاره کرد. عوامل متعددی مثل بادهای شدید، اجسام معلق در هوا و … می‌توانند به بدنه خودرو آسیب وارد کنند. پلی کربنات سقف پارکینگ به عنوان یک پوشش محکم و مقاوم، می‌تواند احتمال وقوع این برخوردها را کاهش دهد.

 

خصوصیات پلی کربنات سقف پارکینگ خودرو

تا اینجای متن با چند مورد از مهمترین ویژگی‌های ورق پلی کربنات آشنا شدید. ویژگی‌هایی که به پلی کربنات برای انتخاب به عنوان پوشش پارکینگ، شایستگی بالایی بخشیده‌اند. اما خب خصوصیات این ورق‌ها به اینجا ختم نمی‌شود و در ادامه موارد جالب‌تری را مشاهده می‌کنید.

  • پلی کربنات در گستره دمایی بالا یعنی از 40- تا 120 درجه سانتیگراد، تغییر حالت نمی‌دهد و مقاومت دمایی بالایی دارد.
  • پلی کربنات به مواد شیمیایی مختلفی، مقاوم است.
  • این ورق‌ها گردوخاک زیادی را به خود جذب نمی‌کنند و آب باران به راحتی آن‌ها را تمیز خواهد کرد.
  • عدم جذب رطوبت یکی دیگر از خصوصیات مهم ورق‌های پلی کربنات است.
  • پلی کربنات دوام و ماندگاری بالایی دارد و خرید آن از لحاظ اقتصادی به صرفه است.

 

چه نوع طلق پلاستیکی برای سقف پارکینگ قابل استفاده است؟

پلی کربنات در مدل‌های مختلف و به صورت تک جداره یا چند جداره تولید می‌شود. معمولا برای سقف پارکینگ، پلی کربنات تخت و دوجداره کاربرد بیشتری دارند.

پلی کربنات تخت یا تک جداره برای روی پارکینگ

پلی کربنات سقف پارکینگ می‌تواند ورق‌های تک جداره‌ای باشد که به پلی کربنات تخت معروف‌اند. این ورق‌ها بسیار مستحکم و مقاوم‌اند و در ضخامت 2 تا 12 میلیمتر تولید می‌شوند. علاوه بر ورق شفاف در سایر رنگ‌ها نیز موجود هستند. پلی کربنات تخت ظاهری لوکس و زیبا دارد پس می‌توان انتظار سازه‌ای به روز و مدرن را از آن داشت.

پلی کربنات دوجداره؛ بهترین پلی کربنات سقف پارکینگ

پلی کربنات دوجداره، بهترین انتخاب برای اجرای پوشش سقف پارکینگ است. این ورق‌ها در مدل‌ها، رنگ‌ها و ضخامت‌های مختلف به تولید می‌رسند تا با توجه به شرایط محل نصب، بهترین ورق انتخاب گردد.

مقاومت پلی کربنات دوجداره به واسطه دو جداره بودن این ورق، افزایش یافته است. همچنین به دلیل محبوس شدن هوا در بین جداره‌ها، مانع از اتلاف انرژی و خروج گرما خواهند شد.

یکی از ویژگی‌های جالب پلی کربنات تخت و دوجداره این است که امکان خم کردن و حالت دادن به آن‌ها وجود دارد بدون اینکه به حرارت یا تجهیزات خاصی نیاز باشد. پس نه تنها سقف پارکینگ مسطح بلکه انواع سقف‌های زاویه دار و قوسی شکل با این ورق‌ها اجرا می‌شود.

 

ضخامت و قیمت پلی کربنات سقف پارکینگ

معمولا ضخامت 4 میل تا 6 میل برای اجرای سقف پارکینگ پلی کربنات کافی است. باید اشاره کرد که ضخامت دقیق با توجه به شرایط آب وهوایی محیط، نوع اسکلت و مساحت سازه تعیین می‌شود و ممکن است ضخامت بالاتری برای این منظور مناسب باشد. قیمت پلی کربنات سقف پارکینگ به نوع پلی کربنات و ضخامت آن بستگی دارد.

 

خرید پلی کربنات سقف پارکینگ با قیمت مناسب تر

برای خرید پلی کربنات سقف پارکینگ، فروشگاه آقای پلکسی ورق‌های متنوعی را در اختیار شما قرار می‌دهد. ورق‌هایی که از نظر ضخامت و رنگ، نیاز همه مشتریان را پاسخ می‌دهد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد ضخامت مناسب ورق سقف، مشخصات و قیمت پلی کربنات سقف پارکینگ، می‌توانید با ما تماس بگیرید و با آگاهی بیشتری به خرید اقدام کنید.

محصولات فروشگاه آقای پلکسی به سراسر کشور ارسال می‌شود. در هر نقطه‌ای که باشید فقط با یک تماس ساده یا ارسال پیام می‌توانید به خرید پلی کربنات سقف پارکینگ اقدام کنید.

5 1 امتیاز
امتیاز
نظرات
اطلاع رسانی

0 دیدگاه
نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات