پلی کربنات ذوزنقه ای

پلی کربنات ذوزنقه ای

پلی کربنات ذوزنقه ای

ورق ذوزنقه ای پلی کربنات (پلی سان)

ابعاد ورق ذوزنقه ای: 620 * 121 سانتی متر

ضخامت پلی کربنات ذوزنقه ای: 4 میل، 6 میل، 8 میل

لیست قیمت پلی کربنات ذوزنقه ای در ادامه صفحه

ورق پلی کربنات ذوزنقه ای (طلق دوجداره پلی سان)

پلی کربنات ذوزنقه ای را فقط کارخانه پلیمر طلایی یزد تولید می کند.

این ورق ها به پلی کربنات کروگیت و پلی کربنات موجدار پلی سان هم معروف هستند.

 • ابعاد ورق پلی کربنات ذوزنقه ای: 125 * 620 سانتیمتر
 • ضخامت ورق پلی کربنات ذوزنقه ای: 4 میل و 6 میل و 8 میل
 • رنگ های طلق پلی کربنات ذوزنقه ای: شفاف، سفید شیری، دودی
مشخصات فنی پلی کربنات ذوزنقه ای

پلی کربنات ذوزنقه ای چیست؟

پلی کربنات ذوزنقه ای یک نوع پوشش سقف با کاربری عالی و ورق پلی کربنات بدون رقیب برای سقف های شیبدار خواهد بود. این ورق پلی کربنات فوق العاده محکم، در ضخامت های 4 تا 8 میلیمتر و از خانواده طلق‌های پلیمری است. مزایایی مانند عدم جذب رطوبت، عایق انرژی، سبکی، استحکام و… در ساخت ورق‌های پلی کربنات ذوزنقه ای اعمال شده است.

خصوصیات ورق پلی کربنات ذوزنقه ای

قیمت پلی کربنات ذوزنقه ای

قیمت پلی کربنات ذوزنقه ای یک مقدار ثابت و همیشگی نیست که بتوان آن را عنوان کرد. تغییرات ارزی و عدم ثبات قیمت‌ها در کشور باعث شده تا قیمت این ورق‌ها نیز دچار تغییر شود. اما شما می‌توانید با یک تماس تلفنی با فروشگاه آقای پلکسی و یا سایر راه‌های ارتباطی، از قیمت لحظه‌ای این ورق‌ها مطلع شوید.

خرید پلی کربنات ذوزنقه ای و ارسال آن

ضخامت پلی کربنات پلی سان بر روی قیمت این ورق‌ها تاثیرگذار هستند.

لیست قیمت پلی کربنات ذوزنقه ای

نوع

ضخامت

برند

وزن (کیلوگرم)

ابعاد (سانتیمتر)

قیمت پلی کربنات ذوزنقه ای

ذوزنقه ای

4

پلیمر طلایی یزد

7.75

121*620

1.437.000

ذوزنقه ای

6

پلیمر طلایی یزد

12.5

121*620

2.300.000

ذوزنقه ای

8

پلیمر طلایی یزد

14.5

121*620

2.683.000

 این ورق‌ها در محیط‌های مسکونی، تجاری و ورزشی جهت پوشش دادن سقف و دیوارها استفاده می‌شوند. طراحی ظاهری و سطح موج دار پلی کربنات پلی سان (ذوزنقه ای) موجب شده تا این ورق‌ها در ساخت انواع سقف به عنوان یک گزینه ایده آل در نظر گرفته شوند.

همراه ما باشید تا شما را به طور کامل با خواص رطوبتی، فیزیکی و نوری این ورق‌ها آشنا کنیم. در مورد قیمت پلی کربنات ذوزنقه ای، کاربردها و نحوه خرید آن نیز اطلاعات جامع و مفیدی را بیان می‌کنیم.

مشخصات پلی کربنات ذوزنقه ای

ورق پلی کربنات ذوزنقه ای و مشخصات آن

پلی کربنات ذوزنقه ای یک نوع پلی کربنات موج دار است. به این ورق‌های موجدار، پلی کربنات پلی سان نیز گفته می‌شود. در متن از هر دو اسم برای اشاره به این ورق‌های پلیمری استفاده خواهیم کرد.

پلی کربنات موجدار پلی سان برعکس پلی کربنات تخت، RFX، لانه زنبوری یا پلی کربنات‌ دوجداره، سطحی صاف و یکدست ندارد. در واقع موج‌ها و برآمدگی‌هایی با فاصله مشخص در طول این نوع ورق وجود دارد.

همانطور که مشاهده می‌کنید این ورق‌ها دو جداره هستند. این ساختار دو جداره باعث افزایش استحکام و خواص عایقی ورق شده است. در ادامه با معرفی مشخصات پلی کربنات ذوزنقه ای، بیشتر با این ورق پلاستیکی آشنا می‌شوید.

پلی کربنات ذوزنقه ای شفاف و رنگ سفید و دودی و مشکی

 • شفافیت بالای پلی کربنات ذوزنقه ای شفاف

ورق‌های پلی کربنات پلی سان درصد انتقال نور بالایی دارند. بیشتر از 80 درصد نور رسیده به سطح ورق، از آن عبور کرده و وارد محیط می‌شود. یک مشخصه نوری مهم در مورد این ورق، پراکنده کردن نور توسط آن است. به این ترتیب نوری که از ورق پلی کربنات ذوزنقه ای رد شود، در همه محیط پراکنده شده و فضا را به یک اندازه روشن می‌کند.

برای محیط‌هایی که امکان استفاده از پنجره و نورگیر روی دیوار و جداره‌ها وجود ندارد، پلی کربنات ذوزنقه ای یکی از بهترین پوشش‌هایی است که برای ایجاد نور کافی در محیط می‌توان به کار برد.

 • سبک سازی ساختمان با طلق ذوزنقه ای پلی کربنات

امروزه بحث سبک سازی سازه و ساختمان بسیار مورد توجه قرار گرفته است. سبک سازی یک ترفند موثر برای کاهش خسارات ناشی از زلزله و ایمن سازی ساختمان در برابر آن است.

اما چه ارتباطی بین پلی کربنات پلی سان و سبک سازی وجود دارد؟ این طلق پلیمری و مستحکم، بسیار سبک است و باز زیادی روی ساختمان وارد نمی‌کند. در نتیجه به عنوان یکی از انواع مصالح ساختمانی بکار رفته، خسارات ناشی از زلزله را کاهش می‌دهد و باعث مقاوم سازی ساختمان یا سازه مورد نظر می‌شود.

 • استحکام و مقاومت فوق العاده بالای طلق ذوزنقه ای

با خرید پلی کربنات ذوزنقه ای در واقع یک محصول با طول عمر بالا و همچنین یک محافظ عالی خریداری کرده‌اید. این ورق‌های پلاستیکی با تضمین طول عمر بالا از جانب تولیدکنندگان عرضه می‎شوند. بنابراین از این جهت یک خرید کاملا اقتصادی انجام می‌دهید.

پلی کربنات پلی سان نوعی متریال بسیار محکم و مقاوم در برابر ضربه، فشار، تگرگ، برف و … است. به آسانی نمی‌شکند و از هر آنچه که تحت پوشش‌اش باشد، در برابر ضربه و شرایط آب و هوایی مختلف، محافظت می‌کند.

این طلق پلیمری را می‌توانید در هر محیطی با هر نوع آب و هوایی استفاده کنید. مورد مهم دیگر اینکه حمل و نقل و نصب پلی کربنات ذوزنقه ای به آسانی صورت می‌گیرد و احتمال شکستگی یا خسارت در این حالت‌ها بسیار پایین است.

قابل توجه است که ساختار موجی این ورق‌ها در افزایش مقاومت طلق بسیار تاثیرگذار بوده است و استحکامی چندین برابری به آن بخشیده است.

 • عایق انرژی بودن این طلق عایق ذوزنقه

یکی دیگر از مشخصات مهم پلی کربنات ذوزنقه ای که آن را برای سقف سازی به یک گزینه برتر تبدیل می‌کند، خاصیت عایق این ورق است. طراحی دو جداره ورق‌ها همان ساختار مناسب و ایده آل برای جلوگیری از هدر رفت انرژی است.

یک نمونه از کاربردهای پلی کربنات پلی سان استفاده از آن برای پوشش دهی گلخانه‌ها است. عایق بودن این ورق مهمترین دلیلی است که آن را برای پوشش سقف و دیواره‌های گلخانه مناسب می‌سازد. گلخانه به یک تعادل دمایی خاص نیاز دارد تا رشد و بهره وری از آن به میزان مطلوبی برسد. پلی کربنات ذوزنقه ای با تنظیم میزان ورود و خروج نور و گرما، این تعادل دمایی مطلوب را در محیط گلخانه ایجاد می‌کند.

 • صرفه اقتصادی ورق طلق ذوزنقه ای پلی کربنات

قیمت پلی کربنات نسبت به سایر طلق‌های پلیمری بالا است اما خرید این محصول به دلایلی که در ادامه ذکر می‌کنیم، صرفه اقتصادی دارد.

پلی کربنات موجدار پلی سان، یک متریال با طول عمر بالا محسوب می‌شود که بعد از سال‌ها همچنان خواص اولیه خود را حفظ می‌کند و نیازی به تعویض ندارد. این ورق ضربه پذیری بالایی دارد و درصد شکستن آن بسیار پایین است در نتیجه احتمال آنکه هزینه خرید دوباره برای شما ایجاد شود بسیار پایین است.

ورق‌های پلی کربنات ذوزنقه ای به دلیل آنتی استاتیک بودن به میزان بسیار کمی گردوغبار را به خود جذب می‌کنند. ساختار موجی آن‌ها نیز در کاهش میزان کثیف شدن طلق بسیار تاثیرگذار است. با توجه به این موارد هزینه و زمان آنچنانی برای تمیز کردن این ورق‌های پلیمری صرف نخواهد شد.

 • سایر خصوصیات پلی کربنات پلی سان

در ادامه سایر خصوصیات ورق پلی کربنات پلی سان را مشاهده می‌کنید:

 1. امکان خم کردن ورق ذوزنقه ای در دمای محیط و بدون نیاز به حرارت وجود دارد
 2. به دلیل سبک بودن، نصب و جابجایی بدون دردسری دارد
 3. دارای لایه ضد اشعه فرابنفش برای جلوگیری از زرد شدن و تغییر رنگ ورق است
 4. امکان قرارگیری و نصب آن روی هر نوع سازه‌ای وجود دارد
 5. نصب کم هزینه و سریعی دارد.

کاربرد پلی کربنات ذوزنقه ای در سقف های شیبدار است.

کاربرد پلی کربنات ذوزنقه ای

پلی کربنات ذوزنقه ای در ساخت سقف و جداره گلخانه، استخر، سوله، پارکینگ، ورزشگاه، منازل، انبار، پل‌های عابر پیاده، کارخانجات، فروشگاه‌ها، ایستگاه‌های اتوبوس و… کاربرد دارد.

ضخامت و ابعاد پلی کربنات ذوزنقه ای

ضخامت‌های معمول بازار از ورق پلی کربنات ذوزنقه ای اندازه‌های 4، 6 و 8 میلیمتر است.

این ضخامت‌ها برای پوشش دادن همه نیازهای شما مناسب و کافی خواهد بود.

ابعاد ورق ذوزنقه ای موجدار را نیز 120 در 620 سانتیمتر است. (ابعاد مفید آن را برای نصب 1 * 6 متر در نظر بگیرید.)

این ورق ها تولید کارخانه پلیمر طلایی یزد است.

خرید پلی کربنات ذوزنقه ای

خرید پلی کربنات ذوزنقه ای با قیمت مناسب

 پلی کربنات ذوزنقه ای یا پلی سان با ساختار منحصر به فرد و کیفیت ساخت عالی یکی از بهترین ورق‌های پلی کربنات ساخته شده است. این ورق مستحکم و پلیمری را می‌توانید با قیمت مناسبی از فروشگاه آقای پلکسی تهیه کنید.

پلی کربنات موجدار پلی سان در رنگ‌های شفاف و دودی و در ضخامت 4 میل ، 6 میل و 8 میلیمتری در این فروشگاه موجود است. امکان ارسال ورق‌های سفارشی شما علاوه بر تهران به سایر شهرها نیز وجود دارد.

خرید پلی کربنات سینوسی هم در ضخامت های مختلف و رنگ های مختلف با 15 سال گارانتی امکان پذیر است.

جهت اطلاع از قیمت به روز و خرید ورق پلی کربنات ذوزنقه ای و دریافت مشاوره می‌توانید با فروشگاه آقای پلکسی ارتباط برقرار کنید و در صورت تمایل از این فروشگاه بزرگ و معتبر تهران خرید خود را انجام دهید.

نظرات
اطلاع رسانی

نظر داخل متن
مشاهده همه نظرات